Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino - pytań kilka od początkującego

janchar 12 Sty 2016 20:13 23259 66
  • #61 12 Sty 2016 20:13
    kuadam2
    Poziom 14  

prototyp mialem juz dawno nawet kod praktycznie gotowy z tym ze raczej sklaniam sie ku opcji z kablem eliminuje drugi mikrokontroler i zasilanie

• #62 02 Mar 2016 22:19
    SylwiaS93
    Poziom 4  

Witam,
    Składam w domu moduł do wykonywania badania EKG. Mam problem z komputerem, otóż po podłączeniu płytki jest ona zasilana, natomiast nie wykrywa jej w menadzer urządzeń, przez co nie mogę wybrać portu w arduino i tym samym go zaprogramować.
    W arduino wyskakuje następujący komunikat:

avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM1": Nie można odnaleźć określonego pliku.

Problem z wgrywaniem na płyte.

Proszę o pomoc

• #64 03 Mar 2016 14:21
    bgolab
    Poziom 22  

Czy Arduino IDE bylo instalowane z zipa? Czy Manadzer Urzadzen wykrywa urzadzenie a nie rozpoznaje? Jesli tak to trzeba zainstalowac recznie driver wskazujac katalog gdzie rozipowany IDE. Mialem tak w ktorejs wersji IDE.

• #65 20 Kwi 2016 22:13
    terragady
    Poziom 15  

Witam, mam małe zamieszanie jeżeli chodzi o Arduino i połaczenie SSR i Buzzera :)
    W załączniku wstawiłem schemat płytki i schemat połączeń. Teraz tak, na płytce Buzzer i SSR (Heater) są podłączone do +12 (Vin) i do pinów 8 i 9. Na schemacie jednak Buzzer i SSR są podłączone do GND i również do pinów 8 i 9. Czy może mi ktoś to wytłumaczyc jak to jest? Wydaje mi się że powinno być tak jak na schemacie ale czy w takim razie płytka jest zaprojektowana z błędem czy ja czegoś nie rozumiem?

• #66 26 Paź 2016 11:15
    Orion045
    Poziom 11  

Witam wszystkich. Mam kłopot z instalacją programu Arduino Ide 1.7.11. Na innych stronach znalazłem porady dotyczace starszych wersji Arduino Ide. Posiadam Arduino Uno. Chciałem zrobić żeby widział program mikrokontroler Attynity2313. Nie widzi w narzędziach np. Attynity2313. Nie potrafię też zainstalować bibliotek LiquidCrystal. Niby się instalują w libraries a po wyjściu z Arduino Ide i powtórnym uruchomieniu w katalogu Moje dokumenty\Arduino\libraries pokazuje się nowy katalog libraries. Dlaczego? Chcę uruchomić Lcd 16x2 z konwerterem 12C. Wgrywam program ale pokazuje same kostki. Żadnego napisu. Biblioteki takie pobrałem-NewliquidCrystal_1.3.4. Zrobiłem już że są biblioteki od wyświetlaczy LCD. Z Attiny dalej kicha. Nie pomogło zainstalowanie wersji 1.7.6. Co do Arduino Ide 1.0.5 to biblioteki pojawiły się ale dla odmiany nie można było nic wgrać na płytkę (Arduino Uno rev3 oryginał)

Wracam po awarii komputera. Padł mi twardy dysk i wszystko poszło. Wczoraj kupiłem nowy. Dzisiaj skończyłem instalację Windowsa i na nowo ściągam programy. Skąd ściągnąć Bascom Avr po polsku? Arduino Ide już mam. Tylko biblioteki LCD i Attiny do niego szukam i jak to zainstalować żeby były widoczne.

• #67 13 Mar 2017 08:44
    bb
    Poziom 20  

Podłączę się do tematu żeby nie zakładać nowego.
    Jako że nie jestem nawet początkującym w Arduino bo nie wiem kompletnie nic, pozwolę sobie zapytać teoretycznie.
    Czy kilka osobnych układów na Arduino (np. stacja pogody, sterownik, pieca, sterownik oświetlenia, czujnik gazu itd) zbudowanych na Arduino Nano (bo mały i tani) da się w prosty sposób połączyć z 'jednym głównym' Arduino którym odczytam stany każdego z układów czy czujników i ewentualnie będę mógł sterować każdym z nich?
    Czy da się te wyniki i jakieś sterowanie (on/off) w prosty dla laika sposób 'zrzucić' na komputer czy urządzenia mobilne (choćby przez WWW),, zakładając że nie znam PHP, JAVY czy innych?