Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700

maciejbis 28 Lut 2013 20:03 3378 6
  • #1 28 Lut 2013 20:03
    maciejbis
    Poziom 6  

Siema,

Posiadam dwa fronty M-Audio HTS-700 jak w temacie. Współpracują z amplitunerem Onkyo TX-SR603E. Wszystko działało dobrze [jak na te głośniki] aż do dziś. Przestał działać głośnik niskotonowy w jednej z kolumn. Szukałem tematów na temat przeróbki tych kolumn jednak nie znalazłem nic co by mnie satysfakcjonowało stąd ten nowy temat. W grę wchodzi przeróbka zwrotnicy, wymiana głośników, ew. wygłuszenie wnętrza.

Co do specyfikacji głośników:
    Na zwrotnicy znajduje się kondensator 4,7uF [jedyne co jest opisane]
    Kable mają przekrój 0,5mm, grubość ścianki 1cm MDF.
    Front jest pogrubiony 2cm niczym nie wygłuszony.
    Głośniki są po 8Ohm nic więcej na nich nie pisze.
    Rozmiary zewnętrzne kolumn to 1055x210x340[mm] [WxSxG]
    Średnice bassreflex'ów 5,5cm, jeden długości:8cm(z mniejszej komory) i 5cm (większa komora)

Poniżej zdjęcia jakie udało mi się zrobić. Jakbyście potrzebowali więcej albo jakieś inne informację chętnie udzielę.
    Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700 Mały tuning głośnikow M-Audio HTS-700

• Pomocny post
    #2 28 Lut 2013 20:22
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    Posiadam dwa fronty M-Audio HTS-700 jak w temacie. Współpracują z amplitunerem Onkyo TX-SR603E. Wszystko działało dobrze [jak na te głośniki] aż do dziś. Przestał działać głośnik niskotonowy w jednej z kolumn. Szukałem tematów na temat przeróbki tych kolumn jednak nie znalazłem nic co by mnie satysfakcjonowało stąd ten nowy temat. W grę wchodzi przeróbka zwrotnicy, wymiana głośników, ew. wygłuszenie wnętrza.

Musisz zamienić głośniki niskotonowe lub zwrotnice w obu kolumnach między sobą żeby potwierdzić, czy to na pewno wina głośnika. Jeżeli tak i nie zdobędziesz oryginalnych głośników, a będziesz chciał koniecznie zostawić te kolumny to napisz jaka jest średnica otworu na głośnik.

• #3 28 Lut 2013 21:55
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Ile możesz wydać maksymalnie na te głośniki jeśli będziesz je wymieniał? Jeśli wymiana to nie żadne "chinole". Polecam w pierwszej kolejności Tonsil i zaraz za nim STX.

• #4 01 Mar 2013 13:15
    maciejbis
    Poziom 6  

Ogólnie dziwna sprawa bo nagle głośnik niskotonowy zaczął pracować aczkolwiek nie pracuje równo z tym w drugiej kolumnie nie wiem czy to normalne.. ten jakby bardziej się "giba" :D Co do kosztów nie wiem myślałem tak o 500zł. Chociaż aby wymienić te niskotonowe albo środek. Bo z tego co czytałem o tych głośnikach to właśnie najbardziej ciąży im środek. A co do nowych głośników to jak to wygląda z dopasowaniem do pudła oraz obecnej zwrotnicy o której praktycznie nic nie wiem.. Może macie jakiś dostęp do stron gdzie mogą być podane specyfikacje tych głośników oraz zwrotnicy zamontowanej w tym systemie?

Dzięki za szybką reakcję :)

• Pomocny post
    #5 04 Mar 2013 18:15
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    to jak to wygląda z dopasowaniem do pudła oraz obecnej zwrotnicy o której praktycznie nic nie wiem.

Z dopasowaniem do obudowy jest łatwiej, bo wystarczy dobrać głośnik do litrażu wewnętrznego. Natomiast ze zwrotnicą będzie gorzej, bo cokolwiek nie wstawisz to i tak nie będzie pasowało do istniejącej zwrotnicy - każdy głośnik wymaga innej zwrotnicy. Więc nie wiem czy jest sens w to inwestować (zaprojektowanie zwrotnicy to czasochłonny i kosztowny proces).

Nadal nie podałeś średnicy otworu na głośnik o co prosiłem w poprzednim poście. Choć i tak wymiana głośników może być po prostu nie opłacalna.

• #6 04 Mar 2013 19:19
    maciejbis
    Poziom 6  

Chyba masz rację że to się nie opłaca przeglądałem projekt 3 drogi stx, i wydaje się bardzo ciekawy, wszystkie ładnie wytłumaczone wraz ze zwrotnicą. I myślę że takie głośniczki by podeszły pod Onkyo. I pewnie są dużo lepsze od moich obecnych. Tylko przeglądałem stronę stx i pierwotne głośniki troszeczkę się pozmieniały i w takim wypadku też trzeba projektować nową zwrotnicę? Obecnie produkowane odpowiedniki to:
    GDM14-150-8-SCX -> M.STX.5.1.150.8.F.S.MC.X
    GDWK-10-200-8-PJ -> T.STX.4.1.200.8.F.P.PC

:) Trochę off więc możesz odpisać pw :)

• #7 10 Lip 2016 09:10
    wlodekg0
    Poziom 3  

Witam. Mam kolumny 9920 i chcę je jakoś poprawić :) Ale jestem laikiem. Czy poprawi się dźwięk jeśli wymienimy same głośniki bez wymiany zwrotnicy ? Czy wogóle jest to technicznie możliwe ? Jeśli tak to czy podane głośniki powyżej są ok, czy jednak inne ? Będę wdzięczny za porady :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme