X

Ekspres Delonghi Primadonna S - Nie pobiera/pieni mleka i nie robi pary

03 Apr 2013 20:35 SESerehn
  • #1 03 Apr 2013 20:35
    Serehn
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam problem z ekspresem jak wyżej. Po dokonaniu okresowego czyszczenia (m.in. odwapnianie, czyszczenie zaparzacza, wymiecenie wszelkich pozostałości po kawie, tym razem połączone z okresową wymianą filtra do wody) przy próbie zrobienia kawy sprawiał wrażenie zapowietrzonego, po czym słychać było coś w stylu głośnego pyknięcia po stronie po której znajduje się pojemnik na mleko. Teraz ekspres parzy zwykłą kawę (bez mleka) i podaje gorącą wodę (chociaż przy podawaniu wody pod ekspresem zbiera się trochę wody, jakby skądś wyciekała), ale nie wytwarza pary, nie podaje i nie spienia mleka. Co może być tego przyczyną?
  • #2 16 Nov 2014 13:46
    pawellub2
    Level 5  
    Helpful post? (+2)
    Czy udało się wyjaśnić przyczynę nie podawania i nie spieniania mleka? Mam ten sam problem i już nie wiem co czyścić i jakie mleko podawać aby wyszytko działąło jak trzeba.
  • #3 16 Nov 2014 22:32
    Serehn
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Problem się wyjaśnił. Ekspres został oddany do serwisu i okazało się, że uszkodzeniu uległa jakaś część z systemu spieniania mleka, po wymianie wszystko działa. Nie pamiętam niestety jak ta część się nazywała (wydaje mi się, że była to jakaś rurka). Poza tym zauważyłam, że to jak mleko się spienia jest też uzależnione od marki mleka (przy niektórych robi się wysoka pianka, a przy innych piana praktycznie nie powstaje).
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products