Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX czy Tonsil? Altus 110

matwro 20 Lut 2013 00:06 1155 6
  • #1 20 Lut 2013 00:06
    matwro
    Poziom 9  

Jak myślicie do kolumny Altus 110 lepiej wstawić Tonsila GDN 25/40/3 czy STX GDN 25-100-8 ?

• #2 20 Lut 2013 08:17
    zajac123
    Poziom 10  

Ja bym wybrał tego stx-a

• #3 20 Lut 2013 09:47
    pieter123
    Poziom 8  

Ja wybrałbym jednak Tonsile. Posiadam zregenerowane w wyspecjalizowanym zakładzie GDNy 25/40 i nowe STXy GDN-25-100-4-SC. Te drugie pomimo, że nowe i że wszystko niby ładnie-pięknie to jednak wg mnie nie dorównują Tonsilom, ale niejeden forumowicz zapewne się ze mną nie zgodzi.

• Pomocny post
    #4 20 Lut 2013 09:47
    Arkadyo
    Poziom 29  

Tyle już napisano o altusach i ich przeróbkach a tu dalej pytania o nie i oczywiście doradztwo jak w poście wyżej (postu pitera jeszcze nie było) czyli kompletne laictwo. Zajac123 jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj bo forum jest po to żeby pomagac a nie wywodzić w ślepe zaułki.
    Nawet biorąc pod uwagę samą skuteczność tego stxa to wcale go nie będzie słychać przy gdm altusów a już nie wspomnę o tubie. Nim usłyszysz z niego bas (pod warunkiem, że zmienisz strojenie skrzyń) to średnie i wysokie tony pokroją Ci szyby w oknach. Zastosowanie tego stxa wymaga całkowitej przebudowy altusów. Jest to wykonalne ale troche bez sensu - lepiej zbudować coś całkiem nowego na konkretnych głośnikach a altusy zostawić w oryginale. Grają jak grają i trzeba się z tym pogodzić albo zbudować coś całkiem innego.
    Zastosowanie takiego gdna wymaga zastosowania niższego podziału o bardziej stromych filtrach a to wymusi zmianę gdma bo ten w oryginale nigdy tak nisko nie zagra. Wiąże się to z przebudową zwrotnicy. Jak już wymiana gdma to również tą obłędną tubę by wymienił. I tak wychodzą całkiem nowe kolumny.

• #5 20 Lut 2013 10:59
    pieter123
    Poziom 8  

Ja w powyższym poście ograniczyłem się jedynie do porównania owych przetworników.
    Faktycznie powinienem wspomnieć, że przeróbki sprowadzające się jedynie do zastąpienia jednego przetwornika drugim nie mają najmniejszego sensu.

• #6 20 Lut 2013 11:30
    matwro
    Poziom 9  

To Wynika z tego by zostać przy oryginałach i tak chyba zrobię. Mam jeszcze Zeusy myślicie że te altusy nie będą psuć mi dźwięku?

• #7 20 Lut 2013 15:22
    398216
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME