Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś w ogóle jeszcze robi coś takiego? 32 cale, full hd i mat, mat, mat, mat

paweu6 25 Lut 2013 00:16 1104 3
  • #1 25 Lut 2013 00:16
    paweu6
    Poziom 2  

Witam!

Człekiem jestem tu nowym i zacząć muszę od prośby dot. wyboru telewizora...

Miałoby to mieć
    - MATOWĄ MATRYCĘ (tylko i wyłącznie - błyszczące mi szkodzą),
    - 32 cale (ewentualnie, acz z niechęcią, coś większego)
    - w miarę normalne kąty widzenia.
    - najlepiej z FullHD

Czy Szanowne Panie i Panowie zechcieliby podpowiedzieć mi kto w ogóle robi takie telewizory? Pytanie może brzmi idiotycznie, ale przeczłapałem dziś MediaMarkt, Euro i Saturna i... nie widziałem chyba ani jednego takiego telewizora.

Chciałem kupić Sharpa LC-D653E - proste LCD, "bezbajerowe", z jakiego czasem korzystam obecnie, ale to stary model, nie ma go już w sklepach.

Ankieta.
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? [ok. 21m2; 6m x 3,5m]
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? [2,5-3m]
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? [1-2]
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? [na wprost]
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? [nie wiem jeszcze]
    6. Jak słońce świeci w pokoju? [okna z boku i na wprost ekranu]
    7. Jaki masz obecnie telewizor? [Sharpa LC-D653E]
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? [MATOWĄ MATRYCĘ]
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? [kablówka, nie wiem jeszcze czy analogowa czy cyfrowa]
    10 .Jakie urządzenia? [obecnie nic nie będzie podłączone, w przyszłości wzmacniacz plus kolumny]
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? [od 0 do 4]
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? [TYLKO mat]
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? [filmy, informacyjne]
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? [nie]
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? [nie]
    16. Preferencje co do marki? [brak]
    17. Preferencje co do wielkości? [32]
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? [błyszczące matryce, ultra-niskie kąty widzenia a'la Funai]
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? [wieczorem]
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? [1,5 tys., chyba, że nic nie znajdę, wtedy najmniejsza większa kwota w której coś dla mnie będzie]
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? [nie]

Help!
    Paweł

• #2 25 Lut 2013 07:17
    gucio352
    Poziom 9  

Wydaje mi się, że matowe matryce, to teraz tylko Sharp stosuje w swoich TV-reszta to półmat, lub błyszcząca. Przy takiej odległości od ekranu można by się pokusić o 37 cali- chyba, że fizycznie ci nie wejdzie większy odbiornik.

• #3 25 Lut 2013 10:18
    paweu6
    Poziom 2  

Cześć gucio352,

dzięki za odpowiedź. Kojarzysz może jakiś model Sharpa 32 lub 37 z matową albo półmatową matrycą i FullHD? Jakbym wiedział, jakiego konkretnie modelu szukać, to by mi go było choćby do kupienia przez net znaleźć. Próbowałem dowiedzieć się w sklepie, czy Sharp w nazwach modeli koduje w jakiś sposób połysk lub mat matrycy, ale nie potrafiono mi odpowiedzieć.
    Z informacji ze strony producenta trudno wyczytać w którym modelu jest mat/półmat/połysk, a przynajmniej mi nie rzuciło się w oczy, by w "danych technicznych" albo "opisie" Sharp publikował takie informacje.
    Owszem, podczas rundy po sklepach widziałem jakieś 32-ki Sharpa w macie (albo półmacie), ale były "HD Ready", a to chyba może być istotne, jak wejdzie już "cyfryzacja".

Paweł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME