Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem
Autor
Wiadomość
Liquidator88
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zabrze

Post#1 Post autora tematu 03 Mar 2013 23:43   

Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem

Witam.
Ostatnio przyszedł do mnie zamowiony Baofeng UV-5R z wersją oprogramowania 297 czyli już ma rozszerzony zakres częstotliwości oraz lepiej działa SQL. Problem jednak jest przy programowaniu z komputera... Wszystko jest dobrze skonfigurowane prawidłowo a przy probie odczytania lub zapisu danych z radia, program wyświetla komunikat, że nie można połączyć z radiem. Posiadam jeszcze jednego baofenga ze starszą wersją oprogramowania i tam komunikuje się z komputerem bez problemu. Czy ktoś ma podobny problem i może jest na to jakiś patent? Czy może jest to usterka i nic się nie da zrobić a radio trzeba odesłać? Osobiście wolałbym nie odsyłać radia ponieważ kiedyś jak odesłałem uszkodzone radio to dostałem zwrot pieniędzy ale za przesyłkę nikt mi nie oddał...
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2013 23:43   

Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Zakopane

Post#2 16 Kwi 2013 21:25   

Re: Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem

Mam w rękach również Baofenga UV5R i również jest jakiś problem albo z kablem albo z radiem komunikat: fail connect with transceiver - sprawdzone na 2 komputerach,oraz na 2 kablach, sterowniki zainstalowane do kabla są prawidłowo.Czy można poprosić o jakąś poradę?? Kabel jest na USB a w instrukcji narysowany jest kabel na RS-232 czy to może być problemem -zły kabel??
Powrót do góry

Liquidator88
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zabrze

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2013 21:46   

Ja też mam kabel na USB i na Baofengach ze starym firmware wszystko działało bez problemu... Tylko na tej sztuce z nowym softem zaczął się problem, wszystkie inne działają... Nie wiem jak na innych sztukach z nowym firmware, czy będzie wystepował problem czy nie. Sprawdź jaką masz wersję softu i napisz bo może właśnie te nowsze nie chcą współpracować ale przydała by się wypowiedź innych osób na ten temat. Aby sprawdzić wersję softu to wyłącz radio, naciśnij i trzymaj przycisk 3 i z tak wciśniętym klawiszem włącz radio. Przy włączeniu radia na chwilę wyświetli się komunikat z wersją oprogramowania. W moim przypadku jest to BFB297.
Pozdrawiam :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2013 21:46   

Powrót do góry

energia_eco5
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: AIR

Post#4 17 Kwi 2013 22:52   

Potwierdzam, radia tej firmy z nowym softem nie działają ze starymi programami, ale działają z nowszymi. Dyskusja ma sens jak ktoś napisze. Radio typ taki z softem takim, kablem takim działa z takim programem, a z innymi takimi nie. Ale to fajne radio i choć trochę na końcach głuche to może chodzić od 6MHz do 999MHz.
Powrót do góry

Marek27
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Zakopane

Post#5 18 Kwi 2013 09:45pomocny post - solucja   

Udało mi się usunąć problem.Problem polega na nie zgodności softu do wersji radia, ja mam wersje BFB297 wcześniejsze modele faktycznie komunikowały się z softem typu UV5r#2 teraz trzeba zassać ze strony:
http://www.409shop.com/shop_displaynews.php?id=292&locate=1
odpowiednią wersje softu do danego modelu. Ja zassałem wersje ogólną do wszystkich (?) modeli i problem się skończył, wgrywa/sczytuje radio bez problemu.

Moderowano przez c2h5oh:
Z podanej wyżej strony ściągamy soft bez prowizji (płacenia punktami).

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2013 09:45pomocny post - solucja   

Powrót do góry

ukffun
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#6 18 Lip 2013 13:29   

Witam. Zakupiłem właśnie wersję UV-5R+. Niestety nie mogę sprawdzić wersji softu poprzez klawisz 3+POWER (nie wyświetla się). Mam program w wersji 12.07.25 i brak komunikacji z radiem. Kabel posiadam na USB oraz zwykły na RS232. Kable działają bo przy połączeniu RX z TX w terminalu mam echo tego co wpisuję... Czyżby Baofeng wypuścił jakąś nową wersję? Próbowałem CHIRP ale również bez efektu na żadnym z kabli...
Jak w tym przypadku sprawdzić wersję softu w radiu?

Zainstalowałem wersję z postu wyżej lecz przy odpaleniu ekran mruga z programem w tle...
Powrót do góry

sp4jkk
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Ełk

Post#7 08 Sie 2013 11:45   

Witam, ja też mam problem z moim podłączeniem. Sterowniki już różne przećwiczyłem i jest problem.
Program UV_5R_VIP.exe jak uruchamiam na win732bit to też mi mruga i aż nie ubiję procesu. Czyli nie da się odpalić!
Co może być nie tak?
Radio wersja 297.
Powrót do góry

ukffun
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#8 08 Sie 2013 12:06   

To proszę spróbować tym programem. Podobno jest to najnowsza wersja do Baofenga. Może kolega ma coś nie tak z kablem? Moje radyjka poszły na wymianę. Dostałem kolejne i niestety program baofenga sie nie łączy a CHIRP chodzi elegancko.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

sp4jkk
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 08 Sie 2013 13:01   

Już sobie poradziłem, ze strony 409shop ściągnąłem drivery pod win7 i prawie najnowszego chirpa z 28 lipca i działa. Jedyne co mi się nie podobało, to to, że jak podłączam kabel, mimo zainstalowanych sterowników, ponownie mi wyszukuje sterowniki i jak ręcznie zmieniłem na sterownik z "bridge" w nazwie to kabel w menagerze nie pokazywał błedu, był na com8 i chirp ruszał.
Innego softu nie próbowałem, skoro chirpem mogę wszystko zrobić. Chyba że się mylę?

PS. Dzięki za chęci pomocy ukffun.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2013 13:01   

Powrót do góry

c2h5oh
Moderator
Moderator

Miasto: WOŁOMIN

Post#10 08 Sie 2013 21:24   

Nie można ładować do radia oprogramowania które nawinie się nam pod rękę.
W UV-5R należy sprawdzić wersję firmware a następnie dobrać do niego oprogramowanie. Pozwoli to uniknąć rozczarowań związanych z pogorszeniem parametrów naszego radia.
Ładując nieznane i nie dedykowane do konkretnego firmware oprogramowanie można więcej stracić niż zyskać.
UWAGA! Całość softu jest bez problemów dostępna w internecie całkowicie za darmo.
Wystarczy w GOOGLE wpisać "Baofeng UV-5R software"

Powrót do góry

sp4jkk
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 09 Sie 2013 08:24   

Zgadzam się. Tylko że problem polegał na tym, że do radia miałem dołączoną płytkę (do kabla) i nie chciało to zadziałać. Dlatego zmuszony byłem szukać innych możliwości.

Trzeba też rozróżnić: soft do kabla (drivery) i soft do radia (program, np. chirp). Ale myślę, że o tym wszyscy wiedzą.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy, to proszę napisać. Pomogę, jak tylko będę umiał. :-)
Powrót do góry

canis_lupus
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Kraków

Post#12 11 Sie 2013 16:04   

Też miałem problem z połączeniem. ale zrobiłem sobie kabel na MAX232 i ten działa znakomicie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Baofeng UV-5R - Błąd połączenia z komputerem
Strona 1 z 1