Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 32PFL9632 - Kłopot z HDMI

jask2 01 Kwi 2013 15:12 1458 7
  • #1 01 Kwi 2013 15:12
    jask2
    Poziom 12  

Od niedawna mam problem, który spróbuję opisać. Pod HDMI mam podpięte: dekoder Vectry, Blu-Ray i MiniPc z Androidem. Czasami pojawia się problem z połączeniem dekoder - TV. Na ekranie wyświetla się komunikat mówiący o problemie z konfiguracją HDCP. Nie pomaga zamiana kabli i gniazd. Dziś jednak zwróciłem na coś uwagę. Gdy pojawił się ten problem wypiąłem kabel HDMI od MiniPc (MiniPc był odłączony od zasilania) i obraz powrócił, wpiąłem ten kabel i obraz zniknął, a na dekoderze pojawiło się HDCP. Potem wypiąłem kabel od Blu-Ray z identycznym skutkiem. Wiem, że w ostateczności mogę podłączyć TV przez component, ale czy te objawy wskazują na awarię telewizora?

• #2 01 Kwi 2013 15:20
    sabret
    Poziom 19  

Nie wolno wpinac wypinać HDMI przy włączonym telewizorze.

• #3 01 Kwi 2013 15:26
    jask2
    Poziom 12  

sabret napisał:

Nie wiedziałem o tym, dzięki.
    Co może być problemem?
    - kabel i gniazda w TV odpadają. Zamieniałem i nic to nie dało
    - gniazdo HDMI w dekoderze?
    - coś z telewizorem?
    Zastanowiło mnie dlaczego obraz powracał po odłączeniu od TV jednego z pozostałych kabli HDMI

• #4 01 Kwi 2013 21:17
    Kcyś
    Poziom 19  

sabret napisał:

Tak sądzisz? To na co 19 pin gniazda HDMI Hot Plug?

• #6 01 Kwi 2013 21:58
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Można wpinać przy włączonym telewizorze ale gdy urządzenie sterujące czyli konsola lub box są włączone wskutek kiepskiego gniazda od HDMI (luzy) może nastąpić przeskok iskry na szynie Vcc? Już nie raz musiałem wymieniać scalak od HDMI MUX firmy Image devices w chassis MB35-2 Vestel z tego powodu.

• #7 01 Kwi 2013 22:30
    mirex
    Poziom 43  

Jak widać teoria swoje, a praktyka to zupełnie co innego. ;)
    I żadne "hot plugi" nie pomogą, jak ktoś "ma pecha".

• #8 02 Kwi 2013 01:57
    Kcyś
    Poziom 19  

I zgodzę się z kolegą mirex, uwierzcie mam w tym temacie doświadczenie- przy produkcji tv i testowaniu wejść HDMI. Wyładowania elektrostatyczne istnieją, nie da się ukryć. Też kiedyś miałem wątpliwości, lecz to zjawisko istnieje. Przy testowaniu tysiąca tv dziennie to jest zauważalne, uszkodzone dvd lub generator chroma, które trzeba naprawić po takim nie miłym zdarzeniu :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme