Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy

Main Page -> Forum Index -> Stationary Security -> Monitoring Wizyjny CCTV ->kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
rafalbo888
Level 2
rafalbo888
Level 2
Post#1 25 Feb 2013 12:34  Topic author   

kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy

Witam .
Mam pytanie dotyczące podłączenia jednej kamerki do komputera do obserwacji lady z kasą. Mianowicie jaką kamerę można podłączyć i jakie wymagania odnośnie komputera muszą być spełnione a także jaki program muszę zainstalować. Jestem amatorem i chciałbym to wykonać niedużym nakładem finansowym. Z góry dziękuję za informacje.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
jpl
Level 31
Helped: 159
Post rating: 38
jpl
Level 31
Post#2 25 Feb 2013 13:59    

Re: kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy

Potrzebujesz kamery typu box, z obiektywem manualnym 2,8-12 [mm].

Do tego jeżeli na komputerze chcesz nagrywać to potrzebujesz zakupić kartę wizyjną, np Geovision GV-600/4 :).

A kamerę? Wg mnie znajdziesz taką spokojnie w cenie np 400-500PLN, wpisz sobie na google kamera 700TVL box :) a znajdziesz wszystko.

Helpful post? + 0
Back to top
humek
Level 32
Helped: 159
Post rating: 14
humek
Level 32
Post#3 25 Feb 2013 15:00    

Kasa są to pieniądze rozumiem że Twoje pieniądze więc pomyśl o dwóch kamerach obserwujacych z różnych punktów (uniemożliwienie "przysłonki" ) oraz o rejestratorze dedykowanym jedynie do nagrywania obrazu z kamer. komputer może się "wywalić" potem odpalenie jego itd natomiast rejestrator po zaniku prądu sam "wstaje " i nagrywa .To tylko taka moja sugestia -kosztowniejsza ale .....coś za coś.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
scandaliks
Level 25
Helped: 42
scandaliks
Level 25
Post#4 26 Feb 2013 08:01    

rafalbo888 wrote:
Jestem amatorem i chciałbym to wykonać niedużym nakładem finansowym

Witam,a tak konkretniej ile to sie dobierze tak jak ma być.Ja bym dał cyfrówkę z kartą SD lub zrzuty na dysk sieciowy.Jest mnóstwo możliwości,najlepiej jak sie określisz czy jest to 1000,2000 czy 5000 bo możemy gdybać a Ty wyskoczysz z 300 złotymi jak tu już były przypadki :)

Helpful post? + 0
Back to top
rafalbo888
Level 2
rafalbo888
Level 2
Post#5 26 Feb 2013 12:40  Topic author   

Witam . Myslalem o kompie w sensie laptopie ze wzgledu wlasnie na to ze ma swoje zasilanie z bateri. A co do kwoty to sie nie zastanawialem ale mysle ze nie potrzebuje ekstra kamerki z niewiadomo jakimi parametrami ze wzgledu ze umiejscowienie jej bedzie dokladnie nad kasa w odleglosci ok 1.7m . Dodatkowo chce zainstalowac sejfik wrzutowy ( na banknoty od 50zl w gore) ale wiadomo ze lyzeczka a nie chochlą najlatwiej i najbezpieczniej . Kwota mysle ze ok 700-1000. jezeli z rejestratorem
Z gory wielkie dzieki

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
scandaliks
Level 25
scandaliks
Level 25
Post#6 26 Feb 2013 15:23    

Masz swój sklepik,czy jakaś sieciówka typu Żabka,Stonka itp. w której nie wolno nic ruszyć,na podkładki przeźroczyste musisz uważać(takie gdzie kładzie sie bilon i banknoty) bo nie wszystkie wynalazki za parę stówek sobie poradzą.O karcie na usb tzw.grabber to sobie wybij z głowy leży mi ich z 10 sztuk po podobnych do Ciebie klientach.Wpisz sobie w Alle np.kamera nad kasę i masz rozwiązanie.Nie widząc miejsca montażu trudno doradzać.Kamera typu Box i markowy obiektyw,a najlepiej cyfrówka tylko budżet nikły :(

Helpful post? + 0
Back to top
rafalbo888
Level 2
rafalbo888
Level 2
Post#7 27 Feb 2013 17:47  Topic author   

Witam. Nie mam sklepiku tylko zaklad fryzjerski , wiem ze budzet niski ale slabo ostatnio idzie . Ludzie chyba hajcu nie maja. Cos poszukam na Alle , tylko oze mi ktos poradzi jak podlaczyc jakas prosta kamerke do laptopa i czy da rade i jaki program jest do tego potrzebny . Dzieki wielkie za zainteresowanie sie takim blachym tematem.

Helpful post? + 0
Back to top
scandaliks
Level 25
scandaliks
Level 25
Post#8 28 Feb 2013 08:17    

Podłączysz tylko kamerę IP która ma swoje oprogramowanie wtyczką RJ45.Kamera musi mieć szklany obiektyw i regulowany.Do laptopa podłączysz przez usb tzw.grabberem,ale to shit.Proste kamerki IP 2.0Mpix i regulowanym obiektywie kupisz za 700zł.Tylko nie wiem jak widzą i działają,bo robie na markowych.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Stationary Security -> Monitoring Wizyjny CCTV -> kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy
Page 1 of 1

Similar topics to kamerka a komputer - jaka kamere podlaczyc do komputera do obserwacji kasy

Jaka kamera do obserwacji przyrody? (8)
Kamerka IP WIFI - Jaka tania zew/wewn? kamerka IP dzień noc. Pomieszczenie 3x5m (2)
Jaka kamera do obserwacji w nocy - garaż. (7)
Jaka kamerka IP w rozsądnej cenie . (4)
Jaka kamerka IP z wifi, IR, zewnętrzna ? (5)
Jaka kamerka? zewnetrzna, do odczytu rejestarcji? (31)
cam - jaka kamerka zewnętrzna do laptopa (1)
Kamerka, kabel. Jaka może być przyczyna braku obrazu? (9)
Jaka czujke moge podlaczyc do tej centralki?? (3)
obiektyw do obserwacji bramy (17)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.053 seconds