Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung -> UE40EH5300 czy UE40ES5500

Maroo_s 08 Mar 2013 09:08 5484 5
  • #1 08 Mar 2013 09:08
    Maroo_s
    Poziom 10  

Witam,

Jestem zdecydowany na 40calowy tv samsunga.

Waham się tylko między ue40eh5300 a ue40es5500 - wg specyfikacji producenta różnią się tym, że ten droższy (5500) posiada 2 funkcje
    1. Personal Video Recorder Ready
    2. Time Shift Ready

Rozumiem, że to funkcja nagrywania z TV na dysk flash. Zastanawiam się czy warto dopłacić 200zł.
    Dlaczego się zastanawiam? Ponieważ lada dzień będzie u mnie dekoder tv z orange UHD88 który to podobno ma właśnie funkcję nagrywania na dysk twardy.

Czy ktoś ma doświadczenia z powyższymi funkcjami nagrywania (zarówno przez TV jak i przez dekoder)?
    Jak wygląda sprawa programowania nagrywania (coś w rodzaju schedule rec) ?

Nie miałem do tej pory styczności z takimi sprzętami, więc wszelkie wskazówki są dla mnie cenne.

Pozdrowienia

• #2 08 Mar 2013 15:29
    ja_z_wrocka
    Poziom 10  

Cześć.

W kwestii tych opcji, o których napisałeś:
    1. Personal video recorder ready - tak to funkcja nagrywania - http://www.youtube.com/watch?v=2WW9XTeB6T4 tu masz video jak to działa.
    2. Time shift ready - ta funkcja polega na tym, że w jak nagle coś cię oderwie od tv to możesz później cofnąć program do momentu, w którym przerwałeś oglądać.

Teraz zadaj sobie pytanie czy chcesz na te bajery przeznaczyć dodatkowe pieniądze :) Oba modele generalnie są okej. Dla mnie najbardziej się liczy, że oba mają smart tv, bo to jest najbardziej przydatna funkcja. Coraz więcej fajnych aplikacji się na nią pojawia. Nawet niedawno znalazłem mobilną panoramę firm, które do niedawna była na androida czy iOS a teraz możesz ją załadować na dużym ekranie i szukać firm na telewizorze. W tej rozdziałce to sama przyjemność z korzystania :)

W kwestii wyrobu, może lepiej jednak kupić ten model z dodatkowymi funkcjami, na wypadek jak będziesz chciał zmienić dekoder :D

• #3 09 Mar 2013 14:30
    somebody101
    Poziom 10  

Oba modele choc podobne paramtermami na papierze to sa zupelnie inne TV. Seria EH to seria znacznie grubszych telewizorow, tzw niskobudzetowych, z zupelnie inna matryca niz seria ES. Jak juz musisz wybierac pomiedzy tymi 2 modelami to zdecydowanie ES5500, o ile nie bedzie ci przeszkadzalo to ze jest to telewizor 50HZ. Specyfikacja sie nie sugeruj bo to tylko elektroniczne podbicie HZ ktore nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia, telewizor jesli chodzi o plynnosc obrazu nie rozni sie w zaden sposob niczym od tych najtanszych na rynku

• #4 09 Mar 2013 22:10
    Maroo_s
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedzi.

W międzyczasie zdobyłem wiedzę na temat mojego "wspaniałego" dekodera i stwierdzam, że funkcje nagrywania w TV mogą być jednak przydatne.

O 50Hz zdążyłem już wyczytać, zastanawiam się tylko czy na ekranie ledowym będzie to widoczne. W laptopie jest 60Hz i jakoś mi nie przeszkadza, choć mam doświadczenie ze 100Hz telewizorami CRT i tam różnica jest bardzo widoczna.

Orientujecie się czy w tych modelach soft SmartTV jest różny? W sensie, czy w nowszym np. jest więcej widgetów itp.

• #6 13 Mar 2013 09:09
    Maroo_s
    Poziom 10  

Dziękuję za wszelkie wskazówki.
    Byłem prawie zdecydowany na 5500 ale ostatecznie porównałem "odbiór" obrazów przy 50 i 100Hz i ostatecznie zdecydowałem się na wyższy model UE40ES6100.

Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme