X
  • #1 19 Mar 2013 12:16
    pawel45pawel
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Chcę kupić iPada Mini który według specyfikacji posiada A-GPS (Assisted GPS)
    Więc to mnie nie uszczęśliwia,dlatego mam pytanie czy ten A-GPS to tylko jakaś funkcja standardowego modułu GPS w urządzeniu,czy może całkowicie coś innego co nie pozwala na korzystanie z połączeń z satelitami?
    Wole korzystać z satelit tylko czy aby to było tak jak piszę powyżej ....
  • #2 19 Mar 2013 12:23
    bodom
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    GPS pobiera dane z satelit - i to jest prawdziwa nawigacja, czy lokalizacja
    AGPS ustala lokalizację przybliżoną na podstawie nadajników operatora sieci
  • #3 19 Mar 2013 14:25
    koala106
    Moderator Mobilne
  • #4 19 Mar 2013 16:36
    pawel45pawel
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    W porządku ale czy ten A-GPS jest częścią z jakich składa się odbiornik GPS czy jest to osobne urządzenie?
  • #5 19 Mar 2013 16:46
    DVDM14
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Każde urządzenie posiadające AGPS posiada zwykły odbiornik GPS. W pierwszym etapie ustalania lokalizacji GPS musi ustalić przybliżoną lokalizację użytkownika na planecie, co chwilę trwa. AGPS do pierwszego etapu używa danych pozyskanych z sieci GSM, co trwa o wiele krócej, acz przy braku stosownych danych może użyć "klasycznego" szukania po satelitach. Gdy odbiornik "wie" w którym miejscu Ziemi mniej więcej jesteś uzyskiwanie dokładnych danych przebiega "normalnie" wedle satelitów systemu GPS, niezależnie, czy jest to AGPS, czy nie.

Reasumując, AGPS to rozszerzenie zwykłego GPS-a pozwalające szybciej przeprowadzić proces lokalizacji.
  • #6 19 Mar 2013 17:14
    pawel45pawel
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Można zamykać,dzięki !
  Search 4 million + Products
Browse Products