X
  • #1 15 Mar 2013 17:56
    mpozna
    Level 9  
    Helpful post? (+3)
    Chciałbym podłączyć telewizor Samsung Smart TV do kina domowego Pioneer w ten sposób, aby dźwięk z telewizora szedł przez głośniki kina domowego.
  • #2 15 Mar 2013 18:19
    cristal2242
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Naprawdę chcesz? To wolny kraj nie musisz nam tego mówić :D Gdybyś miał z tym problem to rozumiem ale tak to pisać o tym nie musisz :D A tak na poważne w czym problem? Pewnie pytasz jak to połączyć tak? Do tv podłączasz kable rca do wyjścia a do kina do wejścia i włączasz aux w kinie to wszystko.
  • #3 15 Mar 2013 22:25
    mpozna
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    A nie da się tego zrobić przez gniazdo HDMI?
  • #4 16 Mar 2013 08:40
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Helpful post? (0)
    mpozna wrote:
    A nie da się tego zrobić przez gniazdo HDMI?

Nie widziałem OTV wyposażonego w wyjście HDMI.
    W nowoczesnym telewizorze znajdziesz za to zapewne wyjście optyczne (TOSLINK) - połączenie światłowodem z takowym wejściem w kinie domowym da najlepszy efekt.
  • #5 16 Mar 2013 11:32
    mpozna
    Level 9  
    W telewizorze jest gniazdo optyczne, ale w kinie takiego nie widzę?
  • #6 16 Mar 2013 11:43
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Helpful post? (0)
    mpozna wrote:
    W telewizorze jest gniazdo optyczne, ale w kinie takiego nie widzę?

No to może jest cyfrowe wejście - potrzebowałbyś konwertera. Inna opcja - analogowe wejście AUX w kinie, z telewizora sygnał odebrać możesz z gniazda słuchawkowego albo z wyjscia analogowego audio.
  • #7 16 Mar 2013 12:19
    andrefff
    Level 36  
    Helpful post? (+1)
    Drogi Autorze, a może byś podał modele urządzeń, które chcesz ze sobą połączyć. Gwarantuję, że będzie nam łatwiej.
  • #8 16 Mar 2013 13:56
    mpozna
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Kino domowe: Pioneer Model: XV-DV370
    Telewizor Model ue40es6710s
  • #9 16 Mar 2013 14:18
    andrefff
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    No to tak, HDMI odpada, z pozostałych opcji do wykorzystania są dwie, Euro z tv> 6xRCA do kina i wybierasz z nich jedną parę, druga opcja to wyjście optyczne tv> konwerter> 2xRCA. Opcja pierwsza to 5 złotych, druga ok 300.
  • #10 16 Mar 2013 15:04
    mpozna
    Level 9  
    Mam w telewizorze gniazdo Hdmi z funkcją arc ale nie wiem czy kino domowe, które mam może ją obsługiwać
  • #11 16 Mar 2013 15:46
    andrefff
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Napisałem przecież, że nie da rady, a co ma kino to ja dobrze wiem i w związku z tym otrzymałeś taką radę, a nie inną.
  • #12 23 Oct 2014 20:26
    boguca
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam.Podłączyłem kablem RCA kino domowe model PIONEER xv-dv370 do telewizora Samsung.Niestety uzyskałem tylko głos w dwoch przednich głosnikach,reszta nie działa.Czy jak użyje kable 6xRCA bedzie glos we wszystkich głośnikach?.Druga sprawa,chciałbym kupic konsole playstation 4 i czy jak podłacze ją przez kabel HDMI do kina domowego, wszystko bedzie dobrze chodzilo?Dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam
  • #13 23 Oct 2014 21:35
    Polon_us
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    boguca wrote:
    Czy jak użyje kable 6xRCA bedzie glos we wszystkich głośnikach?

Nie, to nic nie zmieni.

W wzmacniaczu proszę użyć trybu Dolby PL (Pro Logic) lub Movie. To rozszerzy sztucznie dźwięk stereo na pozostałe kolumny.
  • #14 17 Feb 2015 00:01
    bastier
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witam
    Mam Samsuga ue48h6200 I nieco sędziwe kino Philips LX 700

Póki co próbowałem nieco "na chama" wszelkich kombinacji na kinie domowym Aux, TV in oraz out, Scart itp ale nie udało się uzyskać głosu. Jaka kombinacja jest tą właściwą?
  • #15 17 Feb 2015 00:12
    Polon_us
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    bastier wrote:
    Jaka kombinacja jest tą właściwą?

Kombinacja do czego? Co kolega chce uzyskać?

Proszę wyrażać się precyzyjnie.

Edit:

Jeżeli kolega chce uzyskać dźwięk z telewizora w tym kinie, to sprawa jest prosta.
    Trzeba je połączyć kablem optycznym TosLink. Telewizor na wyjście optyczne audio, a kino stosowne wejście optyczne.
    Połączyć i zmienić ustawienia w tych urządzeniach do współpracy z połączeniem optycznym - instrukcje tych urządzeń tu dużo pomogą.
  • #16 17 Feb 2015 15:02
    bastier
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Tak właśnie, chodzi aby uzyskać dzwięk z TV na głośnikach z kina.

Faktycznie oba wyjścia mają optyczny link, nie byłem jednak pewny czy uzyskam w ten sposób oczekiwany efekt. Dzięki za pomoc i radę :)
  Search 4 million + Products
Browse Products