Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Hot Air dla amatora do 250pln

mag2211 16 Lut 2013 13:46 1653 3
  • #1 16 Lut 2013 13:46
    mag2211
    Poziom 13  

Witam

Zdecydowałem się na kupno stacji hot air. Będzie to moja pierwsza stacja, więc nie mam zielonego pojęcia na co się zdecydować. Przeczytałem kilka wątków i opinie są tak zróżnicowane że trudno się na cokolwiek zdecydować. O wyższości jednej chińskiej produkcji nad drugą już nie wspomnę.

Moje wymagania wobec stacji:

1. najlepiej nie chińczyk, może być dobra używka - (z drugiej strony dla amatorskiego wykorzystania może i chinol wystarczy, byle nowy i na gwarancji)

2. dostępność części - tania wymiana kolby i grotów

3. wygodna kolba, ale z tych mocniejszych, bo naczytałem się że są na rynku słabsze i mocniejsze grzałki. Tu też zaznaczę że raczej nawiew z kompresora niż z samej kolby (również z opinii w internecie wnioskuję, że nawiew z kompresora jest wydajniejszy)

4. Regulacja temp - tu nie potrzeba mi żadnych wyświetlaczy, a jeśli są to niech pokazują temp. rzeczywistą a nie tylko temp. zadaną

5. Druga lutownica kolbowa w zestawie - niekoniecznie. Mam stację lutowniczą Wellera

6. Cena - najlepiej stacja tańsza, praktyczna, ale bez bajerów za które trzeba dopłacać (np. wyświetlacze). No chyba że jakaś firmowa używana, wtedy limit cenowy wzrasta do 250pln. Za chińczyka, nawet nowego tyle nie dam.

Proszę o pomoc. W ten weekend w sklepie hotair.pl mają promocję z gratisową wysyłką i jeśli uda mi się szybko zdecydować to może jeszcze się załapię.

Druga sprawa: marka CT Brand jest warta uwagi - model CT-853K - używana ?

• #2 16 Lut 2013 14:01
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Też kiedyś chciałem zakupić stację HOT-AIR, ale po zasięgnięciu opinii wśród znajomych, to najczęściej słyszałem, że nie kupuje się Hot-AIRa poniżej 500zł, bo to dziadostwo (chyba, że tak dla zabawy lub kilka-kilkanaście elementów odlutować/przylutować).

• #3 16 Lut 2013 14:21
    mag2211
    Poziom 13  

Generalnie myślę że różnice będą niewielki, wewnątrz za te pieniądze nie może być cudów. Niemniej jednak mam już kilka sprzętów oczekujących na hot air i odwrotu nie ma.

Potrzebuję sprzęt praktyczny z mocną grzałką, żeby nie czekać wiecznie na nagrzanie. Teraz wklepałem w wyszukiwarce 700W i z rozsądnych ofert jest tylko WEP 872D. A może już 400W wystarczy dla wygodnej pracy ?

• #4 17 Lut 2013 10:57
    mag2211
    Poziom 13  

Znalazłem również ofertę na stację o oznaczeniu SMD-01. Sprzedawca twierdzi że to AOYUE. Ale logo nie ma. To jakiś starszy model, czy ściema ?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme