Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić konstrukcje makra w VBA?

Fruteks 21 Mar 2013 09:59 1344 2
  • #1 21 Mar 2013 09:59
    Fruteks
    Poziom 1  

Witam,
    Chciałbym poprosić o pomoc w związku z makrem które, muszę zbudować. Mianowicie chodzi mi o to że mam tysiąc komórek które wyglądają mniej więcej tak:
    dzbanek_02-01-2008_K20

oczywiście słowo dzbanek się zmienia i jest jego 100 rodzajów i to samo z datą itd.
    I muszę zrobić tak żeby każda z tych danych znalazła się w różnych komórkach, tzn dzbanek będzie miał swoją tabele dzień miesiąc rok oraz numer K20 też. Dlatego chciałbym zapytać jak zbudować takie makro. Bo rozumiem że musze zrobić pętle która powiedzmy będzie mi wyszukiwać w tej konkretnej tabeli dane. Następnie musze stworzyć jakąś konstrukcje warunkową chyba typu select case lub if then.
    a następnie musze skorzystać z funkcji która przekopiuje mi np znaki z lewej strony lub z prawej lub ze środka do innej komórki. I główne moje pytanie to jak zbudować tą konstrukcje warunkową że będzie wiedzieć danyg program że jeśli napotka słowo dzbanek to musi wstawić tutaj i tutaj dane a jeśli taczka to w inne komórki i inne polecenia wykonać.
    Z góry dziękuje za pomoc.

• #2 23 Mar 2013 08:48
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Na upartego można to zrobić bez VBA.
    Jeśli makro, to najpierw trzeba rozbić ciąg (Split) i dalej przypisywać warunkowo w "z góry upatrzone" miejsce w arkuszu. Najprościej byłoby dopisywać kolejne w ostatni wolny wiersz, a po znalezieniu dubla wstawiać nowy. W efekcie osiągnąłbyś coś takiego:

Jak zrobić konstrukcje makra w VBA?

• Pomocny post
    #3 18 Cze 2013 21:11
    23844
    Usunięty  

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme