Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Piec gazowy Saunier Duval

radoslaw13 22 Lut 2005 12:10
  • #1 22 Lut 2005 12:10
    radoslaw13
    Spec od monitorów

Zamierzam kupić piec jak w temacie model "niedźwiedź". W związku z tym mam pytania do serwisantów i osób które coś takiego użytkują.
    Czy piece te są awaryjne?
    Czy są z nimi jakieś problemy?

• Pomocny post
    #2 23 Lut 2005 07:01
    Zuchan
    Poziom 15  

użytkuję piec tej firmy od 5 lat. W okresie gwarancji był naprawiany 2-krotnie, raz uszkodzenie modułu elektroniki, drugi raz jakiś problem z zaworem trójdrożnym. Później miałem poważną naprawę za 920 zł, wymiana modułu elktroniki po wyładowaniach atmosferycznych. Wg mnie są to piece bardzo wrażliwe na jakość wody, mały przekrój przewodów powoduje częste ich zaklejanie osadzającym się kamieniem. Sąsiad użytkuje Aristona i choć jest tylko trochę mniej awaryjny, to przynajmniej problemu z czyszczeniem filtrów i przewodów nie ma tak często jak ja, choć korzysta z tej samej wody. Ponieważ ktoś kiedyś mi doradził, że ta firma jest jedną z produkujących dobre piece, kupiłem go i poleciłem innym. Teraz szukałbym jednak czegoś bardziej niezawodnego, byc może nieco droższego. Kolega od jesieni nie ma ciepłej wody bo przeżarło mu wnętrze wymiennika ciepła. Głupio mi że mu doradzałem przy zakupie.

• #3 23 Lut 2005 09:14
    radoslaw13
    Spec od monitorów

Jednym zdaniem: proponujesz omijać tą firmę z daleka.
    Szkoda bo piec wygląda całkiem do rzeczy i cena jest przystępna 5200zł za piec 30kW z zasobnikiem 90L.
    Obawiałem się że tanie mięso psy jedzą.
    A jak długo użytkowałeś ten piec?

• Pomocny post
    #4 05 Kwi 2005 17:11
    jmomot
    Poziom 13  

Witam !

Z Nidźwiedziem mam podobne problemy jak Zuchan.
    Odradzam. U mnie na gwarancji dwa razy elektronika, teraz uporczywie wyskakuje mi błąd przegrzania oj będa pewnie koszty.

Pzdr.
    Jarek

• #5 14 Lis 2005 09:43
    radoslaw13
    Spec od monitorów

Wybrałem piec Viessmana.
    W promocji cena zbliżona.
    Parametry OK i opinie przyzwoite.
    Czy to dobry wybór? Czas pokaże.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty