Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 18 Mar 2013 10:53
    riu
    Poziom 14  

Witam niedawno kupiłem c4 picasso 1.6 hdi 110km fap (przejechane 120 tyś km), byłem własnie w trasie , miałem przyjemnosć przetestować sobie auto na autostradzie, i problem polega na tym ze auto bardzo duzo pali przy prędkości ponad 130 km/h komputer pokazuje 9-10 litórw na 100km, przy predkosci do 120 4-5 litrów na 100km. przy okazji zauważyłem bardzo duzy spadek mocy powyzej 3000-3500 obr./min. zacząłem sie zastanawiać czy przypadkiem nie mam zapchanego filtra fap, a i podczas jazdy zrobilem sobie przerwe około 20 minut auto wtedy chodziło na wolnych obrotach po wyjechaniu w dalszą trase przez jakiś czas spalanie przy 120 km/h pokazywało 10 litów na 100, dopiero jak depłem i przejechałem sie z predkoscią 150km/h około 5 minut spalanie zaczeło spadać ( tak jak by na postoju sie przypchał fap.) czy to własnie ten filtr moze to powdować . (filtr powietrza, paliwa, olej wymienione)

• #2 18 Mar 2013 17:00
    bodom
    Poziom 29  

Miałeś klasyczne objawy zainicjowania wypalania fap.
    Czy ten silnik ma specjalny płyn do wspomagania wypalania?
    Jakie masz chwilowe spalanie na rozgrzanym silniku przy "hamowaniu silnikiem" , czy bliskie 0 czy też około 1l/h przy tym spadku mocy?
    Takie są uroki tej niby ekologii...

• #3 18 Mar 2013 17:13
    riu
    Poziom 14  

Tak ma płyn eolys czyli to jest mokry filtr, nie zwróciłem uwagi na to czy przy hamowaniu silnikiem spalanie spada do zera, a co można po tym spalaniu na hamowaniu silnikiem wywnioskować ?? teraz się ogólnie zastanawiam czy go w ogóle nie wywalić tego filtra, i teraz pytanie do kogoś kto sie troche na tym zna które linijki z wsadu BSI trzeba wywalić żeby pozbyć sie tego ustrojstwa ( to jest EDC16)

• #4 18 Mar 2013 17:41
    bodom
    Poziom 29  

riu napisał:
    a co można po tym spalaniu na hamowaniu silnikiem wywnioskować ?

że wszedł w opcję wypalania, normalne powinno być bliskie zeru.

• #5 19 Mar 2013 11:46
    riu
    Poziom 14  

Wczoraj podłączałem go pod kompa i okazało się ze fap wypala się średnio co 200 km. (średnia 5 ostatnich wypaleń), Jak to wygląda u was ?? czt to może świadczyć o tym ze jest już zapchany ?? bo wydaje mi sie ze 200km to trochę mało

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty