Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Netbook + tuner DVB-T - Jak to podłączyć?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> Netbook + tuner DVB-T - Jak to podłączyć?
Autor
Wiadomość
krzak9
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Zawiercie

Post#1 Post autora tematu 07 Mar 2013 19:22   

Zagadnienie jest następujące.
Od kilku tygodni montuje anteny po znajomych.
Chcę ułatwić sobie pracę w następujacy sposób - poprawcie mnie jeśli się mylę.
Do swojego netbooka podłączam tuner DVB-T (taki zwykły na USB). Do tego tunera na USB podłącza się antenę. Jeśli antena nie wymaga zasilacza to super. Podaje częstotliwość MUX-a który mnie interesuje i skanuje, jak nie złapie kanałów to przekręcam anteną w innym kierunku i skanuje ponownie. Co w sytuacji, gdy antena wymaga zasilania? Czy jeśli jako zasilania użyję bateri 9V to antena będzie działać prawidłowo? Poprostu będąc na dachu nie zawsze mam dostęp do gniazdka z prądem a bieganie góra/dół kręcenie anteną jest męczące. A w ten sposób mógłbym być w odległości metra od anteny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2013 19:22   

Powrót do góry

SP5ANJ
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 07 Mar 2013 21:42   

Re: Netbook + tuner DVB-T - Jak to podłączyć?

Witam.

Antenę ze wzmacniaczem zasilasz za pomocą zasilacza z separatorem napięć, np. taki :

Zasilanie anteny za pośrednictwem kabla koncentrycznego - pisaliśmy o takich rozwiązaniach już chyba ze 100 razy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2013 21:42   

Powrót do góry

_cheetah_
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#3 07 Mar 2013 21:46   

Re: Netbook + tuner DVB-T - Jak to podłączyć?

Dla większości wzmacniaczy zasilanych z +12V powinno zadziałać zasilanie z +9V, trzeba tylko pamiętać, że zmienią się ich parametry. Spadnie wzmocnienie i dopuszczalny poziom wyjściowy w stosunku do zasilania z +12V, co w skrajnych przypadkach może powodować problem przy odbiorze przy nominalnym zasilaniu +12V - inne ustawienie anteny może być wtedy potrzebne.

Wydaje mi się, że jeśli już tak kombinujesz, to lepiej by było złożyć baterie akumulatorów 1,2V (lub gotowy +12V) i po sprawie albo zastosować przetwornicę 5/12V i zasileniem jej z portu USB.

Oczywiście w każdym przypadku zasilanie poprzez przelotowy separator napięcia, np. AZS-03. Zdecydowanie odradzam te plastikowe separatory z postu powyżej.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> Netbook + tuner DVB-T - Jak to podłączyć?
Strona 1 z 1