Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do max 2200 zł, 42", bez 3D, SMART nie jest ważny

pezot11 18 Lut 2013 20:29 2694 5
  • #1 18 Lut 2013 20:29
    pezot11
    Poziom 6  

Witam
    Przeglądam już od 2 msc Internet i nie mogę się zdecydować na model nowego telewizora, jak już znajdę coś co wg. mnie byłoby ok to zaraz przeczytam jakiś test czy wątek na forach, że jednak nie jest tak kolorowo. Proszę więc o radę Was jako że z dotychczasowych przeglądanych for to wydaje mi się najbardziej fachowe.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4m x 4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 (czasem 4)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? obojętne ale raczej stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? patrząc na TV okno jest po prawej (okno południowy wschód)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy 21"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? FullHD, opcjonalnie SMART, możliwość oglądania filmów z USB z napisami (możliwość zwiększania napisów - byłoby super)- WARUNEK KONIECZNY, mkv, mp4, Divix,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Polsat Cyfrowy HD
    10 .Jakie urządzenia? pendrive, dysk twardy (możliwe że za jakiś czas kino dom.)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6 (czasem mniej czasem więcej ale ok 4 na pewno)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wszystko jedno
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy FullHD i inne z USB, programy przyrodnicze, zwykłe programy z Cyfrowego Polsatu nie w HD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie, ale jeśli będzie taka opcja to ok, jakaś ipla czy tvnplayer
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, LG, Samsung, Phillips - w sumie obojętne
    17. Preferencje co do wielkości? minimum 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? czy ja wiem, nie miałem jeszcze takiego tv, mam cały czas kineskopowy, nie chciałbym żeby wypalił mi oczu swoją jasnością ale to chyba kwestia ustawień też, chciałbym też ograniczyć wady LEDów do minimum w tej cenie.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2200
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Z moich poszukiwań wybrałem coś takiego:
    Panasonic TX-L42E5E
    LG 42LS570S
    Philips 42PFL4007H/12

Najbardziej skłaniałbym się do LGika, czytałem o nim na innym forum temat na dwadzieścia parę stron i ludzie sobie go chwalą. Można w nim odtwarzać wiele formatów plików i napisy zwiększać zmniejszać co wg mnie jest przydatne i ułatwia oglądanie. Przede wszystkim jednak pisali o jakości wyświetlanego obrazu, że do tej ceny to jest najlepszy wybór ale wiadomo, w większości każdy chwali to co ma.
    Co do Philipsa i Panasonica to czytałem, że mają problem z napisami - wiem że ciągle wspominam o tych napisach ale po przeczytaniu wszystkich tych testów postów i for to mi się wszystko miesza w głowie i mam ochotę zostać przy starej 21" krowie sony sprzed 12 lat.
    Chciałbym też żeby poprawnie wyświetlał obraz nie HD, jako że będę miał Polsat Cyfrowy a pakiecie który chcę jest tylko 16 czy 18 programów HD to skalowanie obrazu nie HD będzie ważny.

Nie wiem czy w tej cenie znajdę coś sensowniejszego czy to raczej już jest loteria bo w/w TV są na tym samym poziomie. Proszę o jakieś wskazówki i rady.
    Masa jest tych tematów tutaj ale mam nadzieję, że macie jeszcze cierpliwość do jeszcze jednego.
    Pozdrawiam

PS
    Zapomniałem jeszcze o tym, że LG ma podobno 200hz, wiem że nie takie prawdziwe ale po odjęciu marketingowego ściemniania to wychodzi takie prawdziwe 100hz (przynajmniej tak pisali na tym forum co wcześniej wspominałem) jednak nikt tego nie potwierdził na 100%, może wy wiecie ile jest warte to 200hz LG tak naprawdę? No bo 100 hz to takie minimum z tego co wygrzebałem w sieci.

• #3 19 Lut 2013 20:36
    pezot11
    Poziom 6  

Witam
    A czy te 100hz czy też 200 nie przemawia jednak za LG? I czy w Panasonicu odtwarzane są polskie znaki w napisach? Czytałem, że był z tym problem. Wie może ktoś?

• #4 21 Lut 2013 10:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 22 Lut 2013 19:33
    pezot11
    Poziom 6  

Dzięki za odpowiedź, teraz tak to wszystko przemyślałem i zadam ostatnie pytanie,
    jeśli nie biorąc pod uwagę SMARTa, 3D i tych wszystkich formatów odtwarzanych przez usb a tylko jak najlepszą jakość obrazu i brak tych wszystkich bandingów cloudingów itd z 42" to co to by było? Do filmów dokupiłbym najwyżej jakiś odtwarzacz, chociaż wolałbym mieć to wszystko już w tv, jednak jakości obrazu później sobie nie dokupie. Może coś starszego bez tych wszystkich bajerów ale z bardzo dobrym obrazem na tej półce cenowej i z dobrym skalowaniem programów nie HD.
    Czy odpowiedzią będzie cały czas to samo?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme