Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Dzwonek elektryczny. Dane techniczne, budowa. Linki do stron.

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Beginner Science -> Dzwonek elektryczny. Dane techniczne, budowa. Linki do stron.
Author
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post from the author of the topic 19 Feb 2005 12:26   

Dzwonek Elektryczny

Witam. To mój pierwszy post na tym forum, tak ze prosiłbym bym o wyrozumiałość Smile .
Pisze prace dyplomową, broniąc dyplomu technika elektryka. Tematem mojej pracy jest przegląd i renowacja instalacji dzwonków szkolnych. Problem z jakim zwracam się do was jest następujący. Potrzebował bym jakieś dane techniczne dzwonków szkolnych, budowę, jakiś rysunek techniczny ich wyglądu i cokolwiek na ten temat. Byłbym wdzięczny gdybyście podali mi może linki do stron, na których mógłbym to znaleźć, albo książki w którym również mógłbym doszukać się czegoś na ich temat. Dzwonki z którymi mam do czynienia wyprodukowała firma. ZZG „VERITAS” Częstochowskie Zakłady Produkcyjne w Częstochowie, Al. NMP. Niestety firmy takiej nie znalazłem bo dzwonek jest z 1969 roku Smile. Możliwe ze po prostu nie umie szukać w tym „internecie”. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelaka pomoc.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Feb 2005 12:26   

Back to top

XXXc
Poziom 13
Poziom 13

Post#2 19 Feb 2005 12:45   

Re: Dzwonek Elektryczny

dzwonki szkolne, to takie same dzwonki co alarmowe, możesz na jakiejś wyszukiwarce (np. onet) poszukać firm zajmujących się tymi sprawami. Jeżeli chodzi o ten konkretny, to zacznij od odszukania Częstochowskich zakładów, a później może coś znajdziesz, ale długa droga przed tobą.

Helpful message? + -

Back to top

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post from the author of the topic 19 Feb 2005 18:08   

Wpisałem na googlu, pełną nazwe firmy i jej nie znalazł Sad By wyglądało ze firma już nie istnieje, bo w sumie jak napisałem dzwonek jest z 69, przynajmniej z tego roku mam na niego karte gwarancyjną Smile
Jak by coś ktoś wiedział na te tematy, byłbym wielce rad za pomoc.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Feb 2005 18:08   

Back to top

Zbysław
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 19 Feb 2005 18:56   

Wpisz w gogle.com.pl
dzwonek 220V
dzwonek szkolny

i przykladowe efekty wyszukiwania:

http://www.zamel.pl/polski/o_dzwonki1.htm
http://www.zamel.pl/polski/faq.htm
http://www.chopcian.pl/index.php?z=4&m=64&id=100030&PHPSESSID=794ca87539e04de881e6a590d5c4fb3b
http://factor.bazafirm.pl/factor-www/product_info.php?cPath=33&products_id=60

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Feb 2005 18:56   

Back to top

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post from the author of the topic 20 Feb 2005 08:31   

Tak sie akurat składa że te strony sam znalazłem. Pozatym one prawie nic nie wnoszą. Po pierwsze mój dzwonek jest z >>1969roku<< i wygląda zupełnie inaczej. Po drugie nawet gdyby to był ten dzwonek, nie znalazłem tam zadnych konkretnych danych technicznych, rysunków przekrojowych.
Jeśli dobrze to zrobiłem to w załączniku będzie zdjęcie tego dzwonka. Sami widzicie ze to jest naprawde stary dzwonek.

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

XXXc
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 20 Feb 2005 12:16   

A nie lepiej byłoby kupić nowe dzwonki. Od razu masz wszystkie potrzebne dane (nawet cenę aktualną Smile ).

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 20 Feb 2005 12:16   

Back to top

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post from the author of the topic 20 Feb 2005 13:06   

Szkoła ma "nowe" dzwonki, zapakowane w papierze, nieśmigane funkiel nówki... ale z 69 roku. Mam do nich paragony i podobno były gdzieś do nich karty gwarancyjne na których był ich rysunek przekrojowy i dokładne ich dane, ale sie niestety gdzieś zapodziały, zresztą tak samo jak projekt instalacji dzwonków :/
Jakbyście niewierzyli to jest walsnie taki nowy dzwonek z 69 roku rozpakowany ponownie po 30 latach

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

XXXc
Poziom 13
Poziom 13

Post#8 20 Feb 2005 13:17   

Dzwonek Elektryczny

To może nagiąć trochę prawdę i znaleźć podobny (o podobnym brzmieniu), przepisać interesujące nas dane.
Problem z głowy. Chyba nikt nie będzie tego sprawdzał (nie będzie przecież badał miernikiem skuteczności dźwięku).

Dodano po 2 [minuty]:

A jak już o miernikach, to np. moc możesz odczytać za pomocą amperomierza:
P=U*I

P - moc [W]
U - napięcie [V]
I - natężenie [A]

Helpful message? + -

Back to top

drithelm
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post from the author of the topic 20 Feb 2005 19:26   

Jestem uczniem technikum 5 letniego o profilu elektrycznym i w ciągu tych pięciu lat troche sie nauczyłem, napewno wzoru który podaleś i napewno odczytywania danych z tabliczki znamionowej, w którą ten dzwonek jest wyposażony.
Nie można by było zabardzo wykorzystać innego dzwonka o podobnym brzmieniu, bo mi głównie chodzi o jego rysunek techniczny, taki przekrojowy włąsnie niego najbardziej potrzebuje i go nie moge nigdzie znaleść.

Helpful message? + -

Back to top

Zbysław
Poziom 18
Poziom 18

Post#10 20 Feb 2005 21:41   

drithelm wrote:
Jestem uczniem technikum 5 letniego o profilu elektrycznym i w ciągu tych pięciu lat troche się nauczyłem.................................................. mi głównie chodzi o jego rysunek techniczny, taki przekrojowy włąsnie niego najbardziej potrzebuje i go nie moge nigdzie znaleść.

Wystarczy odkręcić cztery widoczne na zdjęciu śrubki, trochę wyobraźni, przyrządy do rysowania i do dzieła.

Życzę sukcesu w opracowaniu tak prostego schematu jakim jest dzwonek elektromagnetyczny.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Beginner Science -> Dzwonek elektryczny. Dane techniczne, budowa. Linki do stron.
Page 1 of 1
Similar topics
Linki do stron ze schematami gsm (2)
Potrzebuje rady. Linki do stron o elektronice. (5)
Monitoring i kamery. Szukam materiałów. Linki do stron. (1)
Elektrotechnika 1 sem. Przykładowe zadania. Linki do stron. (6)
Dane techniczne transformatora TS 2/14 (2)
dane techniczne mikrokontrolera (1)
dane techniczne tranzystorow (6)
Dzwonek elektryczny. Jak zrobić elektromagnes? (3)
Dane techniczne TONSIL GDN 25/40/1 (3)
Dane techniczne transformatora TrS 2/5 (6)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.067 seconds

elektroda.pl topic RSS feed