Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ekspres Delonghi Primadonna S - Nie pobiera/pieni mleka i nie robi pary

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Ekspres Delonghi Primadonna S - Nie pobiera/pieni mleka i nie robi pary
Autor
Wiadomość
Serehn
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 03 Kwi 2013 20:35   

Ekspres Delonghi Primadonna S - Nie pobiera/pieni mleka i nie robi pary

Mam problem z ekspresem jak wyżej. Po dokonaniu okresowego czyszczenia (m.in. odwapnianie, czyszczenie zaparzacza, wymiecenie wszelkich pozostałości po kawie, tym razem połączone z okresową wymianą filtra do wody) przy próbie zrobienia kawy sprawiał wrażenie zapowietrzonego, po czym słychać było coś w stylu głośnego pyknięcia po stronie po której znajduje się pojemnik na mleko. Teraz ekspres parzy zwykłą kawę (bez mleka) i podaje gorącą wodę (chociaż przy podawaniu wody pod ekspresem zbiera się trochę wody, jakby skądś wyciekała), ale nie wytwarza pary, nie podaje i nie spienia mleka. Co może być tego przyczyną?
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 03 Kwi 2013 20:35   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

pawellub2
Poziom 3
Poziom 3

Post#2 16 Lis 2014 13:46   

Re: Ekspres Delonghi Primadonna S - Nie pobiera/pieni mleka i nie robi pary

Czy udało się wyjaśnić przyczynę nie podawania i nie spieniania mleka? Mam ten sam problem i już nie wiem co czyścić i jakie mleko podawać aby wyszytko działąło jak trzeba.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2014 13:46   

Powrót do góry

Serehn
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 16 Lis 2014 22:32   

Re: Ekspres Delonghi Primadonna S - Nie pobiera/pieni mleka i nie robi pary

Problem się wyjaśnił. Ekspres został oddany do serwisu i okazało się, że uszkodzeniu uległa jakaś część z systemu spieniania mleka, po wymianie wszystko działa. Nie pamiętam niestety jak ta część się nazywała (wydaje mi się, że była to jakaś rurka). Poza tym zauważyłam, że to jak mleko się spienia jest też uzależnione od marki mleka (przy niektórych robi się wysoka pianka, a przy innych piana praktycznie nie powstaje).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Ekspres Delonghi Primadonna S - Nie pobiera/pieni mleka i nie robi pary
Strona 1 z 1