Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV z funkcją monitora lub monitor komputerowy z fukcją tv

andrzej_ar 17 Mar 2013 15:25 1836 5
  • #1 17 Mar 2013 15:25
    andrzej_ar
    Poziom 9  

Niedawno pisałem w tym temacie i uzyskałem super poradę dotyczącą tv do salonu więc teraz piszę jeszcze raz ale w kwestii tv do pokoju dla dzieci.

Poszukuję tv z możliwością podłączenia komputera (stary komp ze złączem bodajże d-sub) lub też odwrotnie - monitora z tunerem tv - nie wiem co lepsze.

Wielkość preferowana to 22-26 cali .

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 2 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 0,5 do 1,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać choć nie wykluczam powieszenia
    6. Jak słońce świeci w pokoju? brak
    7. Jaki masz obecnie telewizor? monitor 17 cali bez tv
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? możliwość podłaczenia komputera
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dvb-t
    10 .Jakie urządzenia? komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bajki, muzyka, film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie choć np. ipla byłaby mile widziana. Tyle że połączenie wyłacznie wi-fi. Gdyby to miało podrażać cenę sprzętu to odpowiedź brzmiałaby NIE.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 2
    16. Preferencje co do marki? brak choć philips jako główny tv chodzi rewelacyjnie
    17. Preferencje co do wielkości? 22-26
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolna reakcja na pilota, zła jakość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? praca w godzinach 16-20 (mniej więcej)
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1000 (im mniej tym lepiej)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie ma potrzeby

Sprzęt ma spełniać 2 funkcje - monitora pc i telewizora. Jako monitor wiadomo siedzi się bezpośrednio przed ekranem. Jako tv będzie to odległość ok. 1,5 przy czym istotne są kąty nie tyle w poziomie co w pionie - na wprost będzie łóżko piętrowe.

• #5 19 Mar 2013 12:32
    pawel332
    Poziom 8  

Ja sam używałem przez 2 lata LG flatron M227WDP-PC (oddałem jako TV mamie bo jej stary Tv się popsuł) http://www.lg.com/pl/monitory/lg-M227WDP-PC-z-tunerem-tv
    Teraz używam LG M2382D-PZ http://www.lg.com/pl/monitory/lg-M2382D-PZ-z-tunerem-tv
    Ten pierwszy to lcd zasadniczo dość dobry może co do kolory czarnego mógł bym mieć zastrzeżenia (wyglądał jak czarny sweter wyprany kilka krotnie ,który wyblakł)
    no i u na rantach(góra ,dół,przez całą długość) dało się zauważyć jasne paski (szer piksela dwóch) tylko na ciemnych scenach , tak jak by podświetlenie.
    Dźwięk dobry ,menu czytelne.
    Tego drugiego(led) używam od 2 miesięcy ma przede wszystkim 2X HDMI
    więc zarówno komp jak i tuner z kablówki mam po tym złączu(w tamtym tylko 1HDMI) Jak na razie jestem zadowolony świetnie oddaje kolory,jeszcze nie grałem na nim w nic "szybkiego" ale oglądając tv jest extra zadnych smug(itp)
    Dźwięk dobry.
    Gwarancja door to door przy czym nie naprawiają a wymieniają na nowy egzemplarz(jeżeli będzie już inny model to również go zastąpi)
    menu lekko zmienione w porównaniu do tamtego ale do rozgryzienia w chwilkę.(piloty pasują naprzemiennie) piszę o tym dlatego bo w tym nowym są BARDZO duże klawisze numeryczne.(coś dla starszych osób)

andrzej
    ten co podałeś to praktycznie to samo co ten mó co mam ALE ma tylko 1 HDMI

• #6 26 Mar 2013 10:36
    Kill2005
    Poziom 11  

Witam,
    Czy ktoś jeszcze używa tego LG M2382D ? Interesują mnie jakieś opinie o tym modelu...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme