Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tani wzmacniacz czy amplituner?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie Nagłośnienie do Domu -> Tani wzmacniacz czy amplituner?
Autor
Wiadomość
patryk.pe
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Brzeg

Post#1 Post autora tematu 22 Lut 2013 08:17   

Tani wzmacniacz czy amplituner?

Witam Serdecznie.
Borykam się z problemem co kupić aby moje głośniki stereo grały jak należy. Nie znam się kompletnie na mocy sprzętów oraz wszystkich tych specyfikacjach dlatego postanowiłem uderzyć z tematem do ludzi mądrzejszych.:)

Chcę kupić głośniki stereo oraz wzmacniacz bądź amplituner aby całość prezentowała się ładnie i oczywiście super grało.
Jest tego tyle na rynku, że już naprawdę się pogubiłem.
Zależy mi na dobrych firmach w stosunkowo dobrych cenach. :)
Na głośniki chcę przeznaczyć 1000-1200zł a na wzmacniacz 500-600zł.
Zastanawiałem się czy kolumny podstawkowe czy podłogowe?
Wolę usłyszeć jakieś opinie, gdyż wywalić kasę to nie problem. :)
Sprzęt miałby stać w pokoju, który jest połączony z kuchnią oraz przedpokojem.
Taka jedna większa całość jakieś około 40m2.
Z góry dziękuję za jakieś propozycję oraz pomoc w dokonaniu zakupu.

Pozdrawiam Serdecznie.
Powrót do góry

TrojanX
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Świdnica

Post#2 23 Lut 2013 11:15   

Re: Tani wzmacniacz czy amplituner?

Do takiego metrażu tylko podłogowe i do tego wzmacniacz. Jakiej muzyki słuchasz i jakiego brzmienia oczekujesz? Lubisz czasem głośniej posłuchać?
Jak bym miał 1200zł na kolumny do tego pomieszczenia szukał bym używanych Tonsil Maestro II 180. Są to uniwersalne kolumny. Chyba, że chcesz gorszej jakości dźwięku a potężnego basu wtedy bierz Voyager 350.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2013 11:15   

Powrót do góry

zajac123
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 23 Lut 2013 15:04   

Odradzam po co się pchać w stare kolumny jeśli można kupić nowe.
Np stx f 360 n gra 100 razy lepiej od chińskiego tonsila i do tego masz gwarancje,a wzmacniacz to np pioneer A 656 , pioneer A 676 , yamaha ax 700 i 730 i masz dobry zestaw stereo.
Powrót do góry

fomadron
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Poznań

Post#4 23 Lut 2013 15:36   

Jak chcesz tanio i dobrze to może amplituner Yamahy R-S500 lub 700. Do tak dużego pomieszczenia głośniki podłogowe. Radzę Ci kupić nowy sprzęt, bo ja już dwa amplitunery z allegro odesłałem i kupiłem nowy.... Co do głośników to w tej cenie będzie ciężko. Aby kupić coś dobrego potrzeba do 2000 zł za głośnik. Chyba, że tonsil?... to za tą cenę będą dwa i jeszcze zostanie coś ;) W każdym razie unikaj głośników wydmuszek. Takie lekkie co się kolebią jak tylko tykniesz palcem. Głośnik musi ważyć, wtedy wiadomo, że konstrukcja nie będzie wprowadzała niepotrzebnych dodatków i ktoś się do tego przyłożył.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2013 15:36   

Powrót do góry

TrojanX
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 24 Lut 2013 12:40   

Chiński to ty jesteś kolego. Tonsil to dobry sprzęt. Sam osobiście pracowałem w zakładzie Diora Świdnica i tam montowano głośniki Tonsila do pudeł Mission i Tannoy tak więc nie gadaj mi tutaj że Tonsil jest Chiński. Maestro II 180 to dobre kolumny lepsze nawet od JBL E lub ES 80. Co to wzmacniacza to się zgadzam Pioneer jest dobry sam używam modelu A 676.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lut 2013 12:40   

Powrót do góry

zajac123
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 24 Lut 2013 14:21   

Tonsil składany jest w Polsce ale części na z chin.
Powrót do góry

TrojanX
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 24 Lut 2013 16:59   

Niby Chińskie, ale jednak dobre zestawy kolumnowe tworzą. Kiedyś nie robili tego najlepiej teraz mają dobry sprzęt.
Powrót do góry

petrus
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 24 Lut 2013 22:37   

Na taki metraż możesz kupić Taga 806F zamiast Tonsili, zagra to na podobnym poziomie natomiast moc i wielkość przetworników Tagi (2x 8 cali) jest bardziej odpowiednia na tak duży salon. Wzmacniacz w tym budżecie tylko używany.
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Miasto: Sosnowiec

Post#9 25 Lut 2013 00:06   

zajac123 napisał:
Np stx f 360 n gra 100 razy lepiej od chińskiego tonsila

Dawno takich bzdur nie czytałem. Zdecydowanie odradzam serię F. Jeżeli kupować STX do słuchania muzyki, to tylko serię FX.
Powrót do góry

patryk.pe
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Brzeg

Post#10 Post autora tematu 26 Lut 2013 11:36   

Dziękuję za różnego typu sugestie oraz podpowiedzi, nadal jestem niezdecydowany,
słucham muzyki różnego rodzaju, ale najczęściej rapu oraz muzyczki klubowej, nie chodzi tu o słuchanie w taki sposób, że nie będę słyszał własnych myśli. Lubię głośniej, ale lubię, jak jest wyrazisty bass oraz fajnie i wyraźnie słychać resztę.
Jest w stanie ktoś napisać coś o amplitunerze Harman Kardon?? Na allegro widziałem ładne z wyglądu (ale pytanie co w środku) używki w granicach 500-700zł.

Np.: http://allegro.pl/harman-kardon-avr-130-5-1-amplituner-i3045597846.html

Słyszałem, że to bardzo dobra firma oraz jakość produktów..

Co do głośników, to ciągle szukam jakiegoś JBL, nieraz słyszałem, jak grają i mi się podobało.. Tylko ceny są już mniej atrakcyjne. :)

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2013 11:36   

Powrót do góry

kwiatkowski1979
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: gliwice

Post#11 26 Lut 2013 12:41   

Ludzie ci proponują dobry sprzęt,yamahę,tonsila,a ty nadal brniesz.Harman-co to jest? JBL-a co to takiego?Chcesz posłuchać JBL- idź do kina,chcesz świecący plastikowy sprzęt-są wieże za sześć stówek.Za szesnaście kolejnych podpowiedzi będziesz nadal niezdecydowany bo tak to działa.Oprócz paru gości na tym forum ,którzy mieli kilka,kilkanaście zestawów kolumn,większość poleci ci to,co obecnie mają w "salonie". Możesz spokojnie posłuchać wyważonych rad Pabla ale on raczej ma inne preferencje muzyczne niż ty więc tak naprawdę na nic się one tobie zdadzą.Ty potrzebujesz potwierdzenia,że JBL-e dobrze zgrają się z Harmanem.Owszem,w zupełności ci wystarczy.I do tego będzie ''ładniej'' niż z jakimś "badziewiastym chińskim" tonsilem mejd in faken polend ,w której przyszło nam żyć.Reasumując-kup HK i JBL jeśli ci się podoba.
Powrót do góry

Pablo1964
Moderator
Moderator

Miasto: Sosnowiec

Post#12 26 Lut 2013 12:57   

patryk.pe napisał:
Jest w stanie ktoś napisać coś o amplitunerze Harman Kardon??

AVR130 to amplituner kina domowego serii podstawowej. Jego przeznaczeniem jest kino a nie muzyka. Przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
Harman Kardon produkuje także dobry sprzęt stereofoniczny i możesz się nim zainteresować.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie Nagłośnienie do Domu -> Tani wzmacniacz czy amplituner?
Strona 1 z 1