Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór głosnika do subwooferów, wspołpracujących z FX-300

KamiloVsky92 24 Lut 2013 20:38 1029 4
  • #1 24 Lut 2013 20:38
    KamiloVsky92
    Poziom 9  

Witam, zakupiłem niedawno części potrzebne do zbudowania kopi kolumn STX FX-300 + dwa monitory i centralny, również na AWX. Standardowo ich gra bardzo mi odpowiada, lecz przy oglądaniu filmów oczekuje czegoś potężniejszego.
    Z głośników które walają mi się po garażu chciałbym zmontować 2 subwoofery, będą one zasilane prawdopodobnie Pioneerem A 602r. I tu pada moje pytanie, które głosniki wybrać, żeby jak najbardziej odpowiadały FX-300

STX 22.120.8 SS
    STX 22.200.4 SC
    STX 27.150.8 SW
    STX 27.150.4 SW
    Tonsil GDN 25/80

Każdego głośnika mam 2 sztuki, pytanie który wybrać.

• #2 26 Lut 2013 17:49
    KamiloVsky92
    Poziom 9  

Podbijam, i czekam na odpowiedz.

• #3 26 Lut 2013 21:59
    zulusj23
    Poziom 21  

Witam,

jeśli jeszcze nie złożyłeś tych FX-300, to proponuję abyś to zrobił i ocenił czy faktycznie jest taka potrzeba, bo z tego co czytałem na różnych forach to basu im nie brakuje. Jeśli jednak już ich używasz i nastawiasz się na KD a nie muzykę, to wg mnie żaden z wymienionych głośników nie dotrzyma im kroku. Sub albo na bardzo dobrym głośniku 10" lub na jakimś tańszym 12" i zasilany stosownej mocy panelem a nie wzmacniaczem. Panelem, ze stosownym filtrem bo jakoś nie wyobrażam sobie jak masz zamiar zrealizować filtr dolnoprzepustowy tak, aby zasilać te suby odpowiednim zakresem częstotliwości akustycznych. Jeden dobry subwoofer załatwi sprawę. Jeden, ale odpowiadający klasą FX-300.

Pozdrawiam,
    Jacek Zieliński

• #4 01 Mar 2013 17:31
    KamiloVsky92
    Poziom 9  

W takim razie, na jaki przetwornik się zdecydować, jakieś rady, koniecznie zależy mi na dwóch, ot taki kaprys.
    Może Stx 10.2.500.8 lub coś od Visatona np 250s ???

Czytałem sporo o panelach od IRKA, czy on je jeszcze produkuje ???

• #5 03 Mar 2013 14:08
    Arkadyo
    Poziom 29  

W kinie każdy z nich spełni Twoje oczekiwania nawet 8" tylko musisz je nisko stroić - nie patrzysz wtedy na groupdelay, które do muzyki będzie żałosne. Z pewnością te 12" stxy będą miały lepszy impuls przy niższym strojeniu także patrzyłbym w ich kierunku. Te tonsile 25cm zejście będą miały jak 8 stxa i prędzej bym je widział do kolumn 3 way niż do suba. Ty potrzebujesz do takiego 2 way z 30 hz żeby odczuć, że naprawdę masz suba. Wszystko powyżej będzie prawie jak kolumny.
    Gdybym ja stał przed takim wyborem to wziąłbym 2x 27-150-8 sw (jeżeli już masz dwa) i zapakował do isobarica w układzie tandemowym. Ostatnio testowałem takie obudowy dla 2x22-120-8 sc i jestem pod sporym wrażeniem możliwości tego układu w stosunku do basreflex. Ciężko tunel br spakować w tak małych obudowach dlatego musisz dobrze przemysleć obudowę ale zysk jest znaczny. Niby spl zostanie na poziomie jednego ale obudowa to połowa dla jednego co w naszych mieszkaniach ma spore znaczenia a jak nie zamierzasz katowac całej okolicy to brak tych 3 db z drugiego przetwornika jakoś przebolejesz tym bardziej, ze impedancja spadnie o połowę i ze wzmaka nadgonisz.
    A brzmienie... ja byłem całkiem zaskoczony gdy głośniki, które w br były zwykłymi buczydłami nagle zaczęły grzać szybkim i sprężystym basem. Być może te 27 strojone na 30hz w tandemie isobaric sprawdzą się również w muzyce bo jak je dasz to br to tylko buuu i buuu... W kinie do zniesienia ale w muzyce... żałość.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme