Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

głośnik niskotonowy - dziwne pykanie

Blackmisth 14 Mar 2013 15:44 1512 9
  • #1 14 Mar 2013 15:44
    Blackmisth
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam zestaw: http://imgstageline.pl/product/show/6206/TRITON-600 . Zestaw się sprawował dobrze, dopóki głośnik niskotonowy zaczął wydobywać pykanie w momencie basu. Niestety gwarancji na ten zestaw nie posiadam. Więc postanowiłem na własną rękę sprawdzić, co się zepsuło, rozebrałem go, do wzmacniacza podpiąłem inny głośnik, który grał bezproblemowo. Więc sprawdziłem głośnik, podpiąłem go pod inny wzmacniacz, cicho grał bez większych problemów, niestety przy pogłośnieniu wzmacniacza głośnik zaczął charczeć. Ten głośnik to: http://imgstageline.pl/product/show/1999/SP-15-300PA .
    I mam takie pytanie, czy głośnik może być po prostu spalony? Jak tak, to jaki byłby koszt jego naprawy?
    Pozdrawiam.

• #2 14 Mar 2013 15:54
    Elvis1992
    Poziom 17  

Koszt to zestaw naprawczy, nawinięcie cewki i trochę pracy. Co do zestawów naprawczych ceny są bardzo różne. Popatrz na allegro.

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Kolega sugeruje nawijanie "na kolanie" cewki głośnika?
    Ostrzeżenie za głupotę w "poradzie".

• #3 14 Mar 2013 16:11
    Blackmisth
    Poziom 8  

Myślisz ze głośnik został poprostu spalony?
    Ja bym wolał ominąć robotę własnoręcznie. Bo kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać i jak to wykonac. Myślalem żeby oddać glośnik do jakieś regeneracji czy coś w tym stylu. I ile by to okolo kosztowało w takim serwisie?

• #4 14 Mar 2013 19:42
    398216
    Usunięty  
  • #5 14 Mar 2013 21:25
    Blackmisth
    Poziom 8  

Dokładniej mówiąc położyłem go do góry nogami na obudowie. Jak go włożę normalnie to nie bd miał jak zobaczyć skąd one dokładnie dochodzi, ale się postaram.
    Gdzie dokładniej znajdę ten generator systemowy?
    Pozdrawiam.

• #6 14 Mar 2013 21:42
    398216
    Usunięty  
  • #7 14 Mar 2013 22:04
    House System
    Poziom 18  

Nie wiem czy moja wypowiedź coś wniesie do tematu ale zaryzykuję i napiszę.
    Miałem podobny problem do twojego kolego Blackmisth i też głośnik mój przy cichym graniu nie wydawał żadnych dźwięków, lecz gdy go już podgłośniłem zaczął "pykać" lub charczeć (nie wiem jak to ująć w słowa) przy głośnym graniu. I szukałem gdzie by było odklejone zawieszenie (dolne lub górne) lecz po oględzinach wszystko się wydawało ok. Więc po oględzinach podłączyłem ów głośnik i "puściłem" na niego sygnał ze wzmacniacza. Szukałem i szukałem.. Aż moim oczom ukazała się kopułka która na połowie obwodzie nie była dobrze przyklejona i widać było lekką szczelinę i to podczas pracy głośnika powodowało drgania i w ten sposób kopułka uderzała o membranę. Odkleiłem ją do końca i przykleiłem mocniej na butapren'ie i po wyschnięciu kleju podłączyłem głośnik do sprawdzenia. Po tym zabiegu głośnik przestał wydawać z siebie dziwne odgłosy. Pracuje bez zarzutu do dziś.

Możliwe (nie wiem) że to nie jest tego przyczyną w Twoim głośniku ale sprawdziłbym też kopułkę czy jest dobrze przyklejona.

Życzę znalezienia źródła kłopotu i naprawieniu głośnika.

Pozdrawiam.
    House System.

• #8 14 Mar 2013 22:24
    Blackmisth
    Poziom 8  

Mogę na tym wbudowanym wzmacniaczu tylko ze ustawic go ciszej?
    Dzięki, pobrałem już jakieś 2 programy.
    Odezwę się jak już dokładnie go obejrzę i przesłucham z na tym generatorze dzwięków.
    Pozdrawiam.

• #9 15 Mar 2013 09:17
    sq6hzs
    Poziom 12  

Może przez nieszczelność w dolnym zawieszeniu albo odklejoną kopułkę dostał się między cewkę a magnes paproch, który skutecznie trze i charczy. Równie dobrze mógł odpaść kawałek kleju albo innego czegoś z pod zawieszenia i lata teraz w środku.

• #10 18 Mar 2013 22:47
    Blackmisth
    Poziom 8  

Obejrzałem caly glosnik nic nie znalazlem, wszystko podociskalem i nawet pogral ale tylko chwile i znowu to samo, z tego co zaobserwowalem przy wcisnieciu mebrany glosnik gra glosniej a z tego co sie orientuje tak sie nie powinno dziac. Nie wiem co mam z nim dalej zrobic chyba go poprostu oddam do regeneracji.
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME