Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dzwonek elektryczny. Dane techniczne, budowa. Linki do stron.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Dzwonek elektryczny. Dane techniczne, budowa. Linki do stron.
Autor
Wiadomość
drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Oświęcim

Post#1 Post autora tematu 19 Lut 2005 13:26   

Dzwonek Elektryczny

Witam. To mój pierwszy post na tym forum, tak ze prosiłbym bym o wyrozumiałość :) .
Pisze prace dyplomową, broniąc dyplomu technika elektryka. Tematem mojej pracy jest przegląd i renowacja instalacji dzwonków szkolnych. Problem z jakim zwracam się do was jest następujący. Potrzebował bym jakieś dane techniczne dzwonków szkolnych, budowę, jakiś rysunek techniczny ich wyglądu i cokolwiek na ten temat. Byłbym wdzięczny gdybyście podali mi może linki do stron, na których mógłbym to znaleźć, albo książki w którym również mógłbym doszukać się czegoś na ich temat. Dzwonki z którymi mam do czynienia wyprodukowała firma. ZZG „VERITAS” Częstochowskie Zakłady Produkcyjne w Częstochowie, Al. NMP. Niestety firmy takiej nie znalazłem bo dzwonek jest z 1969 roku :). Możliwe ze po prostu nie umie szukać w tym „internecie”. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelaka pomoc.
Powrót do góry

XXXc
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 19 Lut 2005 13:45   

Re: Dzwonek Elektryczny

dzwonki szkolne, to takie same dzwonki co alarmowe, możesz na jakiejś wyszukiwarce (np. onet) poszukać firm zajmujących się tymi sprawami. Jeżeli chodzi o ten konkretny, to zacznij od odszukania Częstochowskich zakładów, a później może coś znajdziesz, ale długa droga przed tobą.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2005 13:45   

Powrót do góry

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 19 Lut 2005 19:08   

Wpisałem na googlu, pełną nazwe firmy i jej nie znalazł :( By wyglądało ze firma już nie istnieje, bo w sumie jak napisałem dzwonek jest z 69, przynajmniej z tego roku mam na niego karte gwarancyjną :)
Jak by coś ktoś wiedział na te tematy, byłbym wielce rad za pomoc.
Powrót do góry

Zbysław
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#4 19 Lut 2005 19:56   

Wpisz w gogle.com.pl
dzwonek 220V
dzwonek szkolny

i przykladowe efekty wyszukiwania:

http://www.zamel.pl/polski/o_dzwonki1.htm
http://www.zamel.pl/polski/faq.htm
http://www.chopcian.pl/index.php?z=4&m=64&id=100030&PHPSESSID=794ca87539e04de881e6a590d5c4fb3b
http://factor.bazafirm.pl/factor-www/product_info.php?cPath=33&products_id=60

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2005 19:56   

Powrót do góry

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 20 Lut 2005 09:31   

Tak sie akurat składa że te strony sam znalazłem. Pozatym one prawie nic nie wnoszą. Po pierwsze mój dzwonek jest z >>1969roku<< i wygląda zupełnie inaczej. Po drugie nawet gdyby to był ten dzwonek, nie znalazłem tam zadnych konkretnych danych technicznych, rysunków przekrojowych.
Jeśli dobrze to zrobiłem to w załączniku będzie zdjęcie tego dzwonka. Sami widzicie ze to jest naprawde stary dzwonek.

Załączniki:
Powrót do góry

XXXc
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 20 Lut 2005 13:16   

A nie lepiej byłoby kupić nowe dzwonki. Od razu masz wszystkie potrzebne dane (nawet cenę aktualną :) ).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lut 2005 13:16   

Powrót do góry

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 20 Lut 2005 14:06   

Szkoła ma "nowe" dzwonki, zapakowane w papierze, nieśmigane funkiel nówki... ale z 69 roku. Mam do nich paragony i podobno były gdzieś do nich karty gwarancyjne na których był ich rysunek przekrojowy i dokładne ich dane, ale sie niestety gdzieś zapodziały, zresztą tak samo jak projekt instalacji dzwonków :/
Jakbyście niewierzyli to jest walsnie taki nowy dzwonek z 69 roku rozpakowany ponownie po 30 latach

Załączniki:
Powrót do góry

XXXc
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 20 Lut 2005 14:17   

Dzwonek Elektryczny

To może nagiąć trochę prawdę i znaleźć podobny (o podobnym brzmieniu), przepisać interesujące nas dane.
Problem z głowy. Chyba nikt nie będzie tego sprawdzał (nie będzie przecież badał miernikiem skuteczności dźwięku).

Dodano po 2 [minuty]:

A jak już o miernikach, to np. moc możesz odczytać za pomocą amperomierza:
P=U*I

P - moc [W]
U - napięcie [V]
I - natężenie [A]
Powrót do góry

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 20 Lut 2005 20:26   

Jestem uczniem technikum 5 letniego o profilu elektrycznym i w ciągu tych pięciu lat troche sie nauczyłem, napewno wzoru który podaleś i napewno odczytywania danych z tabliczki znamionowej, w którą ten dzwonek jest wyposażony.
Nie można by było zabardzo wykorzystać innego dzwonka o podobnym brzmieniu, bo mi głównie chodzi o jego rysunek techniczny, taki przekrojowy włąsnie niego najbardziej potrzebuje i go nie moge nigdzie znaleść.
Powrót do góry

Zbysław
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#10 20 Lut 2005 22:41   

drithelm napisał:
Jestem uczniem technikum 5 letniego o profilu elektrycznym i w ciągu tych pięciu lat troche się nauczyłem.................................................. mi głównie chodzi o jego rysunek techniczny, taki przekrojowy włąsnie niego najbardziej potrzebuje i go nie moge nigdzie znaleść.

Wystarczy odkręcić cztery widoczne na zdjęciu śrubki, trochę wyobraźni, przyrządy do rysowania i do dzieła.

Życzę sukcesu w opracowaniu tak prostego schematu jakim jest dzwonek elektromagnetyczny.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Dzwonek elektryczny. Dane techniczne, budowa. Linki do stron.
Strona 1 z 1