X

Piec gazowy Saunier Duval

radoslaw13 22 Feb 2005 12:10
  • #1 22 Feb 2005 12:10
    radoslaw13
    Spec od monitorów
    Helpful post? (0)
    Zamierzam kupić piec jak w temacie model "niedźwiedź". W związku z tym mam pytania do serwisantów i osób które coś takiego użytkują.
    Czy piece te są awaryjne?
    Czy są z nimi jakieś problemy?
  • Helpful post
    #2 23 Feb 2005 07:01
    Zuchan
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    użytkuję piec tej firmy od 5 lat. W okresie gwarancji był naprawiany 2-krotnie, raz uszkodzenie modułu elektroniki, drugi raz jakiś problem z zaworem trójdrożnym. Później miałem poważną naprawę za 920 zł, wymiana modułu elktroniki po wyładowaniach atmosferycznych. Wg mnie są to piece bardzo wrażliwe na jakość wody, mały przekrój przewodów powoduje częste ich zaklejanie osadzającym się kamieniem. Sąsiad użytkuje Aristona i choć jest tylko trochę mniej awaryjny, to przynajmniej problemu z czyszczeniem filtrów i przewodów nie ma tak często jak ja, choć korzysta z tej samej wody. Ponieważ ktoś kiedyś mi doradził, że ta firma jest jedną z produkujących dobre piece, kupiłem go i poleciłem innym. Teraz szukałbym jednak czegoś bardziej niezawodnego, byc może nieco droższego. Kolega od jesieni nie ma ciepłej wody bo przeżarło mu wnętrze wymiennika ciepła. Głupio mi że mu doradzałem przy zakupie.
  • #3 23 Feb 2005 09:14
    radoslaw13
    Spec od monitorów
    Topic author Helpful post? (0)
    Jednym zdaniem: proponujesz omijać tą firmę z daleka.
    Szkoda bo piec wygląda całkiem do rzeczy i cena jest przystępna 5200zł za piec 30kW z zasobnikiem 90L.
    Obawiałem się że tanie mięso psy jedzą.
    A jak długo użytkowałeś ten piec?
  • Helpful post
    #4 05 Apr 2005 17:11
    jmomot
    Level 13  
    Helpful post? (-1)
    Witam !

Z Nidźwiedziem mam podobne problemy jak Zuchan.
    Odradzam. U mnie na gwarancji dwa razy elektronika, teraz uporczywie wyskakuje mi błąd przegrzania oj będa pewnie koszty.

Pzdr.
    Jarek
  • #5 14 Nov 2005 09:43
    radoslaw13
    Spec od monitorów
    Topic author Helpful post? (0)
    Wybrałem piec Viessmana.
    W promocji cena zbliżona.
    Parametry OK i opinie przyzwoite.
    Czy to dobry wybór? Czas pokaże.
  Search 4 million + Products
Browse Products