Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Renault Laguna złącze diagnostyczne

kond82 22 Lut 2005 15:12
  • #1 22 Lut 2005 15:12
    kond82
    Poziom 9  

Cześć czy ktoś może wie jak podłączyć zwykły komputer do komptera samochodu. Najlepsze by były jakieś schematy urządzeń, kabli, wtyczek itp. (Laguna 1.8, 94r)

• #3 01 Mar 2005 12:03
    kond82
    Poziom 9  

Dziękuję za podpowiedz ale dużo mi to nie dało. Ale dziękuję za zainteresowanie

• #4 01 Mar 2005 14:34
    mczapski
    Poziom 38  

Do połączenia komputera ze sterownikiem samochodu mozna coś wykombinować. Ale dowiesz się, że niewiele wskórasz. Mianowicie serwis jest realizowany przez wyspecjalizowany komputer. Do tego stopnia, że diagnosta pracuje jak małpa posługując się mało rozumianymi symbolami. słyszałem o próbach stosowania innych urządzeń diagnostycznych ale kiedy chciałem to skonfrontować to pomysłodawcy wycofywali się. Specjaliści od diagnostyki komputerowej komunikują się e językach programowania ate są niezrozumiałe dla ogółu. Tak więc trudno bęzdie o sukcesy w tej dzidzinie.

• #5 04 Sty 2006 15:11
    Adampio
    Poziom 14  

Witam,
    musze pomoc komus z Renault 21 Nevada, rocznik 1991, silnik beznyna mniej niz dwulitrowy.

mam trzy pytania:
    1. gdzie jest zlacze diagnostyczne?
    2. czy mzna cos zdiagnozowac bez komputera (typu liczenie blyskow w Plodolocie GSI)
    3. czy jest dostepony soft do diagnozy kablem i laptopem - ew. gdzie

5.I.2005:
    Przepraszam za zamieszanie. Po wizji lokalnej okazalo sie ze autko ma powaznie walnieta uszczelke pod glowica wiec wszelkie wyrafinowane badania komputerem staly sie nieistotne.

Piotr

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty