Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna na głośnikach Tonsil

Zielek4231 10 Mar 2013 13:11 1128 8
  • #1 10 Mar 2013 13:11
    Zielek4231
    Poziom 6  

Witam.
    Chciałbym zbudować kolumnę bazującą na głośnikach firmy Tonsil. Będę pierwszy raz budował własną kolumnę.

Niskotonowy-GDN 20/60/3
    Średniotonowy- GDM 18/80
    Wysokotonowy- GDTW 9/100.

I mam pytanie czy taki zestaw będzie dobrze grał z mocnym basem.
    Zależy mi na dobrym dźwięku. Słucham głównie muzyki electro, dance.
    Kolumna(narazie jedna) będzie grała w pokoju ok. 25m^2.
    Cena, którą chcę przeznaczyć to granice 450zł.

Wielkość kolumny niej jest im jeszcze znana ale wyślę, że poradzę sobie z programem WinISD. Choć jeśli mógłby mi ktoś doradzić co do wielkości kolumny to byłbym wdzięczny za informację.

Wzmacniacza jeszcze nie mam, bo mam mały budżet. Początkowo kolumna będzie podłączona do wieży.

• #2 10 Mar 2013 13:36
    flubber.trip
    Poziom 27  

Głośniki widać że dobrane całkowicie przypadkowo (pewnie już takie masz). Jeżeli pierwszy raz budujesz zestaw to pewnie nie poradzisz sobie z zaprojektowaniem zwrotnicy więc lepszym rozwiązaniem będzie będzie sprzedanie tych głośników i skopiowanie jakiejś fabrycznej lub gotowej konstrukcji DIY.

• #3 10 Mar 2013 13:46
    Zielek4231
    Poziom 6  

Głośników jeszcze nie kupiłem.
    A jeśli chodzi o skopiowanie to chcę spróbować swoich sił w tworzeniu kolumn.
    W przyszłości chcę zbudować kino domowe własnej roboty a od czegoś trzeba zacząć więc prosił bym o poradę co w takiej cenie mógłbym złożyć.
    A jeśli naprawdę bardziej opłacałoby się zrobić kopię sprawdzonych konstrukcję to jakich dokładnie?

Mam jeszcze jedno pytanie czy za tą cenę lepiej zrobić 2 monitory a później jakiś subwoofer jak budżet pozwoli?

• #4 10 Mar 2013 16:44
    flubber.trip
    Poziom 27  

W tej cenie sensowne będą chyba tylko monitory dwudrożne, np. na GDN13/XX zawsze można to później uzupełnić jakimś subwooferem aktywnym.

• #5 10 Mar 2013 17:06
    Zielek4231
    Poziom 6  

I będą jakoś przyzwoicie grały?
    Za jakiś czas będę mógł przeznaczyć ok.800 zł na głośniki lub kolumne ale nie wiem czy jest sens robienia tylko jednej kolumny trójdrożnej do słuchania muzyki.

• #6 10 Mar 2013 17:21
    398216
    Usunięty  
  • #7 10 Mar 2013 17:23
    Zielek4231
    Poziom 6  

Więc do tanga trzeba dwojga :)
    A czy za sumę ok. 1000 zł da się zrobić dobry zestaw kolumn?
    Czy może jednak 2 monitory + subwoofer, bo jak już napisałem chcę skonstruować kino domowe, i mógłbym później użyć głośników.

11 Mar 2013 17:03

Mógłby mi ktoś powiedzieć co mam zrobić, ponieważ chciałbym szybko zamknąć ten temat.

• #9 14 Mar 2013 15:38
    Zielek4231
    Poziom 6  

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Bardzo się przydały i zastosuję się do waszych rad robiąc kolumny 2-way + sub.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME