Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem
Autor
Wiadomość
Liquidator88
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zabrze

Post#1 Post autora tematu 03 Mar 2013 23:43   

Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem

Witam.
Ostatnio przyszedł do mnie zamowiony Baofeng UV-5R z wersją oprogramowania 297 czyli już ma rozszerzony zakres częstotliwości oraz lepiej działa SQL. Problem jednak jest przy programowaniu z komputera... Wszystko jest dobrze skonfigurowane prawidłowo a przy probie odczytania lub zapisu danych z radia, program wyświetla komunikat, że nie można połączyć z radiem. Posiadam jeszcze jednego baofenga ze starszą wersją oprogramowania i tam komunikuje się z komputerem bez problemu. Czy ktoś ma podobny problem i może jest na to jakiś patent? Czy może jest to usterka i nic się nie da zrobić a radio trzeba odesłać? Osobiście wolałbym nie odsyłać radia ponieważ kiedyś jak odesłałem uszkodzone radio to dostałem zwrot pieniędzy ale za przesyłkę nikt mi nie oddał...
Pozdrawiam

Czy wiadomość jest pomocna? + -

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2013 23:43   

Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Zakopane

Post#2 16 Kwi 2013 21:25   

Re: Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem

Mam w rękach również Baofenga UV5R i również jest jakiś problem albo z kablem albo z radiem komunikat: fail connect with transceiver - sprawdzone na 2 komputerach,oraz na 2 kablach, sterowniki zainstalowane do kabla są prawidłowo.Czy można poprosić o jakąś poradę?? Kabel jest na USB a w instrukcji narysowany jest kabel na RS-232 czy to może być problemem -zły kabel??

Powrót do góry

Liquidator88
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zabrze

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2013 21:46   

Ja też mam kabel na USB i na Baofengach ze starym firmware wszystko działało bez problemu... Tylko na tej sztuce z nowym softem zaczął się problem, wszystkie inne działają... Nie wiem jak na innych sztukach z nowym firmware, czy będzie wystepował problem czy nie. Sprawdź jaką masz wersję softu i napisz bo może właśnie te nowsze nie chcą współpracować ale przydała by się wypowiedź innych osób na ten temat. Aby sprawdzić wersję softu to wyłącz radio, naciśnij i trzymaj przycisk 3 i z tak wciśniętym klawiszem włącz radio. Przy włączeniu radia na chwilę wyświetli się komunikat z wersją oprogramowania. W moim przypadku jest to BFB297.
Pozdrawiam Smile

Powrót do góry

energia_eco5
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: AIR

Post#4 17 Kwi 2013 22:52   

Potwierdzam, radia tej firmy z nowym softem nie działają ze starymi programami, ale działają z nowszymi. Dyskusja ma sens jak ktoś napisze. Radio typ taki z softem takim, kablem takim działa z takim programem, a z innymi takimi nie. Ale to fajne radio i choć trochę na końcach głuche to może chodzić od 6MHz do 999MHz.

Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Zakopane

Post#5 18 Kwi 2013 09:45pomocny post - solucja   

Udało mi się usunąć problem.Problem polega na nie zgodności softu do wersji radia, ja mam wersje BFB297 wcześniejsze modele faktycznie komunikowały się z softem typu UV5r#2 teraz trzeba zassać ze strony:
http://www.409shop.com/shop_displaynews.php?id=292&locate=1
odpowiednią wersje softu do danego modelu. Ja zassałem wersje ogólną do wszystkich (?) modeli i problem się skończył, wgrywa/sczytuje radio bez problemu.

Moderowano przez c2h5oh:
Z podanej wyżej strony ściągamy soft bez prowizji (płacenia punktami).

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2013 09:45pomocny post - solucja   

Powrót do góry

ukffun
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#6 18 Lip 2013 13:29   

Witam. Zakupiłem właśnie wersję UV-5R+. Niestety nie mogę sprawdzić wersji softu poprzez klawisz 3+POWER (nie wyświetla się). Mam program w wersji 12.07.25 i brak komunikacji z radiem. Kabel posiadam na USB oraz zwykły na RS232. Kable działają bo przy połączeniu RX z TX w terminalu mam echo tego co wpisuję... Czyżby Baofeng wypuścił jakąś nową wersję? Próbowałem CHIRP ale również bez efektu na żadnym z kabli...
Jak w tym przypadku sprawdzić wersję softu w radiu?

Zainstalowałem wersję z postu wyżej lecz przy odpaleniu ekran mruga z programem w tle...

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lip 2013 13:29   

Powrót do góry

sp4jkk
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Ełk

Post#7 08 Sie 2013 11:45   

Witam, ja też mam problem z moim podłączeniem. Sterowniki już różne przećwiczyłem i jest problem.
Program UV_5R_VIP.exe jak uruchamiam na win732bit to też mi mruga i aż nie ubiję procesu. Czyli nie da się odpalić!
Co może być nie tak?
Radio wersja 297.

Powrót do góry

ukffun
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#8 08 Sie 2013 12:06   

To proszę spróbować tym programem. Podobno jest to najnowsza wersja do Baofenga. Może kolega ma coś nie tak z kablem? Moje radyjka poszły na wymianę. Dostałem kolejne i niestety program baofenga sie nie łączy a CHIRP chodzi elegancko.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2013 12:06   

Powrót do góry

sp4jkk
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 08 Sie 2013 13:01   

Już sobie poradziłem, ze strony 409shop ściągnąłem drivery pod win7 i prawie najnowszego chirpa z 28 lipca i działa. Jedyne co mi się nie podobało, to to, że jak podłączam kabel, mimo zainstalowanych sterowników, ponownie mi wyszukuje sterowniki i jak ręcznie zmieniłem na sterownik z "bridge" w nazwie to kabel w menagerze nie pokazywał błedu, był na com8 i chirp ruszał.
Innego softu nie próbowałem, skoro chirpem mogę wszystko zrobić. Chyba że się mylę?

PS. Dzięki za chęci pomocy ukffun.

Powrót do góry

c2h5oh
Moderator
Moderator

Miasto: WOŁOMIN

Post#10 08 Sie 2013 21:24   

Nie można ładować do radia oprogramowania które nawinie się nam pod rękę.
W UV-5R należy sprawdzić wersję firmware a następnie dobrać do niego oprogramowanie. Pozwoli to uniknąć rozczarowań związanych z pogorszeniem parametrów naszego radia.
Ładując nieznane i nie dedykowane do konkretnego firmware oprogramowanie można więcej stracić niż zyskać.
UWAGA! Całość softu jest bez problemów dostępna w internecie całkowicie za darmo.
Wystarczy w GOOGLE wpisać "Baofeng UV-5R software"

Powrót do góry

sp4jkk
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 09 Sie 2013 08:24   

Zgadzam się. Tylko że problem polegał na tym, że do radia miałem dołączoną płytkę (do kabla) i nie chciało to zadziałać. Dlatego zmuszony byłem szukać innych możliwości.

Trzeba też rozróżnić: soft do kabla (drivery) i soft do radia (program, np. chirp). Ale myślę, że o tym wszyscy wiedzą.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy, to proszę napisać. Pomogę, jak tylko będę umiał. Smile

Powrót do góry

canis_lupus
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Kraków

Post#12 11 Sie 2013 16:04   

Też miałem problem z połączeniem. ale zrobiłem sobie kabel na MAX232 i ten działa znakomicie.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem
Strona 1 z 1