Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobre podłączenie starych kolumn Tonsil

Soko 18 Mar 2013 20:35 1872 15
  • #1 18 Mar 2013 20:35
    Soko
    Poziom 8  

Witam
    Jakiś czas temu znalazłem u dziadka w piwnicy dwie kolumny. Udało mi się wykręcić mały głośniczek i dojrzeć napis Tonsil. Nigdzie indziej na kolumnach nie ma żadnego loga, nazwy modelu nic. W celu pobawienia się podłączyłem te kolumny do wieży Panasonic SA-AK44 i działają. Jednak mniejszy głośnik w obu kolumnach wydaje dziwny szum i w jednym niskotonowym prawdopodobnie przerwała się membrana bo wydaje dziwny dźwięk przy uderzeniu basu . Zastanawiam się czy dałoby radę podłączyć jeszcze do tego głośniki, które były do wieży? Albo w jakiś sposób zbudować z tych dwóch zestawów dwie kolumny? Postanowiłem napisać tutaj bo nie chcę inwestować w nowy sprzęt, a przy takiej zabawie można się czegoś dodatkowo nauczyć. Mam raczej niewielką wiedzę w tych sprawach i traktuję to jako coś nowego dla zabawy:)

• #2 19 Mar 2013 11:34
    Drązik12
    Poziom 13  

Zamieść jakieś zdjęcia może będzie łatwiej coś ustalić:)
    Najlepiej wykręć głośniki i zobacz czy na magnesie są jakieś ich oznaczenia.

• #3 19 Mar 2013 11:56
    Soko
    Poziom 8  

Jak na samym początku mogę naprawić tą membranę w większym głośniku? Denerwujące bardzo jest to brzęczenie.

• #5 19 Mar 2013 12:25
    Soko
    Poziom 8  

No spróbuję się do tego zabrać. Ale widzę, że nie jest to prosta robota...

• #6 19 Mar 2013 19:09
    Brivido

Poziom 27  

Prosta, nie prosta, ale czasu zabiera trochę, szczególnie jak się robi pierwszy raz ;) A jak nie to ktoś zawsze zrobi za jakąś kwotę.

• #7 19 Mar 2013 22:15
    Soko
    Poziom 8  

Nie no chyba nie warto tego aż do jakiegoś człowieka oddawać.
    A tak jeszcze..jakbym kupił jakiś wzmacniacz/amplituner to dużo lepiej by te kolumny grały niż na tej wieży?

• #8 19 Mar 2013 22:26
    Brivido

Poziom 27  

Czy ja wiem czy nie warto, nie są to jakieś ZgP czy cosik, więc nawet tą stówę za zrobione głośniki można dać, a te sprzedać. Pod wzmacniaczem zapewne będzie różnica, w zależności jaką moc, zniekształcenia ma ta wieża.

• #9 19 Mar 2013 22:31
    Soko
    Poziom 8  

A ile musiałbym wydać na jakiś wzmacniacz, żeby te kolumny ładnie grały?

• #10 19 Mar 2013 22:40
    Brivido

Poziom 27  

50zł to tak minimum na znalezienie jakiegoś. Ale można też do tego użyć tańszego radia typu Amator czy Zodiak, ale to bym musiał najpierw zobaczyć co to za wieża.

Ale z tego co widzę, może najgorzej nie będzie, ale na początek trzeba doprowadzić kolumny do należytego stanu, później można podłączyć pod wieżę, ew pożyczyć od kogoś jakiś wzmacniacz i porównać. A jak "kupa" to sprzedać, jak dobrze zrobisz to nawet zyskasz a nie będziesz stratny.

• #11 19 Mar 2013 23:00
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Są to kolumny ZgC-40-8-581. Gra to nawet ładnie, rolę zwrotnicy spełnia kondensator w torze głośnika wysokotonowego. Wymień zawieszenia i da się na tym słuchać :)

• #12 19 Mar 2013 23:12
    Soko
    Poziom 8  

To jest specyfikacja tej wieży. Mogę pożyczyć na próbę amplituner zkina domowego Samsung HT TP 12. Będzie jakaś różnica czy to też coś za słabego?

• #13 20 Mar 2013 16:34
    398216
    Usunięty  
  • #14 22 Mar 2013 11:43
    Soko
    Poziom 8  

Czyli musiałbym kupić zawieszenie takie http://allegro.pl/.html ? I co zrobić z takim szumem w tych małych głośnikach?

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    (dj-MatyAS)

• #15 22 Mar 2013 11:59
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Te małe głośniki mają szumieć, to są wysokotonowce :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME