Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników taniego sub-a

stomat 25 Mar 2013 17:29 1812 4
  • #1 25 Mar 2013 17:29
    stomat
    Specjalista elektryk

Koledzy potrzebuję porady. Mam taki oto głośnik:
    Regeneracja głośników taniego sub-a Regeneracja głośników taniego sub-a
    Jest to wyrób firmy Pioneer typ S-L8-W
    Głośniki wyglądają jak na załączonym obrazku, jak grają nietrudno sobie wyobrazić. Chciałbym coś na to poradzić. Na głośnikach z tyłu są symbole: T10EU70-51F.
    Myślałem nad wymianą zawieszeń membran ale nie wiem skąd takie wziąć. Wszędzie można kupić zawieszenia do głośników TONSIL ale do takich nie mogę znaleźć. Może poradzicie coś? A może wymienić całe głośniki, tylko na jakie? Szerokość obudowy wynosi 12,5 cm. Średnica zawieszeń ~112 mm, średnica membrany ~80mm.

• #2 25 Mar 2013 17:47
    marian133
    Poziom 36  

stomat napisał:
    Wszędzie można kupić zawieszenia do głośników TONSIL ale do takich nie mogę znaleźć.

I nie znajdziesz, chyba że w serwisie Pioniera (ale tam raczej się w takie rzeczy nie bawią, tylko wymieniają całe głośniki na nowe).

Zawieszenie może być Tonsilowskie,byle by wymiary się zgadzały. Z drugiej strony, jeśli nigdy nie wymieniałeś zawieszenia lub całego softu to są marne szanse że Tobie się to uda i nic nie będzie ocierać.

• #3 26 Mar 2013 17:04
    Brivido

Poziom 27  

Podaj wymiary.
    Regeneracja głośników taniego sub-a

Rozumiem:
    A=80 mm
    B=112 mm
    ?

• #4 26 Mar 2013 18:45
    stomat
    Specjalista elektryk

Dokładnie tak. Zmierzyłem jeszcze zewnętrzną średnicę tego wybrzuszenia, wynosi ~101 mm. Nigdy nie robiłem akurat takiego czegoś ale nie mam dwóch lewych rąk, myślę że bym sobie poradził ale zawieszenie musi pasować.

• #5 26 Mar 2013 19:11
    Brivido

Poziom 27  

Pomierzyłem co mam i chyba najbardziej pasuje od GDN 12/30, ale średnica membrany w jego przypadku to 85 mm, to daje po 2.5 mm luzu z każdej strony. Powinno się udać coś wykombinować, ale lepiej się myśli jak się ma głośniki pod ręką ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME