Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny (u)Unitra regene(d)racja

zajaranyy 18 Lut 2005 19:36 6645 11
  • Witam wszystkich zainteresowanych dziś chcialbym przedsawić mój mały projekcik związany z wskrzeszeniem kolumn

Materiał
    2 stare zdezelowane, zniszczone i odrapane kolumny unitra spraek jakiś 18 lat:) ogólnie w stanie słabym oczywiście przetworniki niskotonowe bez zawieszenia standard w 18 letnich tonsilach

Przetworniki
    Kiedyś kupiłem 4xLW650 8ohm alpharda są to głośniki idealnie pasujące do obudowy br do tego zwrotka z odzysku, a wysokie z innych kolumn identyczne jak w tych zresztą zobaczycie

Reaktywacja
    wyrównanie oszlifowanie itp prace
    wysięcie otworu br
    powiekszenie otworów na głośniki
    zaszpachlowanie przedniej ścianki
    oklejenie okleiną w kolorze sosnowym niby ciemna sosna ale tak naprawde jasna

Wygląd
    Teraz wyglądają o niebo lepiej mi się bardzo podobają

Odsłuch
    Możliwe że wiele osób wie jak grają te LW ich pasmo przenoszenia zaczyna się od 60Hz więc za nisko sobie na tym nie posłuchamy ale uzupełnione wooferkiem na gdn20/80/2 zasilanym tda 7294 gra całkiem miło

pozdro dla ludzisk z diyaudio:)[/b]

Fajne!
  • #2 18 Lut 2005 20:57
    bb
    Poziom 20  

Ładnie wykoane ale IMHO ten syczek nie pasuje za bardzo ksztaltem do okraglych basow, poza tym, pozma bylo dac z tylu terminal a nie wystajacy kabel. Gratuluje konstrukcji.
    pozdr

• #3 18 Lut 2005 22:27
    piórko
    Poziom 30  

Jak na "niskobudżetówki" to nienajgorzej. Ta ciemna jasna okleina mogłaby być (moim zdaniem) ciemniejsza...

I czerwone oczy - efekt lampy czy oblewania dzieła? :sm15:

• #4 18 Lut 2005 23:24
    Passat_EQ
    Poziom 22  

ogólnie robota estetyczna tylko nie wiem co tam poza sopranem jest z tych starych kolumn bo paczka nowa głosniki chyba alfreda moze zwrotka jest oryginalna tak to są nowe konstrukcje.
    Czyste.

• #5 20 Lut 2005 22:35
    Michal_WWL
    Poziom 19  

To się nazywa recycling! Porządna robota. Co do GDN 20/80/2 to mam nadzieje, że to będzie Tonsil. Używam dwóch basików na tym przetworniku i z tą dokładnie kostką. Efekt piorunujący. Polecam.

• #6 21 Lut 2005 19:09
    zajaranyy
    Poziom 11  

michl oczywiscie ze gdn tonsila zasilane tda 7294 z trafnem 2x30V naprawde grzeje sie ale ma takiego kopa sub nie do wyjecia

• #7 15 Mar 2005 17:58
    Cubel
    Poziom 2  

Projekcik sympatycznie wygladajacy, ale czemu alpierdy?! To jasne ze sa to tanie glosniki ale nawet stx byly by lepsze. Zastanow sie nad tym i kombinuj dalej. Pozdrawiam.

• #8 16 Mar 2005 20:22
    jurko19
    Poziom 10  

Okleina stanowczo za jasna jak dla mnie chyba bardziej pasowaloby cos ciemniejszego ale bioracpod uwage od czego zaczynales...to gratuluje niezla robota.

• #9 16 Mar 2005 20:29
    GUUFI15
    Poziom 11  

zrobiłeś naprawde kawałek dobrej roboty tylko faktycznie ta okleina mogła by być troszku ciemniejsza ale i tak to fajne kolumienki

• #10 18 Mar 2005 15:31
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja na twoim miejscu zregenerowal bym stare tonsile - wychodzi po kilka zl za glosnik.

• #11 18 Mar 2005 15:57
    Logan
    Poziom 30  

Regenerowane Tonsile napewno zagralby o niebo lepiej od tych alfredow. Sub na GDN 20/80/2 cieszy sie bardzo dobrymi opiniami na forum.

PS Lubie zapach tego dezodorantu (jesli to ten na literke A ;)

• #12 21 Mar 2005 23:19
    zajaranyy
    Poziom 11  

no dzięki za wszystkie pochwały ale co do okleiny, zamieżem ją zerwć jeszcze raz zaszpachlować całege kolumy i pomalować i polakierować a co do fłosnikiów to mi starczaja są odciete poniżej 150 Hzwiec o basie nie ma mowy

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME