Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi a4 B6 - Wysokie obroty podczas zmiany biegu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Audi a4 B6 - Wysokie obroty podczas zmiany biegu
Autor
Wiadomość
adrian_73
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 14 Mar 2013 22:03   

Audi a4 B6 - Wysokie obroty podczas zmiany biegu

Witam mam problem z obrotami podczas zmiany biegu.Silnik 1.8 T LPG AMB Audi A4 b6 skrzynia manualna.
Czyli załóżmy ze zmieniam bieg wciskam sprzęgło i puszczam gaz i obroty się otrzymują a nie maleją, wrażenie jest takie jakbym wcisnął sprzęgło i zostawił wciśnięty gaz. Komputer nie wykazuje żadnych błędów silnika. Na probe zmieniłem przepustnice i czujniki sprzęgła rozebrałem potencjometr gazu i wyglądał jak nowy i dalej tak samo się dzieje. Już nie mam pomysłów co może być przyczyną
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2013 22:03   

Powrót do góry

devil16v
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: dobre miasto

Post#2 15 Mar 2013 00:20   

Re: Audi a4 B6 - Wysokie obroty podczas zmiany biegu

Musisz podłączyć vaga i sprawdzić parametry .możliwe że wystarczy wyczyścić przepustnice i zrobić adaptację.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2013 00:20   

Powrót do góry

kubica84lm
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Zawidów

Post#3 16 Kwi 2014 20:57   

Witam mam ten sam przypadek w mojej audi a4 b6 2.0 20v przy zmianie biegu podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła trzyma przez ok. 3-4 sekundy wyższe obroty, a natomiast jak gazuje na biegu jałowym tego podtrzymywania obrotów nie ma, występuje podtrzymanie obrotów tylko przy zmianie biegu podczas jazdy jest to okropnie denerwujące i byłem u 3 mechaników każdy podpina kompa i nic wszystko ok nie wykazuje błędu choć raz wyświetlił się błąd czujnika sprzęgła. Czy u Pana też jest wysoko sprzęgło mi łapie praktycznie na samej górze ale sprzęgło nie ślizga się mam tak od kilku miesięcy i z tym gazem i sprzęgłem proszę o poradę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Kwi 2014 20:57   

Powrót do góry

pede78
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: tychy

Post#4 23 Maj 2014 21:00   

Witam, Mam ten sam problem w Audi A4 B5, 1,6. Problem z obrotami dotyczy przy zmianie biegów - obroty nie spadają przez 2 sekundy. Wymieniona przepustnica na nową, komputer nie wskazuje błędów, mechanik rozkłada ręce. Zauważyłem, że dzieje się to bardziej zaraz po nagrzaniu silnika. Proszę doradźcie coś, jestem laikiem, a problem dręczący już blisko 1 rok. Dzięki za info zwrotne. Ewentualnie polećcie dobrego mechanika od audi na Śląsku.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Audi a4 B6 - Wysokie obroty podczas zmiany biegu
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.047 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony