Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 46-47 cali?

jask2 08 Mar 2013 12:11 2172 7
  • #1 08 Mar 2013 12:11
    jask2
    Poziom 12  

Proszę o pomoc w wyborze TV 46-47 cali. Mam starego Philipsa 32" z Ambilight. Ta funkcja bardzo mi się podoba, choć nie musi być decydująca. Stawiam na jakość obrazu, również z kanałów SD, których na Vectrze jest sporo. 3D nie będę raczej używał, jeśli już to okazjonalnie

Moje typy:
    Philips 47PFL6907 lub 6007 (3,5-3,8 tys. - pasywne 3D)
    Philips 47PFL6008 (zależnie od ceny, nie wiadomo też kiedy pojawi się na rynku)
    Panasonic TX-L47ET5E (3,5 tys. - pasywne 3D)
    Panasonic TX-L47DT50 (4,6 tys. - aktywne 3D)
    Sony KDL 46HX750 (4 tys. - aktywne 3D)
    Sharp LC-46LE830E (3,5 tys. - aktywne 3D)

Czy Panasonic, Sony, Sharp mają coś, czym zdecydowanie górują nad Philipsem? Ambilight to fantastyczne rozwiązanie, dlatego preferuję Philipsa.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5mx4,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej, tylko do południa, rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 32" HD Ready, Ambilight
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy Vectra
    10 .Jakie urządzenia?Blu-Ray (bez 3D), dekoder z PVR
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, info
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie, mam MiniPC z Androidem oraz SmrtHuba w Blu-Ray Samsunga
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Philips, Panasonic, Sony, Sharp
    17. Preferencje co do wielkości? 46-47 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby dźwięk,
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? raczej pasywne

• #2 08 Mar 2013 13:08
    Vesso1989
    Poziom 8  

Ciężka sprawa kiedy teraz tyle tego na rynku .. jedyne co z autopsji wiem to lepiej omijaj szerokim łukiem Sharpa a z jeżeli zależy Ci na jakości obrazu to i Sony odpada - z prostego względu .. firma Sony już tak naprawdę szału nie ma .. (czy to laptopy czy telewizory itd.) .. po za tym co mnie drażni to zastosowanie interfejsu wyglądającego jak z PS3 który nie jest przejrzysty...

co do telewizorów które wymieniłeś to miałem styczność tylko z Philips 47PFL6907 i byłem pod wrażeniem.

• #3 08 Mar 2013 13:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 08 Mar 2013 16:23
    Jacek28
    Poziom 19  

Posiadam Philipsa model 47FPL6057K 600Hz. Obraz znakomity, równomierne podświetlenie, brak cloudingu - oglądałem kilkanaście modeli z tej półki cenowej i ten zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Do tego znakomite 3D. Jednak nie jest bez wad - brak obsługi DTS, powolny i niedopracowany soft.

• #6 09 Mar 2013 00:02
    jask2
    Poziom 12  

LOCOLOCO napisał:
    Z tych co podałeś to Philips ale 47PFL 6877.
    Napisz na PW dostaniesz ino.

Dzięki za dobrą radę.
    Ten model był niedostępny w Polsce i podobno nie miało go być w polskiej dystrybucji. Widzę jednak, że jest już do kupienia w kilku naszych sklepach internetowych. Ciekawe, że nie ma go w żadnej dużej sieci. Ambilight 3 (boki+góra) oraz radiowy pilot z żyroskopem i klawiaturą qwerty to jego wielkie zalety. Ciężko jednak będzie zobaczyć go "na żywo". Zdjęcie znalazłem tylko na stronie Philipsa:
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=47PFL6877K/12&slg=pl&scy=PL

• #7 09 Mar 2013 00:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

masz rację Philips dopiero nie dawno zdecydował się go wprowadzić do Polski.
    Obecnie jest już dostępny z Polską gwarancją.

• #8 09 Mar 2013 10:06
    jask2
    Poziom 12  

Vesso1989 napisał:
    .. firma Sony już tak naprawdę szału nie ma .. (czy to laptopy czy telewizory itd.) .. po za tym co mnie drażni to zastosowanie interfejsu wyglądającego jak z PS3 który nie jest przejrzysty...

Kolega kupił Sony KDL 55HX750. Pomagałem go instalować. Zauważyłem kilka wad:
    - koszmarny dźwięk (w moim starym Philipsie o niebo lepszy). Na szczęście kolega
    używa Yamahy
    - konfiguracja WiFi to droga przez mękę
    - najgorsze menu spośród wszystkich, z jakimi miałem do czynienia
    - przeglądarka internetowa to nieporozumienie. Wolna, a obsługa za pomocą pilota
    wymaga wręcz anielskiej cierpliwości

Na szczęście jakość obrazu OK, choć w Philips 55PFL6007 wydawał się bardziej naturalny. Nie męczył też przy oglądaniu z bliskiej odległości. W Sony oglądanie z odległości 2m powodowało ból oczu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme