Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Co to za urządzenie rejestrujące ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Co to za urządzenie rejestrujące ?
Autor
Wiadomość
Wioras
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 26 Mar 2013 18:28   

Re: Co to za urządzenie rejestrujące ?

Witam
Szukam zębatek i na jednej ze stron z ciekawych projektem w którym wykorzystano wiele zębatek autor napisał

Cytat:
Material do produkcji znalezlismy w starych, nieuzywanych rejestratorach, ktore za czasow swojej swietnosci uzywane byly w cieplownictwie do pomiaru temperatury.

Wygląda to tak jak w załączniku jednak ja chciałbym poznać dokładną nazwę tego urządzenia ponieważ muszę gdzieś takie coś dorwać i kupić właśnie po to aby pozyskać zębatki.

Pozdrawiam i góry dziękuje za pomoc

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2013 18:28   

Powrót do góry

zyga40
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Kruszwica

Post#2 26 Mar 2013 18:44   

witam jest to rzeczywiście rejestrator temperatury, używany był ciepłownictwie a dokładniej montowany był w szafach sterowniczych na starych kotłowniach miałowo węglowych. W szafach tych było dużo takich rejestratorów, mierzyły temperaturę mierzyły także spaliny itp. Jeśli chodzi ci o zębatki to mogę jeszcze coś takiego mieć. Ale sprawdzę to jutro bo dzisiaj nie mam takiej możliwości, nic nie obiecuję ale zobaczę. Pozdrawiam
Powrót do góry

Wioras
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 26 Mar 2013 18:46   

zyga40 dziękuje Ci bardzo. Oki jak coś to napisz do mnie na pw bo byłbym zainteresowany kupnem ;)

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2013 18:46   

Powrót do góry

Quarz
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: -... -.--

Post#4 26 Mar 2013 18:46   

Witam,
Wioras napisał:
Witam
Szukam zębatek i na jednej ze stron z ciekawych projektem w którym wykorzystano wiele zębatek autor napisał

Cytat:
Material do produkcji znalezlismy w starych, nieuzywanych rejestratorach, ktore za czasow swojej swietnosci uzywane byly w cieplownictwie do pomiaru temperatury.

Wygląda to tak jak w załączniku jednak ja chciałbym poznać dokładną nazwę tego urządzenia ponieważ muszę gdzieś takie coś dorwać i kupić właśnie po to aby pozyskać zębatki.

Pozdrawiam i góry dziękuje za pomoc
rejestrator - na taśmie papierowej - wskazania miernika wychyłowego.
Cały ten mechanizm służył do przesuwania - z różnymi, wybieranymi prędkościami - rzeczonej taśmy papierowej.

A na resztę sam sobie odpowiedziałeś, swego czasu takie rejestratory produkowała Firma w Krakowie - dokładnej nazwy na chwilę obecną nie pamiętam.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2013 18:46   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#5 26 Mar 2013 18:52   

Nie łatwiej i prościej poszukać jakiś drukarek?
Powrót do góry

Wioras
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 26 Mar 2013 19:02   

W drukarkach są plastykowe zębatki a ja w całym ramieniu zastosowałem metalowe więc tak trochę nie bardzo ;)

Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Łódź

Post#7 26 Mar 2013 19:12   

Wioras napisał:
Co to za urządzenie ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2013 19:12   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#8 26 Mar 2013 19:12   

No to trochę archaicznie, bo w tej chwili wszystko to załatwią paski zębate i łatwiej w nich obrać przekładnie, ułożyć nawet nie w prostej linii i na pewno zajmują mniej miejsca.
A zębatki z nowoczesnych wysokoudarowych tworzyw sztucznych są bardzo wytrzymałe.
Powrót do góry

Wioras
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 26 Mar 2013 19:14   

Atreyu Makiavel to jest manipulator, a właściwie to na razie tylko jego cześć ;)

Błażej generalnie zgadzam się z Tobą ale lubię sobie utrudniać życie heheh :-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Co to za urządzenie rejestrujące ?
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.123 seconds

elektroda.pl temat RSS