Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Początkujący -> FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo
Autor
Wiadomość
elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Siedlce

Post#1 Post autora tematu 15 Mar 2013 20:54   

Witam serdecznie wszystkich ;)
Otóż dzisiaj dostałem w rozliczeniu od kolegi stereofoniczny nadajnik FM marki philips SBC HC8302 (od słuchawek bezprzewodowych) lecz niestety dostałem sam nadajnik bez żadnych instrukcji,słuchawek itp. ;) Nadajniczek ten pracuje na paśmie powyżej 400MHz i ma dwa kanały pracy lecz w związku z tym,że nie mam do niego słuchawek to chciałbym się zapytać jak go przestroić na pasmo zwykłego radia FM ponieważ chciałbym słuchać sobie w radiu samochodowym muzyki którą by nadawał ten nadajniczek(oczywiście odległość nadawania nie będzie przekraczać 40 metrów) ;)
Po rozebraniu nadajnika zauważyłem 4 pokrętła które widać na zdjęciu niżej ;)
W związku z tym moje pytanie brzmi którym potencjometrem muszę kręcić i w którą stronę aby przestroić nadajnik na częstotliwość radia FM ?? :)
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

pietia434
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kujawy

Post#2 15 Mar 2013 22:53   

Re: FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stere

elektryk_siedlce napisał:
którym potencjometrem muszę kręcić i w którą stronę aby przestroić nadajnik na częstotliwość radia FM ??

Takim sposobem tego nie zrobisz.
Musiałbyś zajrzeć tu:
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#3 Post autora tematu 16 Mar 2013 15:51   

Re: FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stere

Takim sposobem tego nie zrobisz.
Musiałbyś zajrzeć tu:
FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo[/quote]
Ok ;) Udało mi się zdjąć dekielek tej metalowej puszeczki ;) Jak widać na zdjęciu niżej to w środku znajduje się jakaś śrubka(chyba rezystor regulowany),jakieś cewki i inne rzeczy ;) Co muszę dalej zrobić w środku tej puszki?? :)
Powrót do góry

pietia434
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 16 Mar 2013 15:58   

Jak już to prawdopodobnie jest to trymer-kondensator nastawny.
Nie mogłem znaleźć schematu, a ze zdjęcia za dużo nie pomogę.
Trzeba by zjechać częstotliwością, znaleźć obwód LC.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2013 15:58   

Powrót do góry

Olek II
Moderator CB Radio
Moderator CB Radio

Miasto: gdzieś na podkarpaciu

Post#5 16 Mar 2013 16:52   

Nadajniczek ten pracuje na paśmie powyżej 400MHz i ma dwa kanały pracy

A ile powyżej? Zmierzyłeś dokładną częstotliwość?

chciałbym się zapytać jak go przestroić na pasmo zwykłego radia FM ponieważ chciałbym słuchać sobie w radiu samochodowym

Tego sprzętu nie przestroisz prosto, jeśli w ogóle na pasmo "radiowe" 88-108MHz.
Same filtry wyjściowe, stanowią problem. Bez specjalistycznego sprzętu nie ma możliwości.
Jeszcze pozostaje pytanie, czy tam nie ma przypadkiem syntezy.
Proponuję zdjęcie, wyraźne tego, co jest pod tą "blaszką",obydwie strony.
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#6 Post autora tematu 16 Mar 2013 17:49   

Olek II napisał:
A ile powyżej? Zmierzyłeś dokładną częstotliwość?

Przepraszam za błąd ponieważ napisałem,że nadajniczek pracuje na częstotliwości powyżej 400MHz ale po wyszukaniu PODOBNEGO nadajnika w internecie zauważyłem,że pracuje on na paśmie 864 MHz czyli bardzo dużej.Mój nadajniczek jest bardzo bardzo podobny do tego z tej strony KLIK
pietia434 napisał:
Jak już to prawdopodobnie jest to trymer-kondensator nastawny.

Czyli służy do regulacji częstotliwości nadawania jeśli dobrze rozumiem?? ;)
Olek II napisał:

Postaram się to zdjęcie jakoś wykonać ale 100% sukcesu nie daje ponieważ nie jestem specjalistą od robienia dokładnych zdjęć ale postaram się zrobić wyraźne ;)
Olek II napisał:
Tego sprzętu nie przestroisz prosto, jeśli w ogóle na pasmo "radiowe" 88-108MHz.

No to może w takim razie spróbować własnoręcznie zbudować jakiś odbiornik na pasmo 864 MHz ale wtedy nie będę mógł słuchać muzyki w radiu samochodowym z niego :( ;)
Powrót do góry

pietia434
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 16 Mar 2013 17:54   

Czyli służy do regulacji częstotliwości nadawania jeśli dobrze rozumiem??

Bardziej do DOSTROJENIA.
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#8 Post autora tematu 16 Mar 2013 22:31   

pietia434 napisał:
Bardziej do DOSTROJENIA.

No to w takim razie skoro ta część służy do dostrojenia no to wychodzi na to,że te pokrzywione druty w środku (to się chyba nazywa cewka jeśli dobrze pamiętam) to służą do zmiany częstotliwości czyli jeśli je bardziej skurczę lub rozwinę to wtedy zmienię częstotliwość ;) ;) Dobrze mi się w tej mojej główce myśli?? ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2013 22:31   

Powrót do góry

pietia434
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 16 Mar 2013 22:37   

Na pocieszenie powiem, że dobrze myślisz.
Ale obwód LC składa się z ... L (cewki) i C (kondensatora).
Obwód LC z kolei ustala częstotliwość, ale...
Olek II napisał:
Jeszcze pozostaje pytanie, czy tam nie ma przypadkiem syntezy.

i
Olek II napisał:

bo nie mam szklanej kuli...stłukła się;)

Dodano po 2 [minuty]:

Dokładne zdjęcie zawartości tej "metalowej puszki". Od strony ścieżek też.
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#10 Post autora tematu 21 Mar 2013 12:57   

pietia434 napisał:
Dokładne zdjęcie zawartości tej "metalowej puszki". Od strony ścieżek też.

Witam ponownie. ;)
Przepraszam za małe opóźnienie ale nie miałem do dyspozycji aparatu i nie mogłem po prostu wykonać tych zdjęć :(
Ale dzisiaj już mam do dyspozycji aparat i jakoś udało mi się zrobić te zdjęcia ;)
Oto zdjęcia metalowej puszki w środku:
FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo
a poniżej znajduje się zdjęcie od strony ścieżek
FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo
Powrót do góry

Driver-
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Ustrzyki Dolne

Post#11 21 Mar 2013 19:04   

To co widać na ostatnio zamieszczonych zdjęciach, to "wierzchołek góry lodowej" bo reszta jest od spodu płytki, z której zdjąłeś pokrywę ekranu. Podaj symbol drugiego pionowo zamontowanego układu scalonego będzie wiadomo nieco więcej o działaniu układu i o tym czy można to będzie przerobić, bo o przestrojeniu raczej nie ma co marzyć. Układ 2035d to stereo enkoder, z którego sygnał MPX moduluje generator. Co dalej dzieje się z sygnałem nie wiadomo. Wrzuć zdjęcie całej płytki transmitera od strony druku
Powrót do góry

andseg
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: lublin

Post#12 25 Mar 2013 15:53   

Obawiam się że nie masz szans przestrojenia tego ustrojstwa przez kręcenie po omacku czym się da.
Tam jest kilka zestrojonych obwodów - trzeba je regulować w odpowiedniej kolejności posługując się na bieżąco przyrządami do kontroli rezultatów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Mar 2013 15:53   

Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#13 Post autora tematu 04 Maj 2013 12:23   

andseg napisał:
Obawiam się że nie masz szans przestrojenia tego ustrojstwa przez kręcenie po omacku czym się da.
Tam jest kilka zestrojonych obwodów - trzeba je regulować w odpowiedniej kolejności posługując się na bieżąco przyrządami do kontroli rezultatów.

Przepraszam za opóźnienia i moją nieobecność ;)
W związku z tym iż nabyłem troszkę pieniążków chciałbym zakupić jakieś najtańsze przyrządy które by pomogły mi w przestrojeniu tego ustrojstwa ;)

A cze nie było by łatwiej wymienić całą puszkę leżącą po stronie nadawczej na odpowiednie cewki itp. ?? ;)
Powrót do góry

multihunter
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: LJA

Post#14 04 Maj 2013 13:10   

O jakich dwóch kanałach Ty piszesz ? Chyba Stereo
Tam wchodzi 3 kable IN, Ant. i zasilanie, więc w jaki sposób to coś ma zmieniać kanały ?
Jeżeli IN to wejście MPX z enkodera stereo, to najlepiej dorobić do tego zwykłą pluskwę na jednym tranzystorze
Pluskwa to jeden i ten schemat powielany miliony razy i znany od zawsze do uruchomienia przy pomocy sondy w.cz. i radia UKF
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#15 Post autora tematu 04 Maj 2013 13:51   

multihunter napisał:
O jakich dwóch kanałach Ty piszesz ? Chyba Stereo
Tam wchodzi 3 kable IN, Ant. i zasilanie, więc w jaki sposób to coś ma zmieniać kanały ?

Dokładnie nie rozumiem o co panu chodzi ale wydaje mi się,że chodzi panu o ten przełącznik "CHANNEL" który służy do zmiany kanału pracy ;) Był to nadajnik od bezprzewodowych słuchawek FM ;)
multihunter napisał:
Jeżeli IN to wejście MPX z enkodera stereo, to najlepiej dorobić do tego zwykłą pluskwę na jednym tranzystorze
Pluskwa to jeden i ten schemat powielany miliony razy i znany od zawsze do uruchomienia przy pomocy sondy w.cz. i radia UKF

Widzę,że pan jest jako mechanik ale mimo tego ma pan tyci tyci wiedzy :D
J właśnie proszę pana nie chciałbym niczego dorabiać w stylu pluskwy itp. :( Mi zależy na tym aby tą cześć nadawczą w tym ustrojstwie tak przerobić aby nadawał na przykład na pasmo 93.0 MHz w modulacji FM ;)
Powrót do góry

gooooo
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Nisko

Post#16 04 Maj 2013 14:52   

Kup transmiter FM- koszt ok 10zł...

Moderowano przez c2h5oh:
3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
Autor tematu wyraźnie napisał czego oczekuje. Twoja "porada" w niczym mu nie pomaga.

Powrót do góry

multihunter
Poziom 20
Poziom 20

Post#17 04 Maj 2013 16:37   

W takim razie gdzie jest ten przełącznik kanałów, czym steruje i/lub do jakich obwodów prowadzi ?
Czym jest transmiter w puszce i czy zobaczymy w końcu jego wnętrzności z obu stron ?
Chcesz przezwajać cewki UKF, a przyrząd pomiarowy mam Ci doradzić
No to ile kasy chcesz na to przeznaczyć ?

Resonant Frequency Calculator

Cewki UKF poniżej 0.1µH byle czym nie zmierzysz, bo początek skali typowego miernika to 1µH
Tutaj indukcyjność liczy się w nH
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#18 Post autora tematu 08 Maj 2013 15:02   

gooooo napisał:
Kup transmiter FM- koszt ok 10zł...

Witam.Wiem,że na allegro są transmitery w CENIE do 10zł ;) U nas na bazarku są nawet mono po 8zł ;) Ale co mi z kupienia takiego transmittera jak ja chcę się troszeczkę nauczyć elektroniki a nie handlowania :D
multihunter napisał:
W takim razie gdzie jest ten przełącznik kanałów, czym steruje i/lub do jakich obwodów prowadzi ?

Na obrazku niżej zaznaczyłem dokładnie w którym miejscu się on znajduje "CHANNEL 1 i 2" ;)
multihunter napisał:
Czym jest transmiter w puszce i czy zobaczymy w końcu jego wnętrzności z obu stron ?

Czy mógłby pan sprecyzować pytanie?? Ponieważ zdjęcie puszeczki tej metalowej z cewkami jest podane wcześniej w którymś poście i nie rozumiem dokładnie o co panu chodzi ;)
multihunter napisał:
Chcesz przezwajać cewki UKF, a przyrząd pomiarowy mam Ci doradzić
No to ile kasy chcesz na to przeznaczyć ?

No chcę dostosować nadajnik stereofoniczny FM na pasmo 88.0 -107MHz i chciałbym go dostosować najlepiej bez przyrządów pomiarowych ale skoro bez przyrządów się raczej nie da to planuję na to wydać max 100zł ;) ;) ;)
multihunter napisał:
Cewki UKF poniżej 0.1µH byle czym nie zmierzysz, bo początek skali typowego miernika to 1µH
Tutaj indukcyjność liczy się w nH

A jeszcze pytanko mam a mianowicie tak na oko to ile może mieć zwoji cewka 0.1uH ?? ;) Tak na oko ;)
Powrót do góry

SP5ANJ
Moderator
Moderator

Miasto: Warszawa

Post#19 08 Maj 2013 16:15   

Witam.
No chcę dostosować nadajnik stereofoniczny FM na pasmo 88.0 -107MHz ...

Jeżeli chodzi o ten typ transmitera na pasmo 868MHz to "odpuść" sobie bo i tak na 100MHz nie przestroisz.

Cytat:
A jeszcze pytanko mam a mianowicie tak na oko to ile może mieć zwoji cewka 0.1uH ?? ;) Tak na oko ;)

Z samego przysłowia "tak na oko ..." to 0,1µH cewki powietrznej zwój przy zwoju, wyjdzie :
- 8 zw. DNE 1mm na średnicy 4mm
- 4,5 zw. DNE 1mm na średnicy 6mm
- 3,5 zw. DNE 1mm na średnicy 8mm
czy
- 2,75 zw. DNE 1mm na średnicy 10mm

Pozdrawiam.
Powrót do góry

pietia434
Poziom 19
Poziom 19

Post#20 08 Maj 2013 21:52   

SP5ANJ napisał:
Cytat:
A jeszcze pytanko mam a mianowicie tak na oko to ile może mieć zwoji cewka 0.1uH ?? Tak na oko

Z samego przysłowia "tak na oko ..." to 0,1µH cewki powietrznej zwój przy zwoju, wyjdzie :
- 8 zw. DNE 1mm na średnicy 4mm
- 4,5 zw. DNE 1mm na średnicy 6mm
- 3,5 zw. DNE 1mm na średnicy 8mm
czy
- 2,75 zw. DNE 1mm na średnicy 10mm

Tak - dokładniej kolega chciał wyjaśnić, że indukcyjność zależy nie tylko od liczby zwoi, ale również od średnicy drutu, średnicy nawinięcia...
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#21 Post autora tematu 08 Maj 2013 23:44   

SP5ANJ napisał:
Witam.

A witam serdecznie drogiego moderatora ;) ;)
SP5ANJ napisał:

Jeżeli chodzi o ten typ transmitera na pasmo 868MHz to "odpuść" sobie bo i tak na 100MHz nie przestroisz.

No przyznam szczerze,że chyba nic nie stracę jak spróbowałbym go przestroić na pasmo radiowe które jest nie legalne :) Ale chyba ma kolega rację,że lepiej sobie odpuścić bo z tego co widzę to sporo roboty jest chyba przy przestrajaniu ;) ;) A do tego zbyt duża różnica częstotliwości ;) Ale kto próbuje ten nie traci :D
pietia434 napisał:
Tak - dokładniej kolega chciał wyjaśnić, że indukcyjność zależy nie tylko od liczby zwoi, ale również od średnicy drutu, średnicy nawinięcia...

Słuszna uwaga ;)
SP5ANJ napisał:
Pozdrawiam.

