X

Pliki Cookies na stronach WWW - sprawdzenie czy są używane?

27 Mar 2013 20:50 NUnuszek
  • #1 27 Mar 2013 20:50
    nuszek
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Dzień Dobry

Wyszła nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, która obowiązuje od 22 marca 2013 roku o informowaniu czy strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies.

Mam pytanie:
    Jak sprawdzić czy dana witryna wykorzystuje pliki Cookies ?

Jest ponoć jakaś stron na której można to sprawdzić, czy dana witryna wykorzystuje ciasteczka, ale nie mogę znaleźć adresu.
  • #2 27 Mar 2013 21:48
    mstasiek
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam.Przeglądarka Firefox z zainstalowanym Firebugiem.Przechodzisz do interesującej cię strony,uruchamiasz Firebug,i zakładka Sieć/Wszystko otwierasz
    pierwszy adres zakładka Nagłówki, i masz informacje o plikach cookie.
  • #3 28 Mar 2013 09:12
    sobiech_polska
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    W Chrome wystarczy kliknąć LPM na karteczce zaraz obok adresu strony (na pasku adresu).

W zasadzie każda strona wykorzystuje pliki cookie (no może poza jakimiś wizytówkami, itp.).
  • #4 04 Apr 2013 21:39
    kurio1
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    "Podłączę" sie do tematu jeśli można.........

Czytałem po forach, że strony w html nie używają plików cookies. Sprawdziłem (F.Fox/Narzędzia/Opcje/Prywatność/pojedyncze ciasteczka/SZUKAJ) wpisałem adres domeny, która odwiedzałem i faktycznie jedna z interesujących mnie stron postawiona na html ich nie używa.

Jak to właściwie z tymi cookies jest co do stron w html?
  • #5 12 Apr 2013 18:01
    jangok
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    A czy strony postawione na Wordpress wykorzystują ciasteczka?
  • #6 13 Apr 2013 11:18
    kurio1
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    :) Oczywiście, że WP wykorzystuje pliki cookies i są do tego specjalne pluginy by informowały o tym na stronie. To samo co do Joomla lub Drupala tylko oczywiście pod "ich" system...

Zobacz tu: Link to się uświadomisz :)

Pozdro
  • #7 13 Apr 2013 12:11
    MrDoimer
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Baza informacji co do ciasteczek i można się domyślić kiedy witryna wykorzystuje cookie : http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciasteczko
  • #8 18 May 2013 03:08
    shogi_pl
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    bez problemu można sprawdzić czy i jakich ciasteczek (cookie) używa określona strona pod adresem: www cookie-checker.com
  • #9 13 Dec 2013 12:48
    Polikon
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    A jakie są szanse, aby ustawić jakąś przeglądarkę tak, aby zezwalała na odczyt plików cookies tylko i wyłącznie umieszczone przez daną stronę. Czyli każda strona widziałaby własne pliki cookies.
  • #10 25 Jan 2014 12:54
    nuszek
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Temat zamykam, bo jak się okazuje prawie wszystkie serwisy używają Cookies, a jak to sprawdzić jest w postach powyżej.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products