Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica 18 dB do stx CT.STX.7x3.1.250.8.N.P.PH

superpaulaxxx 21 Mar 2013 16:56 1386 4
  • #1 21 Mar 2013 16:56
    superpaulaxxx
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Ostatnimi czasy zabrałem się za budowę kolumn wybór padł na stx 30 200 8 sc i stx CT.STX.7x3.1.250.8.N.P.PH niskotonowy będzie grał całym pasmem gdyż w przyszłości zrobię do tego jakieś suby. Mam jednak problem ze zwrotnicą do głośnika wysokotonowego, a mianowicie nie wiem jaką dobrać zwrotnice wiem, że podział musi być 18 db i 2500 minimum obliczyłem w programie zwrotnice V 3.0 i wyszło mi tak:C1= 4,420 µF
    C2= 13,262 µF
    C3= 8,841 µF
    L1= 0,318 mH
    L2= 0,212 mH
    L3= 0,636 mH
    Zwrotnica 18 dB do stx CT.STX.7x3.1.250.8.N.P.PH
    Teraz pytanie czy te kondensatory będą dobre C2 14 uF 250v C1 4.7 uF 100 V i L1 cewka 0.33 mH
    Czy będą to dobre kondensatory na tę zwrotnicę.
    Dziękuję z góry za pomoc.

Dodano po 46 [minuty]:

Prosił bym o jakąś pomoc

• #2 21 Mar 2013 17:17
    2165755
    Usunięty  
  • #3 21 Mar 2013 17:47
    superpaulaxxx
    Poziom 2  

Taki podział jest napisany w opisie głośnika na stronie

Dodano po 3 [minuty]:

Ktoś jeszcze pomoże

Dodano po 7 [minuty]:

Widze że nikt nie pomoże

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    Kolega zapewne uważa, że wszyscy użytkownicy Forum mają obowiązek natychmiast odpowiedzieć, bo to KOLEGA pisze i prosi (raczej żąda) o odpowiedź?
    Nie - jak by Kolega zapoznał się z opisem działania Forum, zauważyłby, że każdy pisze i odpowiada DOBROWOLNIE - przymusu nie ma.
    W związku z tym, że dotychczas Kolega na to by się zapoznać ze zwyczajami i Regulaminem Forum zapoznać, czasu nie miał - może tydzień czytania; bez możliwości pisania pomoże odrobić te zaległości.

• #4 21 Mar 2013 21:53
    vanissh
    Poziom 22  

superpaulaxxx napisał:
    Taki podział jest napisany w opisie głośnika na stronie

Jako absolutnie minimalny.
    superpaulaxxx napisał:
    niskotonowy będzie grał całym pasmem gdyż w przyszłości zrobię do tego jakieś suby

A jaki jest związek jednego z drugim?

Gdzie filtr dolnoprzepustowy dla gdn-a? Widziałeś jaką on ma górkę?
    Zresztą na oko, jak próbujesz to robić, to ta zwrotnica to kasa w błoto.

Tak z ciekawości, jaki związek ma obrazek z podanymi przez ciebie elementami?

• #5 22 Mar 2013 08:28
    Arkadyo
    Poziom 29  

Cytat:
    niskotonowy będzie grał całym pasmem gdyż w przyszłości zrobię do tego jakieś suby

Co ma jedno z drugim wspólnego? Suby robisz jak barkuje basa. Ten gdn jak na 30 cm to jakoś specjalnie dużego zejścia nie ma ale w br spokojnie może z 35 hz pomruczeć tyle, że to głośnik stricte niskotonowy i pakowanie go do roli midbasa w 2 way to całkowita porażka chyba, że znajdziesz wysokotonowy z którym będziesz mógł zrobić podział w okolicy 600hz - no może 800hz :). Jakość średnicy z tego co szykujesz będzie poniżej poziomu "zestawu z biedronki".
    Nie wiem co chcesz nagłaśniać bo nie napisałeś ale jak szukasz efektywności a jakość ma drugorzędne znaczenie to zmień gdna na 12" nadającego się do 2 way czyli grającego średnim pasmem niesety z basem prawie żadnym albo jak w grę wchodzi jakakolwiek jakość to kup średniotonowy i rób 3 way gdzie koszt zwrotnicy będzie równy kosztowi przetworników albo daj sobie spokój z 30cm i poszukaj sprawdzonego projektu 2 way. Tym bardziej, że planujesz suba czy suby.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME