Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbasy 1x15" dla JMZ

marian133 17 Mar 2013 23:43 13440 15
  • Witam wszystkich.

Przedstawiam subbasy 1x15" na zamówienie dla JMZ. Za dużo nie ma co się rozpisywać: Głośniki to SW.STX.15.4.1200.8.F.S.MC,obudowy 100L/40Hz,sklejka 15mm polakierowana nitromalem,resztę widać na zdjęciach.

Jak na razie głośniki się wygrzewają na koncertach,mogę jedynie powiedzieć że przy pierwszym odpaleniu na końcówce mocy QSA (nie pamiętam modelu) brzmi to całkiem nieźle,sub schodzi nisko i kopa mu nie brakuje.

Subbasy 1x15" dla JMZ Subbasy 1x15" dla JMZ Subbasy 1x15" dla JMZ Subbasy 1x15" dla JMZ Subbasy 1x15" dla JMZ

Fajne!
  • #2 18 Mar 2013 04:54
    flubber.trip
    Poziom 27  

Witam. Wykonanie super, przydały by się jakieś fotki z budowy. Czemu ma służyć ten jajowaty otwór od spodu (pomiędzy kółkami)?

• #4 18 Mar 2013 16:52
    vergil50
    Poziom 12  

A czy kolega podpatrzył ten pomysł gdzieś w "fabrycznych" konstrukcjach sub basów
    przyznam, że zainteresowało mnie to rozwiązanie i pytanie czy ścianki tego wpustu na speakony są jakoś zaokrąglane w środku żeby np nie świstało w środku ?

• #5 18 Mar 2013 17:11
    marian133
    Poziom 36  

Nie,te suby to mniejsi bracia dużych niebieskich 2x15" na Eminense kappa pro lf,które zrobiliśmy razem z Bocianem,po dwie sztuki każdy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1319242-0.html Po postawieniu małych subów obok siebie,otrzymujemy wymiar jednego dużego suba. Jeden mały sub ma wymiary 53x50x65cm (W-S-G).

Kubełek na speakony nie ma zaokrągleń,są zbędne gdyż nie wpływają na dźwięk.

W najbliższym czasie wszystkie niebieskie konstrukcje będą malowane na czarno.

Subbasy 1x15" dla JMZ

• #6 18 Mar 2013 17:25
    krzysiuc
    Poziom 25  

Jaki wyszedł sumaryczny koszt skonstruowania paczek? Czy robiłeś wcześniej jakieś obudowy "na próbę"? Krata jest na froncie pod gąbką?

• #7 18 Mar 2013 18:18
    marian133
    Poziom 36  

krzysiuc napisał:
    Jaki wyszedł sumaryczny koszt skonstruowania paczek?

Coś koło tyle samo co za PA-1000-8-LR,tyle że różnica jest taka że te są ze sklejki,mają kółka i bulpren na froncie,oraz,co było priorytetem,wymiary pasujące do dużych subów.

krzysiuc napisał:
    Czy robiłeś wcześniej jakieś obudowy "na próbę"?

Nie,zaufałem programowi.

krzysiuc napisał:
    Krata jest na froncie pod gąbką?

Oczywiście,bez solidnej kraty to nie kolumny estradowe ;)

• #9 18 Mar 2013 22:52
    jarmol90
    Poziom 20  

Granat :) napisał:

A że tak zapytam. Czy nie lepiej by było dołożyć trochę grosza i kupić porządne głośniki?

Witam,
    A no właśnie, bo ten głośnik widziałem ma jedno dolne zawieszenie a i wychyleniem nie powala, widziałem niedawno że odkleiło się zawieszenie dolne a przy tym oderwało się zawieszenie od membrany ;) Głośnik z basu 2x15, o dziwo po awarii jednego, drugi grał w obudowie 2 x większej dla siebie(bo jeden nie pracował już) i to wytrzymał zanim ktoś zobaczył że sub coś słabiej gra.
    Grały na mostku z Hand Boxa ATX-2000 z czasem migającym clipem tylko. Więc jak widać jakość wykonania loteria nieco ;) Lepiej sprawdz za jakiś czas jak troche pograją czy nic się z nimi złego nie zaczyna dziać tak dla własnego spokoju ;)

Mam nadzieję że znajomy nie obrazi się ze umieszczam tu jego zdjęcie
    http://obrazki.elektroda.pl/8775701600_1361915742.jpg

Pozdrawiam

• #11 20 Mar 2013 23:44
    Tomas001
    Poziom 13  

Mam pytanie,w jaki sposób jest zamocowana krata na tym subwooferze? co to za materiał jest nałożony na te maskownice i gdzie go mogę dostać? może jakieś info?

• #13 24 Mar 2013 23:57
    jarmol90
    Poziom 20  

Granat :) napisał:
    Ciekawe czy filtrowali tego suba od dołu. Coś mi się wydaje, że nie. ;)

To nie mój sub ja tylko mówie co się stało z głośnikiem ;) Ale czy nie dziwne że jeden padł całkiem a drugi działał nadal i to w sporo większej dla siebie obudowie? Jakby ten pierwszy był poprawnie zrobiony to też by się nie rozleciał ;)

Zapewne filtra od dołu nie miał co nie zmienia faktu że jak na głośnik za tyle kasy to mogli się bardziej postarać, bo nie dość ze stalowy koszt to jeszcze tylko jedno dolne zawieszenie a to na trwałość się nie przełoży niestety dlatego zwracam uwagę autora aby za jakiś czas przebadał głośniki czy są nadal w pełni sprawne.

Poza tym jak się samo zawieszenie odkleja no to coś jest nie tak chyba hmm? Powinno się porwać czy coś ale nie odklejać. Zdjęcie przedstawiało głośnik po wyjęciu z obudowy i tak oto wyglądała cewka jak i on cały.

Pozdrawiam

• #14 25 Mar 2013 09:21
    marian133
    Poziom 36  

Tomas001 napisał:
    Mam pytanie,w jaki sposób jest zamocowana krata na tym subwooferze? co to za materiał jest nałożony na te maskownice i gdzie go mogę dostać? może jakieś info?

W Dexonie np. http://www.dexon.pl/index.php?k95,akcesoria-materialy

arek59 napisał:
    czy kolega miał okazje porównać STX 15.4.1200.8 oraz STX 15.3.800.8?

Nie.

• #15 07 Kwi 2013 13:44
    2121705
    Usunięty  
  • #16 07 Kwi 2013 15:39
    marian133
    Poziom 36  

Zagrały już parę koncertów pod końcówką QSA, stoją obok subów na 2x eminence kappa pro lf, wiadomo że nie prześcigną suba na dwóch 15-stkach, ale spokojnie można powiedzieć że grają podobnie do jednego eminensa. Może jak będzie więcej czasu przed koncertem to postawi się obok siebie dwa te suby i jeden duży, porówna się moc i barwę (podepnie się pod te same wzmacniacze, np. T.amp 2400).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME