X
  • #1 19 Feb 2005 12:26
    drithelm
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam. To mój pierwszy post na tym forum, tak ze prosiłbym bym o wyrozumiałość :) .
    Pisze prace dyplomową, broniąc dyplomu technika elektryka. Tematem mojej pracy jest przegląd i renowacja instalacji dzwonków szkolnych. Problem z jakim zwracam się do was jest następujący. Potrzebował bym jakieś dane techniczne dzwonków szkolnych, budowę, jakiś rysunek techniczny ich wyglądu i cokolwiek na ten temat. Byłbym wdzięczny gdybyście podali mi może linki do stron, na których mógłbym to znaleźć, albo książki w którym również mógłbym doszukać się czegoś na ich temat. Dzwonki z którymi mam do czynienia wyprodukowała firma. ZZG „VERITAS” Częstochowskie Zakłady Produkcyjne w Częstochowie, Al. NMP. Niestety firmy takiej nie znalazłem bo dzwonek jest z 1969 roku :). Możliwe ze po prostu nie umie szukać w tym „internecie”. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelaka pomoc.
  • #2 19 Feb 2005 12:45
    XXXc
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    dzwonki szkolne, to takie same dzwonki co alarmowe, możesz na jakiejś wyszukiwarce (np. onet) poszukać firm zajmujących się tymi sprawami. Jeżeli chodzi o ten konkretny, to zacznij od odszukania Częstochowskich zakładów, a później może coś znajdziesz, ale długa droga przed tobą.
  • #3 19 Feb 2005 18:08
    drithelm
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wpisałem na googlu, pełną nazwe firmy i jej nie znalazł :( By wyglądało ze firma już nie istnieje, bo w sumie jak napisałem dzwonek jest z 69, przynajmniej z tego roku mam na niego karte gwarancyjną :)
    Jak by coś ktoś wiedział na te tematy, byłbym wielce rad za pomoc.
  • #4 19 Feb 2005 18:56
    Zbysław
    Level 24  
  • #5 20 Feb 2005 08:31
    drithelm
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Tak sie akurat składa że te strony sam znalazłem. Pozatym one prawie nic nie wnoszą. Po pierwsze mój dzwonek jest z >>1969roku<< i wygląda zupełnie inaczej. Po drugie nawet gdyby to był ten dzwonek, nie znalazłem tam zadnych konkretnych danych technicznych, rysunków przekrojowych.
    Jeśli dobrze to zrobiłem to w załączniku będzie zdjęcie tego dzwonka. Sami widzicie ze to jest naprawde stary dzwonek.
  • #6 20 Feb 2005 12:16
    XXXc
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    A nie lepiej byłoby kupić nowe dzwonki. Od razu masz wszystkie potrzebne dane (nawet cenę aktualną :) ).
  • #7 20 Feb 2005 13:06
    drithelm
    Level 9  
    Szkoła ma "nowe" dzwonki, zapakowane w papierze, nieśmigane funkiel nówki... ale z 69 roku. Mam do nich paragony i podobno były gdzieś do nich karty gwarancyjne na których był ich rysunek przekrojowy i dokładne ich dane, ale sie niestety gdzieś zapodziały, zresztą tak samo jak projekt instalacji dzwonków :/
    Jakbyście niewierzyli to jest walsnie taki nowy dzwonek z 69 roku rozpakowany ponownie po 30 latach
  • #8 20 Feb 2005 13:17
    XXXc
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    To może nagiąć trochę prawdę i znaleźć podobny (o podobnym brzmieniu), przepisać interesujące nas dane.
    Problem z głowy. Chyba nikt nie będzie tego sprawdzał (nie będzie przecież badał miernikiem skuteczności dźwięku).

Dodano po 2 [minuty]:

A jak już o miernikach, to np. moc możesz odczytać za pomocą amperomierza:
    P=U*I

P - moc [W]
    U - napięcie [V]
    I - natężenie [A]
  • #9 20 Feb 2005 19:26
    drithelm
    Level 9  
    Jestem uczniem technikum 5 letniego o profilu elektrycznym i w ciągu tych pięciu lat troche sie nauczyłem, napewno wzoru który podaleś i napewno odczytywania danych z tabliczki znamionowej, w którą ten dzwonek jest wyposażony.
    Nie można by było zabardzo wykorzystać innego dzwonka o podobnym brzmieniu, bo mi głównie chodzi o jego rysunek techniczny, taki przekrojowy włąsnie niego najbardziej potrzebuje i go nie moge nigdzie znaleść.
  • #10 20 Feb 2005 21:41
    Zbysław
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    drithelm wrote:
    Jestem uczniem technikum 5 letniego o profilu elektrycznym i w ciągu tych pięciu lat troche się nauczyłem.................................................. mi głównie chodzi o jego rysunek techniczny, taki przekrojowy włąsnie niego najbardziej potrzebuje i go nie moge nigdzie znaleść.

Wystarczy odkręcić cztery widoczne na zdjęciu śrubki, trochę wyobraźni, przyrządy do rysowania i do dzieła.

Życzę sukcesu w opracowaniu tak prostego schematu jakim jest dzwonek elektromagnetyczny.
  Search 4 million + Products
Browse Products