Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seat Ibiza III - Jaki silnik wybrać?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Seat Ibiza III - Jaki silnik wybrać?
Autor
Wiadomość
krzysco
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 20 Mar 2013 18:54   

Seat Ibiza III - Jaki silnik wybrać?

Witam. Jestem na kupnie auta i bardzo interesuje mnie to autko: SEAT IBIZA III (2002-2008). Zastanawiam sie na wyborem silnika. A mianowicie czy wybrac 1.4 TDI czy 1.9 TDI? Bardzo prosze o rady albo nowe propozycje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2013 18:54   

Powrót do góry

alberrt
Poziom 14
Poziom 14

Post#2 20 Mar 2013 19:12   

Re: Seat Ibiza III - Jaki silnik wybrać?

Na forach dotyczących gupy VW wyczytałem wiele nieciekawych opinii na temat silnika 1.4 TDI. Osobiście interesowałem się tym również z powodu zamiaru kupna, w moim jednak w przypadku pozostawała Fabia właśnie z takimi silnikami. Ja zdecydowałem na 1.9.
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#3 20 Mar 2013 22:35   

Jeśli zależy Ci na trwałości i niskich kosztach eksploatacji rozważ 1.9SDI.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2013 22:35   

Powrót do góry

farjat
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 20 Mar 2013 23:18   

A na pewno potrzebujesz sprzętu rolniczego? Może lepiej z silnikiem benzynowym? Tak tylko pytam...
tzok: Słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy, że mało to to nie pali w mieście. No i jechać nie ma czym...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2013 23:18   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#5 20 Mar 2013 23:33   

Kolega miał Polo IV 1.9SDI, pali podobnie jak 90KM 1.9TDI ale jest nie do zajechania, 70KM w aucie tej wielkości i o takiej masie jest w zupełności wystarczające. VW z tego okresu nie miało dobrego silnika benzynowego.
Powrót do góry

krzysco
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 Post autora tematu 22 Mar 2013 18:21   

ja slyszalem zupelnie inna opinie o SDI. a mianowicie awaryjny i ekonomiczny..

benzyna raczej nie wchodzi w gre wydaje mi sie ze diesel jest o wiele lepszym wyjsciem
Powrót do góry

farjat
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 23 Mar 2013 04:35   

krzysco napisał:
benzyna raczej nie wchodzi w gre wydaje mi sie ze diesel jest o wiele lepszym wyjsciem

Bo?

Nie mów nam jakim budżetem dysponujesz, do czego ma służyć auto i jakie trasy chcesz jeździć, byłoby nam zbyt łatwo doradzić Ci...
Powrót do góry

krzysco
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 Post autora tematu 23 Mar 2013 09:25   

Spokojnie farjat :)
Chce kupic auto do 15 tys. ktore bedzie ekonomiczne i zarazem dynamiczne. Autem pokonuje raczej trasy krotkie i pozamiejskie. Raz w miesiacu pewnie jakis wyjazd sie trafi do 200 km.
Zastanawiam sie nad Seatem bo slyszalem ze silniki Volkswagena teraz dominuja i slyszalem rowniez opinie ze diesel bedzie najlepszy co do moich wymagan.
Powrót do góry

rszwarnog
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: zgorzelec

Post#9 23 Mar 2013 13:31   

Moim zdaniem silniki 1.9TDi sa nie do zajechania posiadam też taki i bardzo sobie chwale:)Polecam
Powrót do góry

b2r
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 11 Kwi 2013 08:37   

Krótkie trasy tzn. do 10km?

@up
Dobre 1.9TDI skończyły sie w 2006 roku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2013 08:37   

Powrót do góry

wedsew
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 11 Kwi 2013 09:49   

krzysco napisał:

Chce kupic auto do 15 tys. ktore bedzie ekonomiczne i zarazem dynamiczne. Autem pokonuje raczej trasy krotkie i pozamiejskie. Raz w miesiacu pewnie jakis wyjazd sie trafi do 200 km.

Takie kryteria wykluczają diesla jako sensowny wybór.

krzysco napisał:

Zastanawiam sie nad Seatem bo slyszalem ze silniki Volkswagena teraz dominuja i slyszalem rowniez opinie ze diesel bedzie najlepszy co do moich wymagan.

Nie dosłyszałeś końcówki zdania. Miało być: "silniki Volkswagena teraz dominuja w zestawieniach na najgorszy szmelc na rynku.". Twoim szczęściem jest to, że w Ibizie o której myslisz był jeszcze dostępny benzyniak 1.6 101KM, który po zagazowaniu jest najlepszą opcją w tym aucie (nie licząc 1.8 turbo, ale ten również się nie nadaje do planowanego przez Ciebie użytkowania).
Powrót do góry

Waldemar z Kaszub
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wejherowo

Post#12 11 Kwi 2013 11:11   

krzysco napisał:
Witam. Jestem na kupnie auta i bardzo interesuje mnie to autko: SEAT IBIZA III (2002-2008). Zastanawiam sie na wyborem silnika. A mianowicie czy wybrac 1.4 TDI czy 1.9 TDI? Bardzo prosze o rady albo nowe propozycje.

1, 4 TDI ma wystarczająco dużo mocy jak na to auto dodatkowo nie ma w zespole sprzęgła koła dwumasowego ( to duży plus bo wymiana tego koła sporo kosztuje ).Kolejnym plusem jest co prawda nie duże ale jednak mniejsze zużycie paliwa.OC też sporo tańsze. Na minus z kolei zaliczyć trzeba niższą kulturę pracy 3 cylindrowego 1.4 TDI ale w kabinie podczas jazdy tego się nie odczuwa.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Seat Ibiza III - Jaki silnik wybrać?
Strona 1 z 1