Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przebudowa 2x8" + 1"

bpmagency 17 Mar 2013 01:27 2310 11
  • #1 17 Mar 2013 01:27
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Witam. Chciał bym zmodyfikować swoje nadstawki z najmniejszego zestawu. Generalnie można by przyjąć że wiem co robię, ale z racji że człowiek uczy się całe życie i do tego mam kilka znaków zapytania, dysponuje jakimś tam stosunkowo odległym czasem do kiedy to ma wrócić na grających zestawów. Postanowiłem zamieścić to do wglądu. Swojego czasu pokłóciłem się wręcz z moderatorem o konstrukcje którą w zasadzie zrobiłem z przypadku, no ale. Do rzeczy.. Przebudowa 2x8" + 1"

Kolumny do przebudowy to te 4szt. za zdjęcia po bokach.
    Obecny stan to 11L netto. Paki zamknięte, grają z cięciem 24db/okt. od 80hz. Podział między betą a driverem (coś ala stx D500) jest jakoś beta do 2khz 6db/okt. a driver 2,5khz 18db/okt.
    W takiej formie gram na tych nadstawkach od około roku i jestem z nich zadowolony. Ale w 90% biorę tylko dwie nadstawki. Obecną zmianę jaką chce wprowadzić to....?
    Albo chce dokupić 4szt bety CX8" oczywiście. I poskładać nadstawki coś ala na wzór CARWIN VERA CVA 28. Albo dokupie 4szt. po prostu beta8a i do tego jakiś sensowny mały horn. Driver tym razem to już selenium 220ti mam już 6szt. Doły jakie mam do tego to 4szt. Beyma 60LX 12" w mojej konstrukcji troszkę wzorowanej na starym produkcie ELESTY. Doły pracuję też z innymi konfiguracjami no ale z racji mobilności są zawsze mi nie zbędne. Co Panowie powiedzą na temat beta CX. jak może w tym zagrać selenium i czy będzie to miało jakiejś sensowne pokrycie ..?

• #2 18 Mar 2013 21:56
    Granat :)
    Poziom 34  

2x http://www.eminence.com/pdf/Beta_8CX.pdf i D220Ti
    Nie będzie źle, tylko jedna myśli mi się nasuwa. Za drogo jak za takie coś. Mając ponad 650zł na midbas, wolałbym użyć jednej dobrej dziesiątki. Patrzyłem na B&C 8". Nie są wiele droższe, ale też nie do końca mnie przekonały. 8PS21.
    Takich membran jak w tych różowych głośnikach, używa się do głośników średnio-tonowych. Przynajmniej z wyglądu takie przypominają.

• #3 19 Mar 2013 10:25
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Obecnie mam bety 8a 4szt. mam dobrą cenę na Eminenca. Na b&c też ale nie zmienia to faktu że bety już mam. :) na dwie paczki. Zamówiłem STX Horn HT-1-195x155, na stanie mam też h-2. to troszkę potestuje. Zamknięte pudło i otwarte. Co do bety CX to miałem na myśli skrzynie zamkniętą, podzieloną na dwie komory. W jednej beta 8A a w drugiej beta CX + 220ti. Tyle że mam obawy o to jak zagra selenium w horni bety CX. To mnie tylko zastanawia, w zasadzie to jedyna moja obawa

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

Przebudowa 2x8" + 1"

Jak dwie bety 8a to może coś takiego tylko inny horn. I miło by było gdyby tą paczke zmniejszyć

• #4 19 Mar 2013 11:50
    Granat :)
    Poziom 34  

Chcesz powiedzieć, że beta cx ma z tyłu magnesu gwint na driver?
    Dwóch różnych głośników nie mieszaj w jednej paczce. Albo beta 8a i osobny horn z driverem. (co według mnie jest lepszym pomysłem). Albo beta 8cx z dołączonym driverem do jednego z nich.
    A jak zagra? Trzeba to pomierzyć ;) Zwrotnicę też musisz zrobić na podstawie pomiarów. Od tego bym zaczął, chcąc zrobić to dobrze.
    W głośniku koaksjalnym będziesz mieć dość mocno poszarpaną charakterystykę. Sprawia to więcej problemów niż pożytku. Na plus jest to, że masz na starcie zgodną fazę midbasu i drivera, oraz równie dobrą spójność dźwięku pod kątem co na osi. Moim zdaniem to jest dobre do monitorów scenicznych, jak jest się blisko głośnika.

A czy obudowa zamknięta czy br, nie ma większego znaczenia. I tak nie będziesz ich używał w okolicach rezonansu br. Nie wspominając o tym, że tam będą grały około 10dB ciszej niż w paśmie średnim. Lepiej więc zamkniętą. Mniejsza, mniej kłopotów :)

• #5 19 Mar 2013 16:38
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Zwrotnica i pomiary to najmniejszy kłopot. Jak znajde trochę czasu na zabawe to poskładam skrzynie zamkniętą i tą powyżej. I wtedy padnie jakaś decyzja. Pomiary robie za pomocą phonica paa3. Fajnie jak bym się troszkę pogoda zmieniła. Pomiar rzetelny bym zrobił na otwartej przestrzeni. Czekam też na horny. Mam do dyspozycji jeden orginalny z kolumny HK performer, to co na pierwszym zdjęciu. ( jak bym potrzebował ich więcej to tylko chyba opcja zrobienia ich z żywicy ) Kolejne nadające się do tej konstrukcji za jakieś sensowne pieniądze to h2 które też mam na stanie. Nie ukrywam że nawet był bym zadowolony jak by h2 było najlepszym rozwiązaniem z racji że ma niby pokrycie 90x90. Czyli czasem była by opcja powiesić takie paczki, po dwie na stronę w wizualnym stylu jak linie :):) i to już nie z powodu pseudo kozaczenia, czy udziwniania. Ale z powodu że na np. studniówce gdzie i tak rampę powiesze... będą światła i też już satelity. W zasadzie dwa statywy mniej

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem dodać że moje założenie ma być efektywniejsze od Yamahy msr400. Więc jeśli uzyskam mniejsze wymiary ( oj sporo ) wyższą skuteczność i lepszy dźwięk to będę zadowolony.

• #7 14 Cze 2013 12:41
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Po różnistych testach saty pozostają w formie jak były. Jedynie strojenie zostało zmienione na 75hz.

Dodano po 9 [minuty]:

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

Widzę że filmik coś przyspieszył. Nagram nowy w sobotę. Jak ustawiałem presety spaliłem jeden bas, z racji że doły grały na 60-70% względem satelit. Pokusiło mnie o niższe zejście i niższy podział. Basy od 35hz z filtrem 6db/okt. do 85hz z filtrem 24db/okt. no i satelity od 85hz 24db/okt do góry. Podbiłem 30hz i 40hz no i w jednym basie połowa uzwojenia zleciała z karkasu. (bywa) teraz zmieniłem preset na podział 100hz a basy grają od 50hz z filtrem 6db/okt. oczywiście już tylko w trójke :(

• #9 14 Cze 2013 19:14
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Dałem 6db żeby coś tam od dołu jeszcze poszło. A mocy za dużo nie wpompowałem bo nie było z czego. Dwie szt. chodziły pod elmuzem 2x 400 a drugie dwie pod 2x 500. Całość bez przesterów. Ale te paczki często są wynajmowane i nie koniecznie teraz całość się stała. Po prostu teraz jedna sztuka zrobiła the end. Na wynajem czasem latają z plx4000. czyli 2szt. na strone. No ale nie mam co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba żyć dalej. Nadejdzie taki dzień że zrobię 4szt. nowe dla siebie na 12SW1300Nd lub 12P1000Nd. Ale te już na wynajem nie będą latać tylko te obecne będą sobie z tym radzić :)

• #10 24 Cze 2013 22:18
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Witam jakieś tam filmiki nagrałem ale z telefonu i jeszcze nie miałem czasu na przetransmitowanie na komputer za to fota jest :) jak to małe zestawienie sobie radzi ( po zdjęciu wizualnie tylko ) Przebudowa 2x8" + 1"

• #11 25 Cze 2013 23:18
    2263548
    Usunięty  
  • #12 27 Cze 2013 11:33
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Ta klapa to po prostu tak sobie wyszła:) zagrało to bardzo pozytywnie, ale mimo to nie poprzestaje na przebudowie. Jak na razie jedynie co zmieniłem to zmieniło się strojenie no i skrzynia z zamkniętej na bass-reflex. Paczuszki bardzo ładnie grają od 80hz. Kolejną zmianą będzie zmiana hornów, zwrotnicy i driverów. Ponieważ paczuszki grają, ale za razem się trochę drą. Obojętnie jakiego bym presetu nie ustawił. Do tego zająłem się nowym projektem beta10cx + selenium 220. No ale za wiele mam roboty jak na razie na to by to kończyć w chwili obecnej. Paczki te małe też na razie będą grały tak jak grają. Bas 12" który uszkodziłem ostatnio już jest przewijany (karkas pękł) zestawienie uzyskuje takie że małe paczki + te małe basy 12" to zestaw który da się podzielić na dwa zastawy. A kolejny mobilny zestaw to beta10cx+selenium220 i pod to THAM10. W tym zestawieniu jest plan by basy grały od 50hz do 70-80hz a beta 10cx od 70-80 do góry. ( Zastosowanie - wesela do 50osób na stosunkowo małych salach gdzie kiedyś już grałem i dawały sobie rade Yamahy msr400) a te małe basy 12" z satelitami beta 8a + selenium220 ogólnego użytku bo w brew pozorom to jeszcze nie trafiłem na wesele gdzie dwa doły z dwoma satelitami by sobie nie poradziły. Największe wesela jakie grałem to tak na max 100osób. Ale to rzadkość. Przeważnie to gram wesela na 40-60osób. A ma małych plenerach 4 doły i 4 satelity też sobie radzą i stąd pomysł na takie zestawienie. Pod warunkiem że jadę jako dj mobilny. Bo jak jadę na festyn nagłaśniać to wiadomo wyjeżdża zupełnie coś innego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME