Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alphard LW120h82 Dibeisi NoName

AdeeeN 21 Lut 2013 22:28 1863 10
  • #1 21 Lut 2013 22:28
    AdeeeN
    Poziom 6  

Witam.
    Posiadam głośnik Alphard LW120h82 i chce wykonać do niego kolumnę 2-3 drożna. Tu są parametry głośnika i przykładowe obudowy ;)
    http://www.monitor.bialystok.pl/sklep/pdf/lw120h82.pdf
    Drugie moje pytanie dotyczy podanej tam zwrotnicy czy ona będzie dobra do tego głośnika czy może lepiej samemu jakąś wykonać :) Oraz jaki gwizdek dobrać do niego.?
    Ps.Słucham tylko rapu :)

Również posiadam głośnik dibeisi 25cm 4ohm niskotonowy i chce wykonać właśnie z niego skrzynie basową Tylko że nie mam do niego żadnych parametrów Więc zrobię skrzynie z 50l z br 7cm a długość zrobię na odsłuch ;) również prosił bym o jakiś prosty schemat zwrotnicy do tego głośnika
    niżej jest zdj tego głośnika
    Alphard LW120h82 Dibeisi NoName

Sprzęt pod którym ma to grać to Unitra Trawiata Ws-301s + Korektor Graficzny KG-101

Pzdr. Czekam na Odp

• #2 21 Lut 2013 22:41
    wojtek0995
    Poziom 27  

To alpharada przydałby się jakiś głośnik średniotonowy.
    A do tych "głośników" Dibeisi 7 centymetrowy bass-reflex to bedzie za mało, no i przydałby się osobny wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym do tego.

• #3 21 Lut 2013 22:48
    AdeeeN
    Poziom 6  

wojtek0995 napisał:
    A do tych "głośników" Dibeisi 7 centymetrowy bass-reflex to bedzie za mało, no i przydałby się osobny wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym do tego.

To da się 10cm Br ;) a masz może jakiś schemacik wzmacniacza z filtrem dolnoprzepustowym ? A dlaczego nie mogę podpiąć go pod unitrę ?

A co do tego alpharda to wystarczył by głośnik średniotonowy z mini wieży Aiwa ?

• #4 22 Lut 2013 00:01
    wojtek0995
    Poziom 27  

Tak, do alpharda wystarczy głośniczek z miniwieży. Tylko zrób mu osobną komorę oraz zastosuj najprostszą zwrotnice trójdrożną.
    Czemu drugi wzmacniacz? Bo przeciąłżyłbyś tą poczciwą unitrę. Na allegro masz wzmacniacze do subwooferów.

• #5 22 Lut 2013 10:32
    AdeeeN
    Poziom 6  

O tym że muszę średniotonowca oddzielić to wiem :) Miał byś może jakiś schemat zwrotnicy 3 drożnej ? Mam zrobić najprostszą zwrotnice cewka kondensator ? A mógł bym zrobić zwrotnice rezystor kondensator bo mam kilka cewek lecz nie mam jak sprawdzić ich wartości ... :) A co do przeciążenia Mojej Unitry to wątpliwa sprawa bo już to testowałem podłączyłem już te głośniki i unitra dawała radę do 7-8 śmiało mogłem podkręcić ;p dalej już zaczynały charczeć, ale jak mówisz że mogę narazić moją unitrę na spalenie to chyba zastosuję się do twojej rady i poszukam jakiś wzmacniacz do subwooferów. Bo nie chciał bym aby mi się spaliła bo zdążyłem jej nie dawano zrobić "remont generalny"

Każde zdanie rozpoczyna wielka litera, a kończy kropka.
    Nieprawdaż?
    Proszę poprawić i pamiętać na przyszłość.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

• #6 23 Lut 2013 00:40
    AdeeeN
    Poziom 6  

Mógł byś mi podać jakiś prosty schemat zwrotnicy 3 drożnej (do tego alpharda) i jakąś prostą zwrotnicę dolnoprzepustową?

• #7 23 Lut 2013 01:40
    wojtek0995
    Poziom 27  

Zwykła uniwersalna od Janbo - choć najlepsza byłaby poparta jakimiś pomiarami.

• #8 23 Lut 2013 11:06
    AdeeeN
    Poziom 6  

Alphard LW120h82
    Parametry T/S
    Fs : 35 Hz
    Re : 5.8 ohm
    Le (1kHz) : 2.09 mH
    BL :14.4 N/A
    Sd (pow.mem.) : 554cm2
    Vd : 305cm3
    VAS : 69L
    Qts : 0.44
    Qms : 4.00
    Qes : 0.49
    Mms : 82.3 gr
    Cms : 0.25 mm/N

A do tego dibeisi nie mam żadnych parametrów i nigdzie znaleść nie mogę :)

Dodano po 24 [minuty]:

Stało by się coś jeśli dał bym głośnik dibeisi do obudowy 38L ? tylko czy miała by być z B-r czy zamknięta ? Znalazłem taką obudowę tylko bym musiał otwór na głośnik powiększyć, Ale to i tak mniej roboty jak bym miał robić od podstaw. ;)

• #9 23 Lut 2013 12:25
    398216
    Usunięty  
  • #10 23 Lut 2013 12:55
    AdeeeN
    Poziom 6  

Po pierwsze wolę uczyć się budowy kolumn, zwrotnic na takim głośniku niż miał bym później zniszczyć jakiś lepszy głośnik.Po drugie wiem ze ten głośnik nie ma żadnych parametrów o czy napisałem i zrobię do niego skrzynie na "oko" ;p Po trzecie nie będę robić żadnych pomiarów tego głośnika ponieważ sam napisałem że to się nie opłaca. Po czwarte może i zacząłem od dupy strony ;) ale od czegoś trzeba zacząć bo siedząc i gdybając kolumny nie zrobię, nie chce zrobić profesjonalnych bo takich z tego się nie da się zrobić z takiego sprzętu... Oczekiwałem tylko jakiś porad, wskazówek. Nie chcesz to mi nie pomagaj ...

• #11 23 Lut 2013 13:08
    398216
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME