Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie są parametry głośnika Sony 13cm

przemo27 18 Lut 2013 13:49 2334 6
  • #1 18 Lut 2013 13:49
    przemo27
    Poziom 24  

Witam.

Czy ktoś z pośród forumowiczów może udzielić informacji na temat głośnika SONY, model 1-529-260-11 o impedancji 6ohm.

Pojawia się on na aukcjach internetowych, przy czym sprzedawca informuje o jego mocy, sprawności i przetwarzanych cz. Brak jest informacji na temat pozostałych parametrów potrzebnych do obliczenia obudowy.

Jakie są parametry głośnika Sony 13cm Jakie są parametry głośnika Sony 13cm

• #2 18 Lut 2013 23:31
    Ginciu75
    Poziom 9  

Witam. Ja również jestem ciekaw jak powinna wyglądać konstrukcja skrzynki. Zakupiłem również te głośniki i czekam aż przyjdzie przesyłka. Nie ukrywam że zakup zupełnie w ciemn. Skusiła mnie cena i brak basu w obecnych "monitorkach" Jamo E 510. Postanowiłem zaryzykować i zamierzam podmienić oryginalne jamoskie średniotonówki. Co z tego wyszło napisze po zamontowaniu. Dodam że oryginalne głośniki mają pasmo zaczynające się od ok. 70Hz, 6ohmów, moc mi nie znaną (kolumny 60/90W). Obudowa ok. 30 x 18 x 24cm czyli ok. 9-10l. Długi tunel bass reflex ok. 15cm. Proszę również o dodatkowe sugestie bądź opinie o przedmiotowych głośnikach Sony. Jak grają i czy coś są warte? Pozdrawiam

• #4 19 Lut 2013 10:26
    Ginciu75
    Poziom 9  

Dziękuję za pierwszą odpowiedź. Nie ukrywam że wcześniej już natrafiłem na ten link. Ciekaw jednak jestem jak to wygląda i gra z praktycznego punktu widzenia. Czy ktoś wcześniej posiadał lub nadal używa te głośniki? Jak się sprawują i co z ich zabudową?

• #5 19 Lut 2013 13:39
    przemo27
    Poziom 24  

Również widziałem tą dokumentację.Tam są jednak trochę inne głośniki , różnią się mocą oraz impedancją (to już zmienia ch-ke przetwornika) Dla św. spokoju wykonam subwoofer aktywny ok 12,5l z basreflex średnica tunelu 4,7 cm i l=11cm dam znać jak to będzie się zachowywało. Projekt wzmacniacza z filtrem już wykonałem na tda7294 zasilany +-26V

• #6 20 Lut 2013 21:43
    Ginciu75
    Poziom 9  

Witam ponownie. Głośniki dotarły. Z absolutnie amatorskiego punktu widzenia i pod względem kosztu zakupu mogę śmiało napisać że głośniki grają bardzo dobrze. Ucierpiała średnica i do tego na pewno można mieć zastrzeżenia. Jeśli ktoś chce wykorzystać te głośniki do niewielkich kolumn stereo (rezygnując np. z subwoofera) powinien być zadowolony (aczkolwiek nie polecałbym do odsłuchu muzyki z dużą ilością wokali oraz klasycznej raczej dla muzyki "nowoczesnej"). W stosunku do oryginalnych głośników Jamo zdecydowanie poprawiły się tony niskie. Mam wrażenie że objętość kolumny jest zupełnie wystarczająca. Bas jest naprawdę głęboki (niesie się przez wszystkie pokoje w mieszkaniu). Kolumny wreszcie nabrały trochę życia, grają zdecydowanie bardziej konturowo. Co do spasowania można mieć zastrzeżenia wizualne, głośniki mają nieco większą wysokość po stronie znajdującej się na zewnątrz obudowy kolumny przez co ozdobna ramka odstaje na ok 2mm od powierzchni. Załączam fotki można zobaczyć jak to wygląda. U mnie ze wzmacniaczem Harman/Kardon AVR 130 gra to całkiem przyjemnie.

Jakie są parametry głośnika Sony 13cm Jakie są parametry głośnika Sony 13cm Jakie są parametry głośnika Sony 13cm Jakie są parametry głośnika Sony 13cm Jakie są parametry głośnika Sony 13cm

• #7 07 Mar 2013 09:08
    przemo27
    Poziom 24  

Wykonałem wspomniany wcześniej subwoofer z wykorzystaniem głośnika Sony 1-529-260-11 ( wkrótce postaram się wrzucić zdjęcia ) Stwierdzam , że spełnia pokładane w nim oczekiwania ( wiadomo mała moc i niewielka średnica nie pomagają ale potrafi zagrać nawet nisko ). Muszę teraz dobrać długość tunelu basreflex. Jak na tak mały głośnik za cenę 16 zł to gra bardzo dobrze. Do cichego słuchania muzyki , czy oglądania tv nadaje się doskonale jako uzupełnienie posiadanego już zestawu głośników.
    Ginciu75 czy te ramki do głośnika były oryginalnie , czy gdzieś je kupiłeś ?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme