Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór głośnika do subwoofera który będzie grał z kef iq70

efower 04 Mar 2013 11:45 912 2
  • #1 04 Mar 2013 11:45
    efower
    Poziom 8  

Witam szanownych forumowiczów.

Otóż kilka tygodni temu kupiłem kolumny kef iq70 , wszystko ładnie ,pięknie ale są spore niedostatki z bassem jak dla mnie. postanowiłem że spróbuje zbudowac swój własny sub. I tu prośba o pomoc w doborze głośnika i zasilacza pod taki sub kóry dobrze zagra w zestawie z tymi kolumnami i ampli. harman kardon avr 255 .

Ps. mój pokój to okolo 17m2
    myśle że 80w do 120 wystarczy
    budżet na cały projekt to 700 do 1000zł
    na tym sprzecie bede słuchał 90% muzyka bardzo zróżnicowana

• #2 05 Mar 2013 08:35
    Arkadyo
    Poziom 29  

A podłączałeś kefy pod dobry wzmacniacz? Wiesz ampli kd... nadaje się do kd. Dobry nowy wzmacniacz stereo zaczyna się od około 2,5 tys. Ty w tej cenie masz 3x więcej końcówek mocy - wniosek chyba nasuwa się sam. Pomyśl o konkretnym napędzie a potem o subie ale jak Ci przy tych kefach brakuje dołu to 10" na suba to najmniej. Wszystko zależy od oczekiwań. Masz pełno stxów i tonsili które spokojnie w basreflex zejdą do 30hz i wesprą Twoje kolumny ale czy będzie Ci się to podobało to inna historia. Jak dla mnie sub z bas reflex poległ do muzyki całkiem - to tylko mniejsze lub większe buuuuu. Ale jak ampli Cie zadowala na brzmieniu to może i taki sub również.

• #3 05 Mar 2013 13:42
    efower
    Poziom 8  

Przy głośniejszym słuchaniu jest nawet znośnie, ale jak słucham muzyki wieczorkiem to tego basu nie ma wcale . Wzmacniacza raczej nie kupie wiec pozostaje mi sub . proszę o jakieś konkretne modele glośników .

Dodano po 59 [minuty]:

Glośnik który wybrałem to Visaton W250s i TDA8920 140W co koledzy na to?

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Glośnik który wybrałem to Visaton W250s i TDA8920 140W co koledzy na to?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME