Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki to zestaw? Unitra TONSIL

djkamils 09 Mar 2013 23:07 1641 6
  • #1 09 Mar 2013 23:07
    djkamils
    Poziom 9  

Witam, znalazlem ostatnio w garażu 2 kolumienki unitra tonsil (sądząc po głośnikach), chcę je zregenerować, jednak naklejki z modelem zniknęły z głośników, a w zestawie brak największego głośnika. Na zwrotnicy widnieje numer 50-8-96.
    W kolumnie siedzą głośniki:
    gdw 5/40/9 10w 8ohm
    gdw 9/15/4 15w ( nieczytelna impedancja)

zwrotnica jak w poście:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1255316.html

Proszę o pomoc forumowiczów, pozdrawiam, Kamil jaki to zestaw? Unitra TONSIL jaki to zestaw? Unitra TONSIL

• #2 10 Mar 2013 15:48
    miodziu
    Poziom 9  

To prawdopodobnie zestaw od Zodiaka ZgP 20/8-062. Brakuje GD20/20. Grają przeciętnie, lepiej bass reflex zamknąć.

• #3 10 Mar 2013 17:24
    398216
    Usunięty  
  • #4 10 Mar 2013 22:05
    djkamils
    Poziom 9  

Dziekuję za pomoc w rozszyfrowaniu. Moje pytanie, skoro ten zestaw nie gra rewelacyjnie to zmiana na inne głosniki poprawi ich prace? Jesli choć troche to jestem skłonny to zrobić. chciałbym zostawic zwrotnice, choć nie jest to wymóg. Zestaw napedzać będzie Kewnood KA-31. jakie głośniki proponujecie? chciałbym się zmieścić w 250-300 zł. Generalnie interesuje mnie czyste brzmienie w miare możliwości w każdym zakresie, z uwzględnieniem niskich częstotliwosci. Chcicałbym zeby dźwięk był przyjemny i ciepły, do reggae i muzyki elektronicznej.

Pozdrawiam, Kamil

• #5 11 Mar 2013 08:50
    freeland
    Poziom 11  

Nie , nie poprawi, nawet jako nowe grały ciut lepiej niż radiowęzeł zakładowy.
    Sorry, ale w/w kolumienki to złom elektroniczny. Warunki jakie stawiasz i kwota jaką możesz wydać..... tak się nie da...
    Możesz co prawda regenerować na siłę te Diory, ale koszt oryginalnych niskotonowych głośników już to czyni nieopłacalnym. Inne głośniki - przebudowa zwrotnic.

Ja bym to sprzedał (w takim stanie jak jest) I poszukał jakiś używanych monitorów.

Ale bądźmy uczciwi za 300 zł to nie kupisz dobrej kolumny/monitora - nie da się...

• #6 11 Mar 2013 16:29
    DjMapet
    Poziom 42  

Jak uda Ci się w cenie ok. 20zł od szt. kupić GD-20/20, to jeszcze warto zajmować się tymi kolumnami. w innym wypadku, jak radzi kolega wyżej sprzedaj Diora/Tonsilo maniakom :-).
    Miałem je krótko od nowości i nawet w tamtych czasach, nie grzeszyły jakością dźwięku.
    Tu masz np. kolumienki które zabrzmią nieco lepiej; http://allegro.pl/kolumny-tonsil-zgc-50-8-44-oryginal-polski-klasyk-i3076830323.html

Pozdrawiam.

• #7 16 Mar 2013 00:17
    djkamils
    Poziom 9  

Dzieki wielkie za pomoc, poszukam jakis gd, zobaczymy co wyjdzie.

pozdrawiam, Kamil

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME