Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy
Autor
Wiadomość
rafalbo888
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: rumia

Post#1 Post autora tematu 25 Lut 2013 13:34   

kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy

Witam .
Mam pytanie dotyczące podłączenia jednej kamerki do komputera do obserwacji lady z kasą. Mianowicie jaką kamerę można podłączyć i jakie wymagania odnośnie komputera muszą być spełnione a także jaki program muszę zainstalować. Jestem amatorem i chciałbym to wykonać niedużym nakładem finansowym. Z góry dziękuję za informacje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2013 13:34   

Powrót do góry

jpl
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bialystok

Post#2 25 Lut 2013 14:59   

Re: kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy

Potrzebujesz kamery typu box, z obiektywem manualnym 2,8-12 [mm].

Do tego jeżeli na komputerze chcesz nagrywać to potrzebujesz zakupić kartę wizyjną, np Geovision GV-600/4 :).

A kamerę? Wg mnie znajdziesz taką spokojnie w cenie np 400-500PLN, wpisz sobie na google kamera 700TVL box :) a znajdziesz wszystko.
Powrót do góry

humek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#3 25 Lut 2013 16:00   

Kasa są to pieniądze rozumiem że Twoje pieniądze więc pomyśl o dwóch kamerach obserwujacych z różnych punktów (uniemożliwienie "przysłonki" ) oraz o rejestratorze dedykowanym jedynie do nagrywania obrazu z kamer. komputer może się "wywalić" potem odpalenie jego itd natomiast rejestrator po zaniku prądu sam "wstaje " i nagrywa .To tylko taka moja sugestia -kosztowniejsza ale .....coś za coś.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2013 16:00   

Powrót do góry

scandaliks
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: "-"

Post#4 26 Lut 2013 09:01   

rafalbo888 napisał:
Jestem amatorem i chciałbym to wykonać niedużym nakładem finansowym

Witam,a tak konkretniej ile to sie dobierze tak jak ma być.Ja bym dał cyfrówkę z kartą SD lub zrzuty na dysk sieciowy.Jest mnóstwo możliwości,najlepiej jak sie określisz czy jest to 1000,2000 czy 5000 bo możemy gdybać a Ty wyskoczysz z 300 złotymi jak tu już były przypadki :)
Powrót do góry

rafalbo888
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 26 Lut 2013 13:40   

Witam . Myslalem o kompie w sensie laptopie ze wzgledu wlasnie na to ze ma swoje zasilanie z bateri. A co do kwoty to sie nie zastanawialem ale mysle ze nie potrzebuje ekstra kamerki z niewiadomo jakimi parametrami ze wzgledu ze umiejscowienie jej bedzie dokladnie nad kasa w odleglosci ok 1.7m . Dodatkowo chce zainstalowac sejfik wrzutowy ( na banknoty od 50zl w gore) ale wiadomo ze lyzeczka a nie chochlą najlatwiej i najbezpieczniej . Kwota mysle ze ok 700-1000. jezeli z rejestratorem
Z gory wielkie dzieki
Powrót do góry

scandaliks
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 26 Lut 2013 16:23   

Masz swój sklepik,czy jakaś sieciówka typu Żabka,Stonka itp. w której nie wolno nic ruszyć,na podkładki przeźroczyste musisz uważać(takie gdzie kładzie sie bilon i banknoty) bo nie wszystkie wynalazki za parę stówek sobie poradzą.O karcie na usb tzw.grabber to sobie wybij z głowy leży mi ich z 10 sztuk po podobnych do Ciebie klientach.Wpisz sobie w Alle np.kamera nad kasę i masz rozwiązanie.Nie widząc miejsca montażu trudno doradzać.Kamera typu Box i markowy obiektyw,a najlepiej cyfrówka tylko budżet nikły :(
Powrót do góry

rafalbo888
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 27 Lut 2013 18:47   

Witam. Nie mam sklepiku tylko zaklad fryzjerski , wiem ze budzet niski ale slabo ostatnio idzie . Ludzie chyba hajcu nie maja. Cos poszukam na Alle , tylko oze mi ktos poradzi jak podlaczyc jakas prosta kamerke do laptopa i czy da rade i jaki program jest do tego potrzebny . Dzieki wielkie za zainteresowanie sie takim blachym tematem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lut 2013 18:47   

Powrót do góry

scandaliks
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 28 Lut 2013 09:17   

Podłączysz tylko kamerę IP która ma swoje oprogramowanie wtyczką RJ45.Kamera musi mieć szklany obiektyw i regulowany.Do laptopa podłączysz przez usb tzw.grabberem,ale to shit.Proste kamerki IP 2.0Mpix i regulowanym obiektywie kupisz za 700zł.Tylko nie wiem jak widzą i działają,bo robie na markowych.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy
Strona 1 z 1