Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX27-150-4SC

wawrzyc 30 Mar 2013 22:35 1413 9
  • #1 30 Mar 2013 22:35
    wawrzyc
    Poziom 12  

A więc w ostatnim czasie złożyłem kolumny a więc przyszła pora na nowy subwoofer.
    Wzmacniacz uratowałem z jakiegoś innego Subwoofera - 120W (tyle wyszło z pomiaru)

Subwoofer podobnie jak kolumny ma być obity skajem (dermą) oraz z bocznymi ściankami z płyty meblowej. Frontowa ściana ma być pochylona pod kątem 7 stopni.
    Obudowa 40cmx40cmx35 - 5cm na wzmacniacz (tylnia ścianka)
    Zamysł jest taki aby nie było widać głośników, najlepiej aby były w środku ewentualnie skierowane w podłogę.

Ma być wykonany w takim stylu jak kolumny.
    Kolumny Jamo + Vifa
    Zdjęcie boku.
    Wymyśliłem sobie, że użyję dwóch przetworników STX 27-150-4 (mogę kupić dwa za 90zł) w tandemie z BR strojonym na 24Hz.
    Pozwala to na bardzo niskie zejście i sub nie będzie przy tym mulasty.

Co sądzicie? Może jakieś inne propozycje?
    Koszt przetworników do 200zł.

• #2 31 Mar 2013 17:49
    2165755
    Usunięty  
  • #3 31 Mar 2013 21:22
    wawrzyc
    Poziom 12  

O ile się nie mylę to jest mały, prawda? Chciałbym coś z większym wykopem, większej średnicy (około 30cm)

• #4 31 Mar 2013 21:54
    Piotrek#G
    Poziom 21  

87Hz napisał:
    Witaj
    Nie kombinuj z stxem masz tu dobry głośnik na suba

Dodano po 43 [sekundy]:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2536409.html

Dodano po 2 [minuty]:

Głośnik ma zabujczą efektywność bendzie głośniejszy i szypszy od tego stxa

Będzie super, najlepszy, bo akurat taki masz na sprzedaż? Mam nadzieję, że za pieniądze ze sprzedaży kupisz sobie porządny słownik... :|

• #5 01 Kwi 2013 15:58
    2165755
    Usunięty  
  • #6 01 Kwi 2013 22:52
    wawrzyc
    Poziom 12  

A więc. Zakupiony głośnik 27-140-4-SC.

Pudło 35L, strojenie jeszcze nie wiem. W Winisd jest dosyć fajnie przy standardowym strojeniu na rezonansową. Rano wrzucę wykresy.
    Subwoofer na STX27-150-4SC Subwoofer na STX27-150-4SC Subwoofer na STX27-150-4SC Subwoofer na STX27-150-4SC
    Projekt na szybko w 3D.
    Proszę o jakieś opinie i porady.

A gdzie umieścić BR?

• #7 03 Kwi 2013 09:10
    Arkadyo
    Poziom 29  

Jakoś źle kojarze tego stxa. 27-300 to była nawet znośna bestyjka i do muzyki z troszkę wyższym strojeniem "nawet nawet to plumkało" o ile ktoś jest w stanie tolerować w audio suba bassreflex. Napisze tak - to co teraz projektujesz to monotonne i jednostajne buuuu. Do filmów będzie spoko ale do muzyki to tylko do prześladowania sąsiadów. Nie wiem czego oczekujesz od suba ale ja szedłem tą drogą i z basreflex toleruje wyłącznie układy isobaryczne. Tandem naprawdę fajnie gra tyle, że jest kosztowny i zawsze masz dylemat - dwa do izobaryka czy jeden sporo lepszy w cenie tych dwóch. Szkoda, że nie masz 2x27 ale 8 Ohm. To by rokowało w tandemie połączonym równolege nadzieje, że pogra całkiem całkiem. A tak jak Ci opadną pierwsze wrażenia ilościowe basu to będzie tylko buuu i buuu - zero sprężystości i konturu. Są tacy którym to wystarcza ale...
    Od długiego czasu szukam fajnego basu w subie i sporo przetworników przetestowałem i zwykły basreflex poległ całkowicie. Obudowa TL daje radę ale rozmiary... Jak nie szukasz skuteczności to może tak jak mi najbardziej Ci closed przypasuje ale to niestety nie więcej niż 85db przy 10-12" a przetwornik, który zejdzie około 30hz w małej budzie to wagon pieniędzy. Ale jak nie szukasz mocy i masz dwa znośne gdny i nie chcesz obudowy 200litrów to isobaric może Cie zadowilić. Naprawdę nieźle gra. Wpadły mi ostanio w ręce 25/40 8Ohm tonsila - te z materiałowym zawieszeniem z kolumn zg40c na licencji Pioneera i jestem pod sporym wrażeniem. Nawet w br niezgorsze ale myślę, że dopiero isobaryczny tandem pokaże na co je stać.

• #8 03 Kwi 2013 18:21
    wawrzyc
    Poziom 12  

A wiec zrobie tak jak na projekcie w 3d. Mam jednego takiego stxa, wloze go w pudlo od dolu i sprawdze w zamknietym oraz w strojeniu 35hz, zobaczymy co zagra lepiej, zrobie pomiary JIGiem i zobaczymy. A do jakiej koncepcji waszym zdaniem nada sie 27-150-4? Tez nie mogę wstawić głośnika który ma duże zapotrzebowanie na moc bo wzmacniacz ma około 100W sin.

Mnie ogranicza objetość. 30-35L Tylko na tyle jestem w stanie sobie pozwolić. (sprawa miejsca w pokoju)

• #9 04 Kwi 2013 08:10
    Arkadyo
    Poziom 29  

wawrzyc napisał:

Mnie ogranicza objetość. 30-35L Tylko na tyle jestem w stanie sobie pozwolić. (sprawa miejsca w pokoju)

No i to jest największy argument za isobarykiem. Pamiętaj, że VAS isobaryka to połowa jednego przetwornika czyli jak przetwornik wymaga 35 litrów do zagrania 35 hz to w isobaryku dwa takie zrobią te 35 hz w 17,5 litra.

• #10 07 Kwi 2013 14:53
    wawrzyc
    Poziom 12  

Wstawię jeden głośnik i zobaczę jak zagra, jak mnie zdenerwuje i pojawią się fundusze kupię drugi (wieczna skarbonka -auto zabrało trochę funduszy)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme