Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejące się modemy, routery, zasilacze...

libanek 13 Lut 2013 19:52 879 2
  • #1 13 Lut 2013 19:52
    libanek
    Poziom 1  

Witam.
    Mam w komodzie zarezerwowana jedna półeczkę, na której znajduje się:
    -modem wraz z zasilaczem,
    -router wraz z zasilaczem
    -zasilacz od ramki cyfrowej
    -zasilacz od dekodera Vectry
    -zasilacz od konsoli xbox360.
    Gdy drzwiczki komody są zamknięte, to w środku panuje temperatura ok 36 st C, co jak mniemam nie sprzyja długożywotności w/w urządzeń. Poza tym, nie jest zbyt bezpieczne (komoda jest drewniana).
    Ktoś zapyta dlaczego upchnąłem to do komody. Z racji tego, że nie lubię plątanin kabli, zasilaczy, modemów, przedłużek itp na wierzchu, wolę jak to jest pochowane.
    Z tyłu komody wycięta jest w dykcie(tej tylnej ściance) otwór na kable o wymiarach ok 5x5cm.
    Mam do Was prośbę o podsunięcie jakiegoś pomysłu jak to ogarnąć. Raczej nie ma szans na wyciagnięcie tego z komody, bo będzie wszystko na wierzchu.
    Co myślicie o zamontowaniu w otworze wentylatorka komputerowego? Ewentualnie do czego go podłączyć? Nie chciałbym aby chodził na stałe, bo po co w nocy ma śmigać, ale nie chciałbym też włączać go ręcznie. Myślałem, żeby podpiąc go pod port USB xboxa, ale tam panuje napięcie 5V i wyłączenie xboxa nie powoduje odłączenie USB (prąd jest w USB po wyłączeniu xboxa). Może podpiąć się pod któryś z zasilaczy (modem,router)? tylko ja to sterować?
    Ogólnie proszę o jakieś rady, jak zmniejszyć temp w środku...
    Pozdrawiam

• #2 13 Lut 2013 20:15
    13adam13
    Poziom 29  

No przecież możesz dać osobny zasilacz, nawet możesz dać dwa wiatraki po obu stronach . No wiadomo ,że sprzęt się grzeje w małej obudowie, ale jak do 36 st C to jeszcze tragedii nie ma. :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme