Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil- ZgP 25-8-585- kilka pytan

klp0pl 23 Mar 2013 12:20 2217 9
  • #1 23 Mar 2013 12:20
    klp0pl
    Poziom 6  

Witam na wstepie powiem ze jestem calkowicie zielony w temacie naglosnienia ale chcialbym sie czegos nowego nauczyc :)
    Otoz znalazlem te kolumny, sa troche stare, ale mysle ze jak na pierwszy zestaw moga byc. Zdjecia:
    Tonsil- ZgP 25-8-585- kilka pytan Tonsil- ZgP 25-8-585- kilka pytan Tonsil- ZgP 25-8-585- kilka pytan Tonsil- ZgP 25-8-585- kilka pytan

1.Jak widac na zdjeciach membrany w glosnikach basowych sa pokopane(poodklejane i przedarte nawet). Jak moge to naprawic.
    2.Slyszalem ze jakosc dzwieku zawsze poprawia wymiana kabli. W moim zestawie sa najzwyklejsze kable "od pradu". Stad moje pytanie- Na jakie kable je wymienic i gdzie je kupic.
    3.Na zdjeciu widac ze kawalek materialu w kolumnie jest tak jakby rzucony luzem. Nie wiem czy tak mialo byc, czy mam go podkleic do scianek.
    4.Jaki polecacie kupic wzmacniacz do tego zestawu zeby to ladnie chodzilo i w przyszlosci z mozliwoscia rozbudowy.

Prosilbym rowniez o ogolne porady dotyczace renowacji tych kolumn(tego czego nie zawarlem w pytaniach)
    Pozdrawiam!

• #2 23 Mar 2013 14:39
    PawelMajda
    Poziom 14  

Myślę, że zmiana kabli w zestawie z tej półki zbyt wiele nie zmieni, ale niektórzy to słyszą.
    Ten materiał to wygłuszenie. Lepiej by było, gdybyś je podkleił do tylnej ścianki (żeby nie latało koło głośnika).
    Co do naprawy, to możesz poszukać zestawów naprawczych na Allegro, podaj model basowego głośnika, to sam może coś znajdę.

Wzmacniacz mógłby być jakiś z epoki, może wyrwałbyś Diorę w dobrym stanie, aczkolwiek myślę, że większość wzmaków z mocą około 40W na kanał da sobie z nimi radę.

Co do renowacji: zależy, czy obudowa jest zniszczona. Wtedy mógłbyś ją od nowa okleić.
    Średniotonowce też można naprawić, (o ile są pokiereszowane) kupując nowe lub zamienniki na Allegro.

Pozdro

PS Nie widzę tam żadnej zwrotnicy - jest tam coś?

• #3 23 Mar 2013 14:47
    Pain
    Poziom 25  

1. Te głośniki to GD 20/20 i żadnych membran zbliżonych do oryginału nie dostaniesz więc możesz kupić celulozowe z piankowym zawieszeniem z allegro.
    2. Kolumny te nie grają zbyt ciekawie, GD 20/20 to głośnik szerokopasmowy, wymiana przewodów to zbędny wydatek.
    3. Wygłuszenie możesz przykleić do ścian, żeby trochę uporządkować wnętrze.
    4. Do tych kolumn - coś taniego, pokroju WS442, Tosca AWS 303. Jeśli interesuje Cię lepszy wzmacniacz od razu myśl o zmianie kolumn.

Skrzynie wygląda, że są w dobrym stanie więc wymiana membran to jedyna rzecz, którą warto zrobić.
    Zwrotnica jest tam w formie kondensatorów przed głośnikami wysokotonowymi.

• #4 23 Mar 2013 19:02
    klp0pl
    Poziom 6  

z tego co piszecie, dochodze do wniosku ze chcialbym wymienic te glosniki GD 20/20 na jakies niskotonowe takie sredniej polki i je wmontowac zamiast tych. Powiedzcie mi czy taka operacja jest mozliwa do wykonania w tej kolumnie a jesli tak to jakie polecacie glosniki i jaki wzmacniacz do nich dobrac

• #5 23 Mar 2013 19:22
    Pain
    Poziom 25  

O ile pamiętam była wersja z GDN 20/40, ale nie pamiętam czy głośnik wysokotonowy był ten sam i co ze zwrotnicą.

• #6 23 Mar 2013 21:31
    klp0pl
    Poziom 6  

Nie mowilem nic o zastosowaniu tych kolumn- chce naglasniac takie male imprezy w plenerze cos w ten desen. Znalazlem takie tanie glosniki niskotonowe. http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=16&products_id=161 - Te chce wlozyc zamiast tych GD 20/20
    a te 2 wyzej chce zostawic jak sa
    powiedzcie mi czy to ma racje bytu i jak moglbym to zasilac

• #7 23 Mar 2013 22:44
    vanissh
    Poziom 22  

klp0pl napisał:
    powiedzcie mi czy to ma racje bytu

Niewielkie, domowe kolumny a ty chcesz nagłaśniać imprezy w plenerze?
    Nie będzie Pan zadowolony, kolumny nie będą zadowolone...

• #8 24 Mar 2013 00:46
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Nie można sobie bezkarnie wymieniać głośników. Każda obudowa jest projektowana pod konkretne przetworniki i ich zmiana wiązać się musi z całkowitym przebudowaniem konstrukcji. Poza tym, chce Kolega wymieniać GD na najgorszy syf na rynku.

Pain napisał:
    O ile pamiętam była wersja z GDN 20/40, ale nie pamiętam czy głośnik wysokotonowy był ten sam i co ze zwrotnicą.
    Były podobne zestawy na eksport z GDN 20/40. Niestety dodarcie do schematów jest trudne.
    Teoretycznie można zamontować w tym GDN20/40. Na pewno GDN nie może być fitrowany, gdyż w tej konstrukcji głośniki głośniki wysokotonowe uzupełniają samą górę sygnału. Ja bym po takiej zmianie zmierzył charakterystykę, jak będzie w miarę płaska i faza będzie w miarę ok, to można ich używać na słuchania w domu z jakimś amplitunerem Zjednoczenia.
    Na żadne imprezy się nie nadadzą w żadnym stopniu.

• #9 24 Mar 2013 13:09
    klp0pl
    Poziom 6  

Koledzy mowiac male imprezy w plenerze mialem na mysli domowe imprezy w ogrodku :P
    Po przemysleniu sprawy i przeczytaniu masy negatywnych opinii na temat tych chinskich glosnikow, stwierdzilem ze doloze troche pieniedzy i kupie Tonsile GDN 20/40 z amplitunerem SONY STR-AV220. Jak to wszystko zloze do kupy to napisze wam jak gra.

• #10 24 Mar 2013 21:15
    Brivido

Poziom 27  

Tylko kosztowanie się na nówki nie ma sensu. Możesz na razie podłączyć i sprawdzić czy wszystkie głośniki grają, tylko nie za głośno.
    Membrany można spróbować pokleić, trudno, że są jakieś zagięcia już, ale to raczej, w przypadku tych zestawów, dużego znaczenia nie będzie miało.

Ew można poszukać do kupna tych głośników, nieraz się trafiają. Albo sprzedać na części, jeśli reszta głośników sprawna, albo kupić jakieś inne kolumienki za koszt nowych GDN.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME