Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowy do BEYMA 400 w 8 ohm

robixxxx 28 Mar 2013 06:58 1107 5
  • #1 28 Mar 2013 06:58
    robixxxx
    Poziom 9  

Witam.
    Mam 2 głośniki BEYMA 400 w 8 ohm .
    Mam pytanie jakie mam zrobić obudowy na subbasy ,jaki litraż jakie wymiary ,i z jakiej grubosci sklejki 12mm 15 mm czy 18mm.
    Napędzane bedą końcówką mocy PEAVEY PV-2600

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

• #2 28 Mar 2013 09:38
    Arkadyo
    Poziom 29  

Zeby zaprojektować obudowę trzeba znać parametry przetwornika. Beyma podaje rzetelnie te parametry dla swoich przetworników ale żeby je znaleźć trzeba znać model przetwornika bo z informacji 400W i 8 ohm nie zrobisz nic. Poza tym Twoje lenistwo naprawdę odbiera cheć do jakiejkolwiek pomocy. Chcesz budawać subwoofer czy dwa i cały twój wysiłek polega na napisaniu jednego posta z prośbą o receptę na wszystko.
    W zasadzie to jestem za tym, żebyś nie otrzymał żadnej odpowiedzi bo o ile forum służy aby takim jak Ty udzielać pomocy to takie bezwysiłkowe podejście jak twoje... Napisze Ci tak - poszukaj parametrów t-s tych przetworników i przesymuluj w winisd wtedy pogadamy.

• #3 28 Mar 2013 10:07
    robixxxx
    Poziom 9  

Arkadyo napisał:
    Zeby zaprojektować obudowę trzeba znać parametry przetwornika. Beyma podaje rzetelnie te parametry dla swoich przetworników ale żeby je znaleźć trzeba znać model przetwornika bo z informacji 400W i 8 ohm nie zrobisz nic. Poza tym Twoje lenistwo naprawdę odbiera cheć do jakiejkolwiek pomocy. Chcesz budawać subwoofer czy dwa i cały twój wysiłek polega na napisaniu jednego posta z prośbą o receptę na wszystko.
    W zasadzie to jestem za tym, żebyś nie otrzymał żadnej odpowiedzi bo o ile forum służy aby takim jak Ty udzielać pomocy to takie bezwysiłkowe podejście jak twoje... Napisze Ci tak - poszukaj parametrów t-s tych przetworników i przesymuluj w winisd wtedy pogadamy.

Dodam że chce zrobić 2 subowery ,a skąd mam znalesc parametry przetworników nie znam się -głosniki kupilem kilkanascie lat temu sprowadziłem je z Hiszpanii są praktycznie nie wygrane,membrana sztywna,orginał nigdy nie przewijane tyle mogę dodać

pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

robixxxx napisał:
    Arkadyo napisał:

Dodam że chce zrobić 2 subowery ,a skąd mam znalesc parametry przetworników nie znam się -głosniki kupilem kilkanascie lat temu sprowadziłem je z Hiszpanii są praktycznie nie wygrane,membrana sztywna,orginał nigdy nie przewijane tyle mogę dodać

pozdrawiam

Dodam jeszsze że wcześniej te głosniki grały w odwrotkach.

• #4 28 Mar 2013 10:11
    vanissh
    Poziom 22  

W takim wypadku pozostaje ci znaleźć wątek o obudowach dla głośników no name (alphardy itp.) i kombinować wg tego.
    Ale z drugiej strony, nie ma na głośnikach żadnych oznaczeń? Wstaw zdjęcia, podaj średnicę, może ktoś zidentyfikuje model i znajdą się par. t-s.

• #5 28 Mar 2013 12:54
    398216
    Usunięty  
  • #6 08 Cze 2015 08:13
    robixxxx
    Poziom 9  

Temat zamknęty.Obudowy zrobione.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME