X
  • #1 18 Mar 2013 12:54
    pawel527
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam Z wstępnych rozmów z użytkownikiem pralki wynika że od dłuższego czasu pralka nie grzeje. Później pojawiły się problemy z wirowaniem oraz zacinaniem programatora w trakcie prania. Był on ręcznie zmuszany do dalszej pracy czyli zwyczajnie przekręcany o pozycje dalej. Ostatnio doszedł objaw przelewania się wody. Pralka pobiera wodę bez umiaru aż ta się przeleje przez zbiorniczek na proszki. Głównym podejrzanym jest programator. Wyczytałem, że jedna z krzywek lubi się wysuwać. Jako że brak funduszy na zakup nowej jestem zmuszony jakoś się z tym uporać. Zanim zabiorę się za otwieranie pacjenta prosiłbym o jakieś rady. Czy to jest typowa usterka w tym modelu? Programator jest naprawiany czy lepiej od razu zamawiać nowy?
  • #2 18 Mar 2013 13:06
    Stefciu_B
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Do wyczyszczenia układ hydrostatu.
  • #3 18 Mar 2013 22:34
    pawel527
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Rozumiem, że czyszczenie hydrostatu ma wyeliminować problem przelewającej się wody natomiast zacinanie się programatora kwalifikuje go do wymiany czy możliwa jest naprawa tego elementu w warunkach domowych?
  • Helpful post
    #4 19 Mar 2013 07:39
    Stefciu_B
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Wyczyść najpierw układ hydrostatu i później obserwuj zachowanie pralki, a wtedy będziesz mógł zastanawiać się czy programator faktycznie zacina się sam z siebie.
  • #5 21 Mar 2013 21:38
    pawel527
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Po wyczyszczeniu i wymianie grzałki pralka działa bez zarzutu. Hydrostat w tym modelu znajduje się pod programatorem. Od niego odchodzi cienki wężyk do kubka przykręconego nieco niżej. Musiałem zdemontować przednią część obudowy aby mieć swobodny dostęp. Jeżeli po zdjęciu wężyka i delikatnym dmuchnięciu chydrostat "pyka", jest to znak, że jest sprawny. Należy zdemontować plastikowy zbiorniczek i dokładnie go oczyścić. Po tym zabiegu wszelkie dziwne zachowania ustają. Temat do zamknięcia.
  Search 4 million + Products
Browse Products