X

MAN TGA 18.440 - podczas jazdy schodzi powietrze

Piotr Maślanka 21 Mar 2013 21:19
  • #1 21 Mar 2013 21:19
    Piotr Maślanka
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    MAN TGA 18.440 2007r

Witam
    Podczas jazdy bez żadnych wyświetleń błędów,powietrze mi schodzi do momentu aż zaświeci się komunikat o niskim stanie i muszę stanąć.Po zatrzymaniu na wolnych czy na wysokich obrotach nie nabije powietrza. Dopiero jak zgaszę silnik i po 5sek odpalę ponownie to bez żadnych problemów na wolnych obrotach to powietrze nabija. I tak w kółko, po pewnym czasie znowu schodzi, muszę się szybko zatrzymać, zgasić, odpalić i jechać dalej.
    Bardzo proszę o rade co może być problemem.
    Z góry dziękuje.
  • #2 22 Mar 2013 07:17
    daro111
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Na początek odłączyć naczepę i sprawdzić czy nadal uchodzi.Jeżeli tak to trzeba wjechać na kanał i "osłuchowo" sprawdzać który element powoduje ubytek powietrza.Nie da się określić na podstawie tego opisu co może być przyczyną ,przyczyn może być tyle ile elementów i przewodów pneumatycznych w pojeździe.
  • #3 22 Mar 2013 10:05
    Piotr Maślanka
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam
    Dziękuję za info. Wczoraj nie mogłem przejechać 100km bo co chwilkę musiałem się zatrzymywać, natomiast dziś już przejechałem 200km i nie ma problemu.
    Nie wiem ale wydaję mi się że podczas zbijania nadmiaru ciśnienia coś się zacinało i zawór się nie zamykał ponownie. Dopiero ponowne odpalenie albo samo zgaszenie auta mogło go odblokować.
    Proszę ewentualnie o info co to mogło się blokować i czy w ogóle jest to możliwe?

Aha,wczoraj po zatrzymaniu się od razu wyskakiwałem z kabiny żeby posłuchać gdzie schodzi ale nic nigdzie nie słyszałem :cry:
  Search 4 million + Products
Browse Products