Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki internet wybrać: Netia, Neostrada, UPC

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Jaki internet wybrać: Netia, Neostrada, UPC
Autor
Wiadomość
woldering
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Dzn

Post#1 Post autora tematu 02 Kwi 2013 20:54   

Jaki internet wybrać: Netia, Neostrada, UPC

Witam, tak jak napisałem w temacie. Jaki internet jest najlepszy, dlaczego i jakie ma wady. Mam na oku te trzy oferty:
-Neostrada do 10MB/s
-Netia do 20MB/s
-UPC do 15MB/s

Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuje .
Powrót do góry

kwantor
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Małopolska

Post#2 02 Kwi 2013 20:57   

Re: Jaki internet wybrać: Netia, Neostrada, UPC

Tylko UPC.
To górna półka i nie chodzi tylo o prędkość.
Powrót do góry

voitek1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#3 02 Kwi 2013 21:09   

NIGDY TAK NIE WYBIERAJ... bo w Pcimiu najlepszy jest UPC a w Wąchocku Tepsa...

Twój wybór powinien zależeć od tego jak daleko jesteś od routera/MUXa operatora. Możesz mieć umowę z UPC na 50Mbps, ale jeśli nie ma technicznej możliwości dostarczenia takiej prędkości to dostaniesz może 5Mbps, a z kolei większość umów jest podpisywana na prędkość NIE DANĄ xMbps, a DO DANEJ wartości. I tak podpisując umowę ma 10Mbps masz gwarantowane 1Mbps...

Więc jeśli możesz zadzwoń do operatorów i dowiedz się, przede wszystkim, jaką prędkość Ci gwarantują, a później zastanów się co wybierać, jak już będziesz wiedział Z CZEGO możesz wybierać...

Pozdrawiam :)
Powrót do góry

kwantor
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 02 Kwi 2013 21:16   

Prędkość, a stabilność łącza.. wolę 1 MB. z UPC, niż poszatkowane 20 MB z Netii za darmo.
Powrót do góry

karolark
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Szczecin

Post#5 02 Kwi 2013 21:18   

Jak wyżej jak masz możliwość upc to bez wahania ją bierz :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Kwi 2013 21:18   

Powrót do góry

voitek1
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 02 Kwi 2013 21:24   

kwantor napisał:
Prędkość, a stabilność łącza.. wolę 1 MB. z UPC, niż poszatkowane 20 MB z Netii za darmo.
Właśnie o tym mówię: bo ja wolę 20MB stabilne niż 1 MB niestabilne...

czyli ładną i mądrą niż brzydką i głupią - to chyba lepsza alternatywa od drugiej(o której pisze @kwantor): ładna i głupia - czy mądra i brzydka (?)

SPRAWDŹ U OPERATORA MOŻLIWOŚCI PRĘDKOŚCI OFEROWANEJ I GWARANTOWANEJ(czyli stabilnej). Wtedy dyskusja ma sens... Popytaj w najbliższej okolicy (nie dalej niż 50m) najlepiej w tym samym budynku... A jeśli to wieś lub słabo zurbanizowane osiedle podmiejskie podpytaj sąsiadów, ale najpierw zadzwoń!!! Nie ma standardów, że UPC jest lepsze od tepsy, albo Netia gorsza od Multimedia. Tym bardziej, że często jedni korzystają z łącz drugich (generalnie z tepsy)...
Powrót do góry

woldering
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Dzn

Post#7 Post autora tematu 02 Kwi 2013 21:28   

Jak narazie jestem przekonany do neostrady z racji, że kolega mieszkający jakieś 200m ode mnie ma neostrade, pakiet 10mb/s i wszystko jest stabilne, a średnia prędkość pobieranie to 1,1mb :)
Powrót do góry

voitek1
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 02 Kwi 2013 21:34   

200m to już nie koniecznie ten sam router/MUX... Ale najpierw zadzwoń. Co do prędkości 10Mbps w stosunku 1,1Mbps - to już świadczy o tym, że synchroznizacja/stabilność nie jest stała. Najpierw zadzwoń do operatora i dowiedz się co, i za ile Ci oferuje. Mając oferty w ręku porównujesz jakość!
Powrót do góry

kwantor
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 02 Kwi 2013 22:06   

Mam umowę na 15 Mb/s- i zawsze mam prawie 2x więcej, gdybym nie korzystał z usług Netii, i nie stargał sobie nerwów, nie zabierał bym głosu.
Zresztą wystarczy poczytać opinie.Jaki internet wybrać: Netia, Neostrada, UPC

woldering napisał:
dlaczego i jakie ma wady
kolego nic nie zastąpi rzetelności, w ciągu roku, tylko 1 dzień bez internetu (awaria i wymiana kabla).
Fachowość, przejrzystość w fakturach i kompetencja.
Bardzo wysoka jakość usługi- przez kilkanaście lat miałem okazję niejednego dostawcę przetestować.
Netia sprawdza się w roli dostawcy telefonii, chociaż kazali sobie po roku nieraz płacić za jakieś faktury widma.
Brak możliwości skutecznej interwencji- droga przez Warszawę do rozwiązania bałaganu nie z mojej winy, mimo że mieszkam koło Krakowa i tam jest oddział.
Po 20:00 internet przestawał funkcjonować i wraz z nim TV- trwało to pół roku..
Wybieraj: piękne, brzydkie, chore, zdrowe. :D
Powrót do góry

VooVoo
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Okolice Okolic :)

Post#10 03 Kwi 2013 07:31   

Mając do wyboru technologię hfc oraz adsl wybrałbym bez wątpienia hfc. Jeśli upc udostępnia swoje usługi po kablu koncentrycznym, to to będzie najlepszy wybór.
Powrót do góry

limciu
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wałbrzych

Post#11 11 Sie 2013 18:57   

Jest inna ciekawostka w ofercie UPC. Napisali, źe do ich internetu można podłączyć max 5 urządzeń. Trąci to myszką, bo w erze tabletów, smart tv, smartfonów, drukarek wifi, w przeciętnym mieszkaniu urządzeń może być i kilkanaście. Konsultanci na infolinii informują, ze nie ma problemu, wszystko będzie działało. A co na ten temat regulamin ? REGULAMIN PRZEWIDUJE KARĘ za więcej niż 5 urządzeń. Wysokość kary jest określona w tabeli opłat i wynosi 5000 zł (PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH). Nie ma widełek - jest jedna kwota za to groźne wykroczenie przeciwko regulaminowi. Dostajesz router wifi od UPC (do którego mają wgląd i mogą sobie kopiować logi) i spróbuj powalczyć z nimi. Wygrają w każdym sądzie, bo podpisałeś taką UMOWĘ. Nikt cię silą nie zmuszał. W trakcie trwania umowy raczej nic ci nie grozi (kto będzie zabijał kurę znoszącą złote jajka ?). Ale spróbuj rozwiązać umowę : To będzie cię kosztowało 5 tyś zł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sie 2013 18:57   

Powrót do góry

jurek.adam
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chęciny

Post#12 11 Sie 2013 22:10   

limciu napisał:
Jest inna ciekawostka w ofercie UPC. Napisali, źe do ich internetu można podłączyć max 5 urządzeń. Trąci to myszką, bo w erze tabletów, smart tv, smartfonów, drukarek wifi, w przeciętnym mieszkaniu urządzeń może być i kilkanaście. Konsultanci na infolinii informują, ze nie ma problemu, wszystko będzie działało. A co na ten temat regulamin ? REGULAMIN PRZEWIDUJE KARĘ za więcej niż 5 urządzeń.
I co z tego jak to jedyny normalny dostawca i da się spokojnie podłączyć więcej urządzeń, bo ich to nie interesuje co sobie w lokalu klient robi. Jedynie ścigają udostępnianie łącza poza lokal, ale to też musiałbyś się przyznać sam, żeby Cię ukarali.

limciu napisał:
W trakcie trwania umowy raczej nic ci nie grozi (kto będzie zabijał kurę znoszącą złote jajka ?). Ale spróbuj rozwiązać umowę : To będzie cię kosztowało 5 tyś zł.
Nie strasz. Wiele razy z nimi rozwiązywałem umowy i nikt mnie się nie czepiał ile podłączam urządzeń, a solidnie przesadzam, bo podłączam każdy sprzęt który testuję/naprawiam do ich routera plus kilka moich.

Mając do wyboru Netię, Neostradę i UPC wybrałbym UPC - zwłaszcza, że miałem łącza od tych firm i mam skalę porównawczą. Najmniej awaryjne okazało się to po kablu koncentrycznym. A umowy i regulaminy u wszystkich są skonstruowane w sposób niekorzystny dla klienta, każdy narzuca różne ograniczenia i kary.
Powrót do góry

limciu
Poziom 2
Poziom 2

Post#13 12 Sie 2013 09:58   

Nie straszę - zacytowałem tylko informacje z oficjalnych dokumentów UPC. Jeszcze dzisiaj sprawdzałem na ich stronie czy może coś się zmieniło - niestety nie. Gdyby nie te durne zapisy, to podpisałbym z nimi umowę na internet, telefon i tv - bo mają taniej niż Orange (z którym właśnie skończyła mi się umowa). Co do awaryjności internetu od Orange (Orange Freedom) - to nie miałem powodów do narzekania. W ciągu kilku lat było mniej niż 5 awarii - żadna dłużej nie trwała niż kilka godzin. Szybko reagowali na zgłoszenie awarii, naprawiali i zawsze za to dawali rabat na kolejny miesiąc. Rabat dawali też gdy łącze nie osiągało przepustowości określonej w umowie - ale od ponad roku tak się już nie zdarzało (10 Mb/s). Jedyne co mi się u nich nie podoba, to cena i fakt, że zniknęła oferta freedom i jest tylko neostrada (to samo, ale nie w centertelu lecz w tepsie). Po nazwaniu tepsy orangem uparli się, żebym przemigrował na neostradę, ale są tak nieudolni technicznie i organizacyjnie, że ten proces może trwać nawet kilka tygodni i może się dla mnie wiązać z przerwą w dostępie do internetu. I jeszcze chcą żebym zapłacił za tą migrację 49 zł !

Pozytywna informacja z dzisiaj od UPC - podobno mają zmienić te dziwacznie zapisy w regulaminie i cenniku (tak przekazał mi konsultant)
Powrót do góry

jurek.adam
Poziom 25
Poziom 25

Post#14 12 Sie 2013 12:39   

limciu napisał:
Nie straszę - zacytowałem tylko informacje z oficjalnych dokumentów UPC. Jeszcze dzisiaj sprawdzałem na ich stronie czy może coś się zmieniło - niestety nie. Gdyby nie te durne zapisy, to podpisałbym z nimi umowę na internet, telefon i tv - bo mają taniej niż Orange
Taniej i lepiej, a durnymi zapisami nie przejmowałbym się, bo konsultant tym razem nie kłamał - są martwe.
Powrót do góry

limciu
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 13 Sie 2013 13:49   

Akurat w przypadku UPC warto się przejmować wszystkim. Mnie już kiedyś atakowali przy pomocy firmy windykacyjnej Kruk, mimo że nie mieli racji. Mieli bałagan po przejęciu kablówki z której usług korzystałem i czepiali się niewinnych ludzi. Nie było z kim w tym UPC rozmawiać - sama zgraja niekumatych konsultantów. Odczepili się dopiero jak pogroziłem im sądem. Widocznie dopiero wtedy ich prawnicy sprawdzili, ze nie mają racji i przegrają.
Powrót do góry

jurek.adam
Poziom 25
Poziom 25

Post#16 13 Sie 2013 14:01   

Daj spokój z tym czarnym PR. Jestem w UPC od początku istnienia ich w moim regionie, i owszem rożnie to bywało, czasem awaria (jedna lub dwie w roku), czasem reklamacja faktury, ale wszystko idzie załatwić - najlepiej drogą pisemną. Co do konsultantów to dezinformacja jest wszędzie podobna, dlatego ja już od dawna nic nie wyjaśniam tylko telefonicznie, nawet z bankami.

A z tym zapisem w regulaminie i karą 5 tyś. to on jest tam już dobrych kilka lat i nigdy nie słyszałem, żeby kogoś ukarali za podłączenie więcej urządzeń, czy nawet grozili.
Powrót do góry

karolark
Poziom 24
Poziom 24

Post#17 13 Sie 2013 15:44   

Jak wyżej też mam UPC od wielu lat wcześniej inne sieci, oczywiście są wpadki jak wszędzie ale nie spotkałem się z realizacją tych punktów regulaminu, co do KRUK-a jak się ma opłacone i dowody wpłaty to w czym problem a jak sie nie ma to trzeba płacić :-)
Powrót do góry

petre verde
Poziom 1
Poziom 1

Post#18 26 Sie 2013 20:08   

Ja właśnie zamierzam skorzystać z możliwości wypowiedzenia umowy Vectrze (zmieniają regulamin, więc otwarta furtka!) i fru do UPC. Gdyby nie zmiana lokum to cały czas byłoby UPC, ale się wcześniej nie dało. Najstabilniejszy internet wg mnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sie 2013 20:08   

Powrót do góry

piokow66
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 18 Lis 2013 15:11   

UPC - jak działa to ok, ale... ostatnia awaria, a jak się właśnie po tygodniu wydzwaniania do nich dowiedziałem nie awaria tylko "rozbudowa sieci" oznacza dla mnie kompletny brak dostępu przez prawie dwa tygodnie! Wyłączyli sieć bez uprzedzenia, bez podania terminu naprawy, zwodzą nieprawdziwymi deklaracjami "włączymy jutro"... Nawet słowa "przepraszam" nie usłyszałem.
Tego typu sytuacje w ciągu ostatnich dwóch lat miały miejsce kilkukrotnie - Warszawa, ul. Okopowa.

Przestrzegam. Odradzam. :(
Powrót do góry

jurek.adam
Poziom 25
Poziom 25

Post#20 18 Lis 2013 16:20   

Całkowite odłączenie sygnału to awaria, po zgłoszeniu mają kilka dni na jej usunięcie. Jeśli tego nie uczynią można nawet rozwiązać umowę z ich winy i iść do konkurencji. Trochę to dziwne, że tego nie zrobiłeś, ja bym tak zrobił, gdyby rzeczywiście dostawca odcinał mi sygnał. A gdyby nie było w zasięgu konkurencji, to w ostateczności zadowoliłbym się zwrotem abonamentu (trzeba napisać reklamację). Tak należy załatwiać swoje problemy, z każdym dostawcą.
Powrót do góry

kwantor
Poziom 24
Poziom 24

Post#21 18 Lis 2013 19:52   

piokow66 napisał:
Przestrzegam. Odradzam.
Całkiem nie potrzebnie, bo ja namawiam i polecam.
Jeśli jest rozbudowa sieci, to trzeba to rozumieć, idzie też wynegocjować zniżkę, lub jakieś inne zadość uczynienie, za dni w których były wyłączenia.
Powrót do góry

jjaskie
Poziom 3
Poziom 3

Post#22 08 Mar 2014 20:44   

Z Netią i Orange trzeba uważać, bo czasem oszukują, uruchamiając usługę 10 Mbps na linii z modemem bez modulacji ADSL2+, tylko ze zwykłym ADSL (G.DMT). Nawet nie chcą słyszeć, że nie mają racji, "bo przecież to opcja >>Do 10 MBps<<". Faktu, że zgodnie z umową maksymalna prędkość to właśnie 10 Mbps, nie potrafią sensownie wytłumaczyć - twierdzą, że jest OK. Ciekawe, co by mówili, gdyby im sprzedać samochód o maksymalnej prędkości 100 km/h, który na prostej drodze nie umiałby się rozpędzić do 60 ;-) Oczywiście, na polnej nawet Porsche (a może zwłaszcza Porsche) będzie jechał znacznie wolniej, ale właśnie dlatego jest to "do XX Mbps".
Walczyłem długo, w końcu mnie przepięli na właściwą modulację. Ale i tak rozważam pozew w sądzie oraz doniesienie do UOKiK o podejrzeniu postępowania naruszającego zbiorowe interesy konsumentów, więc jak ktoś miał podobny przypadek, byłoby to wymiernym wsparciem zawiadomienia do UOKiK...
Może biznesowo ich rozumiem - konkurencja się zacieśnia, a trzeba budować wynik. Większość klientów i tak nie zauważy różnicy, a oszczędności na sprzęcie są ewidentne. Przecież wszystkie stare DSLAM-y ADSL byłyby do wymiany, bo nie sprzedają już opcji >>Do 6 M<< - ale przecież nikt im tego nie zabrania. No i godzić się na oszustwo nie sposób...
Polecam zdecydowanie UPC, jak tylko jest w zasięgu... Osobiście nie mam możliwości, ale wszyscy znajomi użytkownicy są zadowoleni...
Powrót do góry

DriverMSG
Admin grupy komputery
Admin grupy komputery

Miasto: Prowincja Liege

Post#23 10 Mar 2014 21:41   

Po konsultacji z administratorem wątek odblokowuję.
Powrót do góry

jurek.adam
Poziom 25
Poziom 25

Post#24 10 Wrz 2014 20:09   

limciu napisał:
REGULAMIN PRZEWIDUJE KARĘ za więcej niż 5 urządzeń. Wysokość kary jest określona w tabeli opłat i wynosi 5000 zł (PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH). Nie ma widełek - jest jedna kwota za to groźne wykroczenie przeciwko regulaminowi.
limciu napisał:
Pozytywna informacja z dzisiaj od UPC - podobno mają zmienić te dziwacznie zapisy w regulaminie i cenniku (tak przekazał mi konsultant)
Aktualizacja - te zapisy o karze finansowej za podłączenie więcej urządzeń we własnym lokalu usunięto z regulaminu UPC już dawno.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Jaki internet wybrać: Netia, Neostrada, UPC
Strona 1 z 1