Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 22 Feb 2005 21:59
  Removed
  Helpful post? (0)
  witam! mam problem - chciałbym film z kasety video zgrać na mój komputer. nie mam karty telewizyjnej ale w karcie graficznej mam wejscie svhs. co musze zrobic, jak, czym podłączyć i co powininem zrobić po podlączeniu już do komputera i jak wykonać samo zgranie? proszę o pomoc! dziękuję!!!
 • Helpful post
  #2 22 Feb 2005 22:21
  snake83
  Level 24  
  Helpful post? (0)
  Powinieneś mieć odpowiedni kabel do tego,później oprogramowanie doprzechwytywania materiału z wej.S-VHS (może jest na płycie ze sterownikami).Oczywiście musisz mieć to wejście również zainstalowane żeby mogło być wykryte przez program który przechwyci sygnał.Co do programów to masz duży wybór spośród pakietów Pinacle czy Ulead,te firmy oferują takie oprogramowanie do tego celu prac.

  Pozdrawiam.
 • #3 22 Feb 2005 22:26
  jankolo
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Helpful post? (0)
  matteo, czy przy tym gnieździe SVHS jest wraźnie napisane VIDEO-IN, czy wejściem nazwałeś gniazdo znajdujące się na śledziu karty?
 • #4 23 Feb 2005 22:00
  kedzior
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Dokładnie, do przegrania potrzeba wejścia, tzn karta telewizyjna musi mieć w nazwie VIVO, inaczej jest to tylko wyjście telewizyjne, przez które mozna pooglądać to co się dzieje na monitorze w telewizorku.
 • #5 23 Feb 2005 22:14
  ArteXL
  Level 24  
  Helpful post? (0)
  Witam, swój post powinienneś zacząć od opisania jaką masz kartę graficzną - na 99 % kart nie masz możliwości nagrywania przez nie obrazu. Fonia jest nagrywana przez wejście IN karty dzwiękowej. Z magnetowidu wyłącznie możesz nagrać obraz przez kartę telewizyjną lub analogową kartę wideo. Następna sprawa powinieneś się zaopatrzyć w dobry program + kodeki video i audio do kompresji. Plik avi zajmuje b. dużo miejsca.

  Pozdrawiam
  ArteXL
 • #6 24 Feb 2005 09:47
  halif
  Level 26  
  Helpful post? (0)
  Ew. możesz pożyczyć od kogoś kamerę DV np. nowego Sonego i podłączyć magnetowid do kamery, a kamerę do Fire-Wire. Potem przechwytujesz normalnie Pinaclem, lub Unlead (polecam). Mam to opisane w instrukcji, ale nie próbowałem...

  A co do kart graficznych, to narmalna karta z wyjsciem SVHS nie ma możliwości przyjmowania i obreabiania żadnego sygnału, ale ATI wypuścił serię kart All-In-One Wonder; nie które miały takie cuda jak wejście wideo.
  Search 4 million + Products
Browse Products