Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Serwer multimedialny i telewizor.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Komputerowe -> Serwer multimedialny i telewizor.
Autor
Wiadomość
Led156
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Internet:D

Post#1 Post autora tematu 16 Mar 2013 19:53   

Serwer multimedialny i telewizor.

Witam. Chce sobie zrobić serwer multimedialny. Żebym na każdym PC miał dostęp do filmów itp. To mniej więcej jest dla mnie jasne jak to zrobić. Ale jak np. podłączyć do tego odtwarzacz blu-ray(philips hts3560) lub tv(? Oba sprzęty mają LAN. Kabel LAN do rutera ale co dalej? O ile wiem i sprawdzałem to da się tylko wykorzystać port LAN do aktualizacji oprogramowania do funkcji bd live w przypadku odtwarzacza blu-ray. Czy ktoś może wie jak ten problem rozwiązać? Tak żebym mógł z odtwarzacza lub tv przeglądać pliki jak za pomocą portu usb? A może da się tak zrobić aby pecet pracował jako pendriave?
Pozdrawiam:)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2013 19:53   

Powrót do góry

none12
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lublin

Post#2 16 Mar 2013 20:00   

Re: Serwer multimedialny i telewizor.

Model telewizora bo z tego co widzę odtwarzacz nie ma DLAN więc poprzez niego nie obejrzysz filmów po sieci.
Powrót do góry

voitek1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#3 16 Mar 2013 20:10   

To pytanie raczej nie w tym dziale... Bardziej do RTV...

Jeśli masz skonfigurowane/podłączone urządzenia w sieci - to reszta zależy od możliwości sprzętu: czyli Twojego TV i DVD. Muszą posiadać funkcję DLNA. Jeśli nie posiadają - nic z tym, poza podłączeniem kompa bezpośrednio pod TV (kablem audio-video) nie zrobisz...
Natomiast co do portu USB - to w urządzeniu, które taki port posiada musi być możliwość wgrania sterowników do urządzenia, lub muszą już być wgrane w firmware. Dlatego też większość portów USB w TV czy DVD służy jedynie do bezpośredniego przeglądania plików wgranych w pamięć flash, ew. do podłączenie dedykowanych kart sieciowych WiFi...

Poza tym nie piszesz jaki to TV. A co do DVD to nie za bardzo rozumiem pytanie: co miałby odtwarzać i gdzie?
Powrót do góry

Led156
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 Post autora tematu 16 Mar 2013 20:19   

Sprawdziłem w TV nie mam LAN nie wiem co mi się ubzdurało. A mój blu ray nie ma DLNA, szkoda:( Odtwarzać miałem na myśli po portu żebym mógł filmy oglądać. A jak by np. dać przejściówkę z sata/ata na usb? Wtedy coś takiego by zadziałało? Albo dysk usb podłączyć jednocześnie do peceta i do tv?
"Natomiast co do portu USB - to w urządzeniu, które taki port posiada musi być możliwość wgrania sterowników do urządzenia, lub muszą już być wgrane w firmware. "
Nie rozumiem za bardzo tego. Aby podłączyć peceta do tv za pomocą usb w tv musi być specjalne oprogramowanie?
Powrót do góry

none12
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 16 Mar 2013 20:22   

Raspberry pi przez HDMI, albo jakiś wynalazek z alegro z Androidem i serwerem XBMC i problem z głowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2013 20:22   

Powrót do góry

Led156
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 16 Mar 2013 20:43   

No tak to jest na pewno jakieś wyjście. Ale po pierwsze ma zajęte hdmi w tv(istnieją jakieś przełączniki hdmi?Albo rozgałęziacze?).Sam komputerek prędkością nie powala. Ale co najważniejsze to malina/porzeczka nie odtwarza avi i innych formatów.

Dodano po 3 [minuty]:

Myślałem na podłączeniem mini itx do telewizora i już. Jednocześnie komputer służy jako odtwarzacz i serwer. Ale na zintegrowanej grafice.... Są jakieś przejścóki hdmi do pceta? D-SUB>HDMI lub PCI Expres>HDMI? Kiedyś podłączyłem peceta z geforce 8500 i cały pulpit był tak w beznadziejnej jakości(ikony małe itp) ale o dziwo gra dobrze wyglądała.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2013 20:43   

Powrót do góry

none12
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 16 Mar 2013 20:44   

Są przełączniki HDMI.
Google przemówiło że odtwarza avi i inne formaty.
Powrót do góry

Led156
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 16 Mar 2013 21:06   

Taki przełącznik jest automatyczny? Czy klik w przycisk i wtedy się przełącza? Ale się tnie, klatkuje itp. A co np. ze zwykłym pecetem? Wyposażanie pc w grafikę z hdmi to bzdura bo to koszt w 300zł w zwyższ. Chociaż do filmów to jakaś nie musi być wypasiona. Bo po d-sub to jest jakaś szansa na normalny obraz?
Powrót do góry

none12
Poziom 16
Poziom 16

Post#9 16 Mar 2013 21:11   

Są automatyczne.
Najlepiej by było zrobić jakiś komputer HTPC.
Powrót do góry

Led156
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 Post autora tematu 16 Mar 2013 22:01   

Hehehe właśnie to przed chwilą znalazłem. No to mam mini itx płytę. Ale z wyjściem d-sub. I to jest pytanie. Jaka będzie jakoś tego obrazu? I jak sterować takim komputerkiem? Pozostaje IR?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Mar 2013 22:01   

Powrót do góry

none12
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 16 Mar 2013 22:05   

Co do obrazu to się nie wypowiem, ale kiedyś czytałem że powyżej rozdzielczości chyba 1280x1024 jest różnica.

Jak sterować kupujesz odbiornik z pilotem np. logitech instalacja sterów pod linuxem.

Poczytaj o XBMC tak masz opisane wszystkie funkcje i jakie piloty będą działać.
Powrót do góry

Led156
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 Post autora tematu 16 Mar 2013 23:57   

Mam płytę GA-6VLE Gigabyte. I teraz mam pytania:
1.Czy ta płyta da radę sobie z takim zadaniem jakim jest htpc? Siedzi w niej 512mb ddr1.
2.W tym HTPC jak przez co komputer została podłączony(jakie gniazdo) i do czego w tv.Ja myślę że taka przejściówki będą działały:
http://allegro.pl/kabel-vga-hdmi-2m-gold-full-hd-d-sub-krakow-jakosc-i3050061937.html
lub coś takiego:
http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-1-8m-incore-24h-i3082932362.html
Kiedyś podłączyłem geforce 8500 przez s-video o konwerter a z niego bankami do tv lcd. Jakoś była okropna. Ikony,przeglądarka jakaś masakra. Ale gra o dziwo ładnie się reprezentowała. Czy to samo nie powtórzy mi się na tych przejściówkach?
3.Czy podłączając tv do zintegrowanej karty graficznej, płyta się nie spali? Za duże obciążenie?
4. Czy jest możliwość zrobienia zdalnego pulpitu poprzez ssh? Jakoś? Albo inny program?
5. Czy np. da się zrobić pulpit zdalny w taki sposób że z tefonu z androidem otwieram aplikacje(jest jakaś taka?) i to co robię na fonie (mam pulpit z kompa) aktualnie się tak samo wykonuje na tv? Np pisze otwieram przeglądarkę z telefonu i w tym samym czasie się w tv otwiera.
6.Czy są jakieś programy w trybie graficznym do obsługi RC5?
Z góry dzięki za odpowiedzi na moje pytania
Co lepsze free nas czy xbmc? Ja bym wgrał ubuntu plus xbmc. I teraz da się tak skonfigurwać ten serwer aby widziały go inne pcety? Na innych mam xp i 7 64.
Powrót do góry

vollam
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Sędziszów Młp.

Post#13 19 Mar 2013 09:50   

policz dobrze koszty
http://www.youtube.com/watch?v=Co9hxOE2c_w

jedno dyskowy NAS z DVBlink i odtwarzaniem nagranych filmów pobiera w czasie pracy około 25 W i kosztuje około 750 zł (cena z dyskiem i to nie ten co na filmiku)

Jeżeli chcesz żeby to był serwer multimedialny to rozumiem, że ma chodzić 24/7 czyli komputer weźmie jakieś 2 PLN dziennie więcej niż NAS.

Po roku czasu zakup NAS zwraca się w cenie energii nie mówiąc już o gwarancji i wygodzie rozmiarów. Wybór należy do Ciebie.

Jedno dyskowy NAS z DVBlink bez dysku to koło 450 PLN warto poszukać.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Komputerowe -> Serwer multimedialny i telewizor.
Strona 1 z 1