Pozdrawiam i życzę miłego funkcjonowania na forum ;) ;) ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2013 23:44   

Powrót do góry

multihunter
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 09 Maj 2013 11:19   

Fundusze skromne
Częstościomierz, miernik RLC, itp. przyrząd w.cz. zrobisz na µP AVR, są kody źródłowe
Programator ISP też zrobisz i z pomocą kolegów µP zaprogramujesz samodzielnie

Zaznaczyłeś przełącznik, ale całkiem NIEDOKŁADNIE, bo nadal nie wiem gdzie wchodzi
Co jest z tą puszką, że nie da się do niej dobrać ?
Druga część PCB to druk SMD, a być może i synteza PLL
Zdjąłeś górną część, z której nie wiele można wywnioskować
Do tej pory myślę, że poświęcając godzinkę bez problemu rozrysowałbyś sobie schemat
Póki co spróbuj na początek namierzyć generator
Jeżeli wzbudzany obwodem LC, to zbliżając śrubokręt do cewki rozstroisz częstotliwość generatora

Dodano po 41 [minuty]:

...mam jeszcze taką myśl
Wrzuć foto wnętrza słuchawek, a może na tej podstawie wydedukujemy coś konkretnego
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#23 Post autora tematu 09 Maj 2013 14:10   

multihunter napisał:
Dodano po 41 [minuty]:

...mam jeszcze taką myśl
Wrzuć foto wnętrza słuchawek, a może na tej podstawie wydedukujemy czy jest tam synteza

Coś mam takie dziwne przeczucie.że pan chyba nawet nie przeczytał mojego tematu od początku bo na początku pisze to:
nadajnik FM marki philips SBC HC8302 (od słuchawek bezprzewodowych) lecz niestety dostałem sam nadajnik bez żadnych instrukcji,słuchawek itp. :wink:

;) ;)
multihunter napisał:
Zaznaczyłeś przełącznik, ale całkiem NIEDOKŁADNIE, bo nadal nie wiem gdzie wchodzi

Chodzi panu o to,że mam wrzucić zdjęcie przełącznika z drugiej strony?? :)
multihunter napisał:
Co jest z tą puszką, że nie da się do niej dobrać ?
Druga część PCB to druk SMD, a być może i synteza PLL
Zdjąłeś górną część, z której nie wiele można wywnioskować

Z tego co pan napisał to rozumiem tylko tyle,że mam tą całą puszkę(metalową z cewkami) po prostu wyrwać i sprawdzić co się kryje pod nią :D :D :D
multihunter napisał:
Do tej pory myślę, że poświęcając godzinkę bez problemu rozrysowałbyś sobie schemat

W wolnym czasie postaram się go rozrysować ale wydaje mi się,że będzie troszkę rysowania ponieważ nadajnik jest zbudowany na dwóch układach scalonych takich jak " BA3308 " jak i również " JRC 2035D " czy też tranzystorkach typu " S8550 " ;)
multihunter napisał:
Póki co spróbuj na początek namierzyć generator

A jest on w formie układu czy tranzystorków?? :D
Powrót do góry

multihunter
Poziom 20
Poziom 20

Post#24 09 Maj 2013 14:46   

Im dalej w las, tym więcej drzew
Słuchawek brak no tak nie doczytałem czyli mamy problem
Jak nie chcesz dobrać się do druku smd, to w telewizorze choć popróbuj złapać nośną, a potem zrób jak napisałem
BA3308 to preemfaza plus limiter, a JRC2035 to stereo enkoder
Ta część modulacji MPX raczej nikogo nie interesuje, a poza tym wszystko jest nocie katalogowej
Ja pytam o przełącznik kanałów gdzie wchodzi i czym steruje oraz o wnętrze transmitera na druku smd

Ostatniego pytania nie rozumiem
Zupełny brak kontaktu jest między nami bracie
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#25 Post autora tematu 12 Maj 2013 15:52   

multihunter napisał:
Jak nie chcesz dobrać się do druku smd, to w telewizorze choć popróbuj złapać nośną, a potem zrób jak napisałem
BA3308 to preemfaza plus limiter, a JRC2035 to stereo enkoder

Nie rozumiem dokładnie jakie jest powiązanie druku smd z telewizorem :( Ale domyślam się,że trzeba tak zmniejszać częstotliwość nadajnika aby złapać któryś z kanałów telewizji analogowej ;)
multihunter napisał:
Ja pytam o przełącznik kanałów gdzie wchodzi i czym steruje oraz o wnętrze transmitera na druku smd

Acha ;) Czyli jeśli dobrze rozumiem to chodzi koledze o połączenie przełącznika scierzkami po stronie drukowanej ;) ;)
multihunter napisał:
Zupełny brak kontaktu jest między nami bracie

Ale kiedyś jakoś na pewno dojdziemy do porozumienia ;)
Proszę się tylko nie denerwować :)
Powrót do góry

multihunter
Poziom 20
Poziom 20

Post#26 12 Maj 2013 16:13   

Już byśmy doszli trochę wcześniej, tylko nadal nie mogę rozstrzygnąć
- czy Tobie chodzi o naukę, doposażenie warsztatu, itd.
- czy Tobie chodzi tylko o to by mieć transmiter FM Stereo z preemfazą i AGC

Na upartego możesz kupić gotowy kit

http://sklep.avt.pl/p/pl/2116/mininadajniki+fm+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

Dokonać w nim kilka poprawek
m.in. sposób podłączenia anteny, bo jest to wykonane źle plus kilka innych i będzie OK
Powrót do góry

elektryk_siedlce
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#27 Post autora tematu 13 Maj 2013 15:13   

multihunter napisał:
Już byśmy doszli trochę wcześniej, tylko nadal nie mogę rozstrzygnąć
- czy Tobie chodzi o naukę, doposażenie warsztatu, itd.
- czy Tobie chodzi tylko o to by mieć transmiter FM Stereo z preemfazą i AGC

Ma pan troszkę racji i w tym i w tym ;)
A mianowicie dokładnie mi chodzi o to aby mieć transmiter FM Stereo z czymś tam i jednocześnie chcę nabyć troszkę wiedzy elektronicznej dla tego chcę to ustrojstwo spróbować przestroić ;) :D :D :D
multihunter napisał:
Na upartego możesz kupić gotowy kit

http://sklep.avt.pl/p/pl/2116/mininadajniki+fm+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

Bardzo dziękuję za tą podpowiedź ale akurat jestem w trakcie budowy takiego nadajnika MONO na tranzystorze BF240 ;)
A mi chodzi właśnie aby to był transmiter FM Stereo a więc muszę przestroić tamto ;)

W najgorszym wypadku do zrobię tak jak to powiedział SP5ANJ czyli odpuszczę sobie ;) Ale to jest wyjście ostateczne ;)
Powrót do góry

multihunter
Poziom 20
Poziom 20

Post#28 13 Maj 2013 15:57   

Żeby to przestroić trzeba mieć ku temu podstawy nie wiem czego Ty tego nie rozumiesz
Jeżeli tam jest synteza (a podejrzewam, że jest), to przestrojenie czegoś takiego jest realne, ale raczej niewykonalne
Świadczyłby o tym przełącznik kanałów, który niby tam jest, ale czy jest tego też nie chcesz powiedzieć
Kanał radiowy jest torem transmisji, którego częstotliwość nie może dryftować swobodnie,
a żeby tak było nadajnik musi posiadać w sobie stabilizację częstotliwości fali nośnej

Myślę, że starczy już nabijania punktów i ostatecznie wysuwam taki morał:
Nie chcąc wgryźć się w układ w puszce na upartego dążysz do pogrążenia samego siebie,
a więc o przestrojeniu pozostaje tylko zapomnieć

Amen
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Początkujący -> FM Cordless Stereo Transmitter - Zmiana pasma nadawania FM w nadajniku stereo
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.081 seconds

elektroda.pl temat RSS