Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zwrotnic w kolumnach trójdrożnych

grzegorzxpl 02 Kwi 2013 08:30 1194 2
  • #1 02 Kwi 2013 08:30
    grzegorzxpl
    Poziom 2  

Witam,

Bardzo często opierałem się na pomocy fachowców z forum stąd również tu zwracam się o pomoc. W naszym zespole mamy stare kolumny 3 drożne bez opisów. Wszystkie głośniki były zamontowane choć jakość dźwięku pozostawiała wiele do życzenia. Słychać było brak średnich i wysokich tonów stąd postanowiłem wymienić je na nowe. Stan rzeczy jest taki: po rozlutowaniu starych nie mogłem poznaczyć kabli bo nie było oznaczeń +/-. O ile niski i średnio-tonowy mogę sobie sprawdzić przez podłączenie i obserwowanie ruchu membrany to już z piszczkiem nie mam pojęcia, gdzie plus a gdzie minus. Załączam zdjęcia zwrotnic z prośbą o wskazanie gdzie tu są plusy a gdzie minusy ? Z lewej strony na zdjęciu jest podłączenie. Wszystkie głośniki mam 8 Ohm (nowe środki i góry), dół sprawdzony przez znajomego też 8 OHM przy czym on też nie był pewien co do kabli. Niebieski i biały idą do piszczka. Niestety nie posiadam żadnych mierników bo nigdy nie były mi potrzebne. Z góry dziękuję za sugestie odpowiedniego podłączenia

Pozdrawiam
    Grzegorz Podłączenie zwrotnic w kolumnach trójdrożnych Podłączenie zwrotnic w kolumnach trójdrożnych

• #2 02 Kwi 2013 14:17
    piotrdx626
    Poziom 28  

Biały kabel po lewej stronie to minusowy kabel, którym sygnał wchodzi do zwrotnicy?

• #3 02 Kwi 2013 18:28
    grzegorzxpl
    Poziom 2  

Witaj Piotr,
    Z lewej strony- pierwsze kable to połączenie sygnału ze speakonu. Czy żółty to plus czy minus tego nie wiem musiałbym rozkręcić wejście w kolumnie i zobaczyć jak jest podłączony sygnał

Dodano po 3 [minuty]:

Moze jeszcze tak: od prawej strony wiązka kabli b,n,z,ż to jest podłączenie na wysoko i średnio- tonowy (biały i niebieski - piszczek, a żółty i zielony- średni).
    Z góry dzięki za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME